2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar ya nerdeyse kırkımız çıkcak ben hala kendimi toparlayıp gece uyanmalarına alışamadım 😊 bütün gün uyku halindeyim.şimdi bebek görmeye gelenlerde olcak.ne ikram edeyim edeyim ne yapayım bilemedim .bebiş tam bağımlı oldu yanındayım sürekli.pratik kolay ama güzel bişeyler hazırlamak istiyorum ama karar veremedim de

Kızlar ya nerdeyse kırkımız çıkcak ben hala kendimi toparlayıp gece uyanmalarına alışamadım 😊 bütün gün uyku halindeyim.şimdi bebek görmeye gelenlerde olcak.ne ikram edeyim edeyim ne yapayım bilemedim .bebiş tam bağımlı oldu yanındayım sürekli.pratik kolay ama güzel bişeyler hazırlamak istiyorum ama karar veremedim de
Ben hamileyken kek poğaça kurabiye yapıp buzluğa koymuştum bebek çikolatası memleketten cezerye felan veririm yanında dedim ama hiç çıkarmam gerekmedi gelen hayır olmaz deyip elinde tatlı hatta yemek ile geldi 🤭

Merhaba kızlar bebeklerinizin kilo alımları nasıl biz 1. ay kalça cikikligi ve karın bölgesi usg yaptırdık 2. Ay ayrı bir işlem varmı

Evet bir Eylül'üm var meleğim ❣️ Göktuğ istiyorduk zaten ablamin oglu gidip ismini Göktuğ yapti😂😅 aldi elimizden ismi galiba batuhan koyucaz eylulde soyleye soyleye alisti tam soyleyemesede batu demeye calisiyor bebege baska isim diyince hayir batu diyor😂
Ablanizin oğlu adını mi değiştirdi, kaç yasinda

Hazir almayı düşünüyorum ben. Düşünceli insan ikramligiyla geliyor zaten. Yemek anca yapıyoruz ikramlikla kendimi sıkamam valla bide ben 3cocukluyum 😄

Ters emzirmeyi denedin mi o da çok iyi geliyo..yada hastaneye git iğne yaparlar yada antibiyotik, çabuk düzelir
Denemedim. Sol memede ayaklar sağa mı gelsin. Nasıl ters.? Denerim. Bugün de geçmezse yarın gideceğim. Çok zormuş.
Merhaba kızlar bebeklerinizin kilo alımları nasıl biz 1. ay kalça cikikligi ve karın bölgesi usg yaptırdık 2. Ay ayrı bir işlem varmı
3 tane aşı var. 2 si sağlık ocağında, diğeri rota. Eczaneden alıyorsun

Mastit oldum sanırım. Baş ağrısı, üşüme, titreme, ateş, göğsümün biri çok ağrıyor üstüne yatamadım. Sütü çektim, sıcak su ile ovaladım. Emzirdim vs hala aynı. Mastit olan var mı kaç günde geçiyor
Benim bir günde geçmişti geçmezse sıkıntı olabilir doktora görünmen gerekir. Sıcak havlu koy

Bende bir yandan öyle dusunuyorum. Ama her gun belli saatler arasinda basliyor dun saat 3.5 a kadar sürdü bagirisi hayir aglamasini bagirisini hiç birsey fayda etmiyor sakinlestiremiyorum saatlerce
Ay benim de öyle bugün doktora götürüp götürmemek arasında kalıyorum . Ya bide çok sıçradı bugün uyumuyor ama sıçrıyor

Canım sadece anne sütü ile beslenen bebeklerde 10 güne kadar büyük tuvaletlerini yapmamaları normal ama bebeğin yapamadığı için rahatsız oluyor, yapmak için ıkınıyor ama yapamıyorsa, yapmaya çalışırken kızarıyor yanda morarıyorsa o zaman kabızdır.

Senden gelinlik bekleyip kendisinin hicbir şeye eelinisürrmemesi hoş değil evet ama öyle insandan da bir şey bekleyip canını sıkma zaten o da senden birşeyler beklediğinde sende kendini geri çekersin olur biter. Sen üzülsen de o değişmeyeceğine göre takmamaya çalış.

Canım o soğuk zincir bir damla ben oğlumda çok kullandım bana buz kalıbı ile veriyorlardı eczaneden ve dolapta saklamam gerektiğini söylemişlerdi .
Bende dolap kapağında saklıyorum canim

Denemedim. Sol memede ayaklar sağa mı gelsin. Nasıl ters.? Denerim. Bugün de geçmezse yarın gideceğim. Çok zormuş.

3 tane aşı var. 2 si sağlık ocağında, diğeri rota. Eczaneden alıyorsun
Bı şekilde canım, baya işe yarıyor

Eklentiler

• 23F33A0A-724D-4520-A0CD-C4F789CE7854.jpeg
    23F33A0A-724D-4520-A0CD-C4F789CE7854.jpeg
    24,2 KB · Görüntüleme: 26
Yaa maşallah erken davranmissiniz süreç nasıldı peki zor geçti mi yaptırmak istiyorum ama biraz korku var bende
İlk 3 gün çok zor dediler maşallah ne ağlama ne huysuzluk yaşamadık ama bizim pipi geriye kıvrılmadığı için 5 dikiş vardı yoksa yakarak yapıyorlarmış normal olsaydı dediler 15. Günde dikişler düştü yani kesinlikle tavsiye ediyorum devletler asla yapmıyor ben özelde her şey dahil 1500 e yaptırdım 3 günde kızarıklık falan her şeyi geçiyor zaten bir şeyi kalmıyor

Ben hazirlamak istemiyorum 😂 benim kaynanam biseyler yapip getiriyor uep buzluga atiyorum kendimde artik her gun buzluga biseyler aticam ki misafirler gelecegi gun olurda yapamam diye sıkışmasin hicbisey diye. Öyle yapabilirsin canim istersen yada varsa yakinlarindan biseyler yaptir buzluga at veya hazir al gec😂

X