2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
ama gündüz de aynı şeyi yapıyor. Kendi kendine uykuya gecemiyor memede uyuyor çıkarınca hop gözler cam gibi

Mama vermiyorum sadece anne sütü alıyor ama doktor bence sütün ile ilgili değil kolik bir bebek bu ona da yapacak pek bir şey yok tabii ki yediklerine dikkat et sen yinede dedi ne zormuş gazlı bebek

Teşekkür ederim deneyeceğim evet gazlı bebek çok zormuş ben oğlumda hiç sorun yaşamamıştım

Yok benimki gunduz uyuyor geceye hazirlik icin gece de cam gibi gözler. İlk oglumdada böyleydi sonradan duzene girmisti. Oyle umut ediyorum bakalım
O zaman geceyle gündüzü ters çevirmeye calış canım. Gece ışık açmamak konusmamak vs gibi. Benimki öğrendi ama uyanmaktan vazgecmiyor yine de. Canı sıkılıyor sanırım gece

Kızlar aşı yaptırdınız mı 1. ay aşısını ateş vs oldu mu

Ben yaptırdım canım ama ateş yapmadı zaten o yapılan aşı hepatit-B aşısı canlı aşı değil canlı aşılar ve karma aşılar ateş huzursuzluk falan yapıyor genelde.
Kızlar gaz damlalarına ne zaman basladınız bi de hangisini kullanıyorsunuz
20 günlük falandı az az başladım 1 aylıkken her gün düzenli kullanmaya başladım. Sab simplex ve nurse harveys aynı anda kullanıyorum.
Ben cumartesi doktora götürecem.damlayi soracam. Birde sizlere sey sormak istiyorum. Bebeğin 40i ciskrirken benm yanımda kimse yok ben yalnız yıkayamiyorum aksam esim gelince yapsak olur mu yoksa gündüz mü olmali
Normalde bizim orda öğle ezanı okunmadan 40 çıkartılmalı/yıkanmalı bebek derler ama senin şartların uygun olmadığı için akşam yıka bence bisey olmaz kaldı ki bende batıl inanç olduğuna inananlardanım da işte büyüklerin kalbi olsun diye uydum
Emzirirken huzursuzsa ve ayaklarını karnına çekip sürekli ıkınıyorsa gazı vardır canım gazı olan bebekte sürekli rahatlamak için emmek ister ama emzirirsen de zaten var olan gazının üstüne gaz eklemiş olursun daha da zorlaşır çıkartması o yüzden gazını çıkartmadan emzirme. Emzik tutuyorsa emzik ver ağzına o sırada emme isteğini oyalar çocuğun

Günaydın arkadaşlar depremden etkilenen herkese çok gecmis olsun. 2 sene Antakyada yaşamış biri olarak çok üzgünüm olanlara. Allah yardımcısı olsun herkesin.
Benim bebeğim de gaz sorunu yaşıyor. Gaz nedeniyle uykusunda sürekli ıkınıyor uykusundan ağlayarak uyanıyor emerken de sürekli ıkınma hali ve ağlayarak memeyi bırakıyor. Bazen 3 saat uyutmaya uğraşıyorum. Çok zor gerçekten. Relactaz isminde bir damla kullanıyoruz. Bilmem faydası var mi.. Bir de çok fazla kaka yapıyor. Uykudan kalkinca bakiyorum yapmis degistiriyorum bezini emzirirken tekrar yapiyor .Bu cok fazla degil mi? Bunu yasayan var mi aramizda?

Güzel besleniyor demek canım sorun etme. Kilo alımı normalse tamamdır

Günaydın canım. Bebekler yenidoğan döneminde sadece anne sütü alıyorsa günde 8-10 kere arası mama da alıyorsa 4-6 kere arası diye biliyorum büyük tuvaletlerini yapabilirler buda güzel beslendiğini gösterir normal yani. Ah şu gaz bir bitse de rahat etsek hepimiz

Kizlar kusura bakmayın foto için ama çaresiz kaldım. Kızımın neredeyse 1haftadir kakası böyle ve çok gaz yaptı. Birikip günde 1kere böyle yapıyor altını açınca ama baya sınırı veriyor gün içinde de özellikle birkaç gündür. Böyle olan var mı acaba aramız da merak ettim. İshal diyor nette ama diğer yazan belirtiler yok ve gün içinde daha çok kaka yaparmış ishalde. Yada alerji diyor bende bugün süt ürünlerini yemeği kestim deneyeceğim birkaç gün devam ederse doktora gideceğiz bilemedim. 3.cocugum ama diğerlerinde böyle birşey yaşamadım

Eklentiler

• IMG_20230216_112706.jpg
    72,4 KB · Görüntüleme: 88
Kontrol nasıl geçti. Herşey yolunda mı inşallah
maalesef canım,
kesem hala bozuk,ayrıca 3doktor daha baktı rısklı gebelık doktoruna da gorundum..
sağlıklı bır gebelık kesesı degıl dedıler ıcınde bebekte yokru yolk kesesı olusmus sadece..
ılacları brıaktık, bekleeycegız olmaz ıse hap ıle dusurmeye calıscaz oda olmaz ıse kurtaj olucam..
dua edın kendılıgınden düşsünde temızlensın ınsallah

Bize advantan ve excipial verdi kuruluk egzamasi var dedi alerji olma ihtimali var yediklerine dikkat et et sut urunlerine dedi ben cilektem suphelendim cunku onu yiyimce olmustu yemiyorum baya duzeldi hatta yok sayilir biz sirt gogustede vardi
Çok geçmiş olsun canım demek ki dr a göstermekte fayda var cidden. Çilek çok alerjen birşey zaten ben çok az şey yiyorum gaz yapmasın diye et ve hamur

Bence normal bir kaka gibi geldi gazi cok olunca birde sut tazyikli gelirse benim bebegim sivi sekilde cikariyor kakayi ki gunde defalarca yapiyor ishal olsa o olurdu ishal degil yediklerimizinde rengini alir zaten bence korkulcak bisey yok

Bence normal bir kaka gibi geldi gazi cok olunca birde sut tazyikli gelirse benim bebegim sivi sekilde cikariyor kakayi ki gunde defalarca yapiyor ishal olsa o olurdu ishal degil yediklerimizinde rengini alir zaten bence korkulcak bisey yok
İçinde pütür hiç yok ama salep kıvamında. Benim süt hep tazyikli geliyor zaten hatta çoğu zaman boğazına kaçıyor hava yutuyor muhtemelen öyle olunca. Ama bu kaka oldu olalı daha çok sıkıntısı da var. Nette gıda alerjisini de görünce biraz tedirgin oldum

Canim bana dert olmuştu ben yanlış hesaplamışım. 26 Şubat pazara geliyormuş:) eşim evde olur. Sağolasın.
bizde bebekten sonra duş alıp abdest alacağız demi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…