2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Off hic sorma canım dün acillik oldum bi de ben. İshal kusma neredeyse bayılacaktım. Yorgunluktan da bitap düşmüşüm ki annemle esime bıraktım bebeyi mama verin dedim 3 saat uyumusum çok iyi geldş

Kesinlikle gaz. Dün benimki de iki cekip çığlık atarak bagırıp kızarıp büzülüp bırakıyordu memeyi. Sonra uyuyunca inildeyip duruyordu kıpır kıpır. En son 2 kez gazlı bol sesli kaka yaptı rahatladı.
Ben bazen yarim saat bile uyusam okadar iyi geliyor ki

Bol gaz ile devam ediyoruz😞 banyo yaptırmaya özen gösteriyorum gazı olduğu zaman iyi geliyor sanki
Bizimde rahatlatiyor normalde file kullanirdim ama suyun icinde banyo yaptirmao daha rahatlatiyor birde bebek yogun bakim hemsiresi bir tanidik var o geldi nurse harveys kullaniyoruzdedim o ikinma yaptirir surekli ikinmaya calsiir oda rahatsiz eder dedi symi ile baslayam gaz ilaciyla biaoga onerdi açıkçası bide duz yatmasin dedi yatagin nas kismi az havada olsun dedi yastik koydum yatagin altina

Dextrocsin ve hipokort verdi biri kortizonlu krem o yüzden dr görmeden kullanma canım. Benim bebeğimin foto da atayım aynılar. Allerji tüm vücutta olurmuş öyle dedi dr isilik bu şekilde boyun yüz ve ensede
Bize advantan ve excipial verdi kuruluk egzamasi var dedi alerji olma ihtimali var yediklerine dikkat et et sut urunlerine dedi ben cilektem suphelendim cunku onu yiyimce olmustu yemiyorum baya duzeldi hatta yok sayilir biz sirt gogustede vardi

Kızlar buraya hiç bakamadım nasılsıniz?? Ben antakyadaydım baya kötü günler geçirdik ama şükür ki ailem iyi duruyu alıp nasil kaçtım bilmiyorum. Simdi izmire ailemin yanına geldim. Hepimize geçmiş olsun
Cok gecmis olsun canim 🥺herkes rezil rüsva oldu,Allah'im sabir versin herkese.Biz burdan bu kadar etkileniyorsak sizler ne hale gelmissinizdir 😔

Kızlar sanırım üzüntuden sütüm kesilecek. 😥
Canım ben de gunlerdir girmiyorum buraya.Antalyada sallantiya uyandim depremi burda oldu sandim sonra hemen internete baktim 7.7 depremi gorunce eyvah birilerinin cani yandi dedik esimle.Ama bu kadarini dusunemedik 🥺 Annem yanimda tv hep acikti ilk 3 gün ölü gibi gezdim ve sürekli sallandim halen sallanıyorum. Baktim sutum kesilecek izlememin de onlara faydasi yok tv actirmaz oldum. ulkece psikolojimiz bozuldu Allah'im sabir versin herkese tekrar yasatmasin .

Kızlar dikişleriniz ne durumda benim şeffaf bir ip gibi bişi var ip değil ama sert ve şeffaf kenardan çıkmış alınması mi gerekiyor anlamadım ki alınan dikiş nasıl oluyor acaba? Doğumdan 10 gün sonra kadın doğuma gitmiştim halbu ki iyi deyip göndermişti estetiktir diye düşünmüştüm, yoksa alınırdı 😞 birde dikişimin altından yaralar oluşup kabuk bağlanıyor hiçbişi anlamadım ama herhangi ağrım yok
Doktor kabuklardan korkma normal zamanla dökülecek demisti kontrolde.

Benim de gündüz oyle canım. Tam emiyor yatırıyorum hop kalkıyor. Sürekli emmek istiyor zaten sütüm yetmiyor mama veriyorum sonra yine emip uyumak istiyor kısır döngü. Ama gece bi saat ya da iki saat uyudugunda süt birikip güzel emince uyuyor
Benimki de gece öyle. Yarim saat 40 dk da bir uyandiriyordu galiba bu olaylardan biraz sütüm azaldı.iki gece yatarken mama verdim o zmn iki saate kalktı doydugu icin.doktor kontrolde kilo alimi iyi mama verme dedi vermiyorum artık. Gazi da artti 3 gündür. Geceleri cok sık uyanıyor.Ama.bu aralar her seye şükür ediyorum küçük seyleri dert etmez oldum.

Hahaha bende şaman inancı olduğunu biliyorum ay tövbe benim oğlanların ismi eski türk isimleri ablam diyor ki bunlar ileride şaman olurmuş tövbe Allah'ım
😂 canları sağ olsun napalım. Ben anladım ki akıllı uslu bebek yapamıyomusum ben. Oglan kolikti kız sakin olur dediler. Hiiç alakası yok aynı huysuzluk şımarıklık 😅

Bizim de yarın kırkımız çıkıyor.. Bazi bebekler huy değiştiriyormuş kirktan sonra ne kadar doğru bilmiyorum.. Benim bebekte özellikle saat 10 oldu mu memede ağlıyor gazı olduğu için böyle az önce ayakta gezdirerek emzirdim ağlamaksiz içti sütünü.. Ayağımda sallıyorum uyuyor.. Zaten yanımda uyuyor gece uyanınca emziriyorum tekrar uyuyor ortamizda yastik var diger tarafa geçiyorum zaten gece uykusu iyi maşallah.. Birde uyumadan önce kimyonlu yoğurt yiyorum birde anason rezene karışımını içiyorum sütten bebeğe geçince bişiyi kalmıyor kızlar deneyin derim.. Kimyonu sade suyla beraber de içebilirsiniz
Annen dedi kimyonlu yogurda bugun basladim.rezene günde 2 iciyorum zaten insallah ise yarar ya cok huzursuzlaniyor ozellikle gece

Benimki de gece öyle. Yarim saat 40 dk da bir uyandiriyordu galiba bu olaylardan biraz sütüm azaldı.iki gece yatarken mama verdim o zmn iki saate kalktı doydugu icin.doktor kontrolde kilo alimi iyi mama verme dedi vermiyorum artık. Gazi da artti 3 gündür. Geceleri cok sık uyanıyor.Ama.bu aralar her seye şükür ediyorum küçük seyleri dert etmez oldum.
Mama veriyorum canım ya malesef doymuyor anlıyorum. Onu sorun etmiyorum ama emzik almadı beni emzik niyetine kullanıyor. Memede uyumaya bayılıyor. Gaz yeni başladı bizim de. Az önce 2 saatlik aglamanın sonunda yorgunluktan sızdı.

Kizlar benim oğlumda emzirirken sonra hep kıpkırmızı ikiniyor altan yapmaya calisiyor hep inleme.durumda ve ikiniyor yapsafa hep ayni, ayaklaruni çekiyor,ikiniyor ve kızarıyor bu gazdan mi? İyi emmiyor uyanik olsada memeyi aliyor sonra ikinip bırakıyor.
Benimki de emerken alttan gaz çıkarıyor sonra memeyi bir alip bir birakip ikiniyor. Gazdan o canim

Mama veriyorum canım ya malesef doymuyor anlıyorum. Onu sorun etmiyorum ama emzik almadı beni emzik niyetine kullanıyor. Memede uyumaya bayılıyor. Gaz yeni başladı bizim de. Az önce 2 saatlik aglamanın sonunda yorgunluktan sızdı.
Benimki resmen geceye hazirlik yapıyor bu saatlerde derin uykuda. Gece gaz huzursuzluk hepsi bir arada. Geceleri uykusuna yenik düşüp az emip uyuyor galiba ondan sık uyaniyor canim. Cunku bir kere gece yatmadan sutumu sagip biberonla vermeyi de denedim tazikli olduğu için hepsini icti sonra iki saat uyanmadi.

X