2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Verme ne iceceksen sen ic ona geçer sütle. Ben büyük oğlumda anason icmistim ben uyusun diye degilde gaza dedilerdi ilk zmanlsr sonra içmedim. Şimdi rezene yapiyorum sabah ama unutuyorum içmeyi, kimyonun tohum halde olanı var onu içiyorum. Eskiden yapılan seyler şimdi kabul görmüyor. Mesela banada pirinç unu vermişler meme almayınca sekerle pişirmisler düşün bu sağlıksız bi sey şimdi kimse vermez bunları. Düzene girecek sakin ol

İyi yapıyorsun, biz birde ailelerimizden uzakta yaşıyoruz, güvenebileceğim kişi çok az bu yüzden bu şansı kaçırdım bugün de çıktık ama hep beraber aileler bizimle şu an ve bebekle, iyi uyudu biz gezerken sonra arabaya geldik uyandı bezini değiştirdim yedirdim otoparkta ve araba giderken hemen uyuyor

Iyi akşamlar kızlar, benim anlamadığım bir sorun var sadece bizim bebekte mi oluyor acaba. Beli çiş oluyor, bez sanırım bir numara ( pampers), küçük mü geliyor benmi yanlış takıyorum, bazı günler üstünü beş kere değiştirdiğim oluyor, bazısı yarım saat kalıyor üstünde hop yine çiş Bu arada bebek çamaşırı Çok yıkadım, ütüylede uğraşmıyorum , ilk başta yapmıştık ütü sadece bir sefer

Evde biri varsa ne güzel ben 2 haftadır evdeyim oğlumda çıkamıyor benle olduğu icin smdi kar yağıyor babasi çıkardı pazartesiden beri çıkmadı oda dışarı

Kızlar sürekli emen ama çok az da mama alan kızıma biberon arayışındayim.
Dr Brown gaz alan biberonu var en ince uç ama biberona alışacak gibi memede de o hızlı akışı istiyor. Kaşıkla verdim bu zmna kadar onunlada çok zor hem mama soğuyor.
Başka önerisi olan var mı? Biberon ve başka seçenek?
Biberona alışırsa emmeyi bırakır diyorlar.
Doğru çünkü o akış kolsyins geliyor uğraşmadan hmn içiyor

Canım bizimki bu kadar değildi. Sanki farklı gibi sizin . Doktor kontrolünde gittiğinizde yok muydu doktoruyla irtibatta isen bı resmini at istersen alerjik fln bişey olmasın bilemedim ben.
Evet ya fotoğrafta yine iyi gözüküyor canlı görsen berbat halde resmen moralim bozuldu sanki canı acıyor gibi 4 gün sonra aşısı var sorarım özel bir drmuz yok zaten başka şehirdeyim şuan

Bende oule düşünüyorum çünkü seslere teoki veriyor artik ani ses olunca tepki veriyor. Gece gunduz ayrimi icin pek basladim sayilmaz yarim yamalak yapiyorum ben. Gece ışık acmiyorum mecbur olmadikca ve konusmamaya goz temasi kurmamaya calisiyorum gunduz ayri yerde gece ayri yerde yatirmaya calisiyorum

Peki sadece yanağında mi var.
Yünlü yelek yada yattığı yatak yastık vs den olabilir mi
Boyun ve az aşağısında var göbek kısmında da var alerji gibi tam Bilmiyorum ama kıyafetlerinden olduğunu düşünmüyorum yattığı yer olabilir yediğim bisiyden olabilir yarın Dr götürecem inşallah

reynax gece gündüz ayrımını sormuşsun.
Gece karanlıkta yatırıyorum ben sadece altını alırken ve emzirirken az bı ışık kullanıyorum yatağın lambasını açıyorum.
Gündüz ise oturma odasında en gurultulu ve aydınlık odada tutuyorum ( ki bu doktorun tsvsiyesi) gece benim kızımda 5 dk emenlerden altını aç uyanık tutmaya çalış daha çok emdin derken tam 1 saatim geçiyor her uyandığında

Bu sabah da bana tuttu. Ama ustum acık kalmıs ondan olduğunu düşünüyorum. Bayagı 10 dk falan titredim. Sen de bi bak canım üşüyor olabilir misin bazen.
Yok canim benimki genelden emzirmeden sonra oluyor sıtma giriyor vucuduma elden ayaktan kesiliyorum. şükür bugün olmadi ilm defa ins bi daha da olmaz cok zordu bebegi kucagima alcak guc kalmiyor o sıtma vucuduma girince

Haa tamam bende böyle yapıyorum. Karanlıkta yatiyor gece ama ben uyuyakalirim diye yatak odasinin ışığını aciyorum. Gece agliyor ağlamada değil sesler çıkarıyor o ara uyanıyor emmeye başlıyor 6 dk sonra uyuyor sonra kaldırmaya calisiyorum yok alt değişimi vs derken dediğin gibi 1 saati bile geciyor ee uyanma saati emdiği saatten olduğu için kaldi mi sana 1 saatama artık dusundum gece böyle uğraşmadan altını değişip yatiracam . Mesela sabah emzirriken uyanıyor hep uyanik kaliyor . diğer saatlerde gece böyle yapıyor

Kizimda bende anason verirdim bir çay kaşığı oglumda bisey vermiyorim kendim rezenede icemiyorum sutum bogazina cok kaciyor tazyik var galiba ondan. İhlamur ve papatyayi da cok duydum iciren eskiden gaz damlasi yoktu bitki caylari kullanilirdi sonicta. Va gaz ilaclarindan belko daha az zararlidir bilemeyiz ki

Evet canim aynen oyle oluyor koridora yada wc ye gideyim vucuduma soguk giriyor ve uzun sure surunduruyordu. ev kalabalikti boşaldı artık klimalı odadayim bütün gün.Soguga az maruz kaliyorum bugun olmadı cok şükür.Bende rezene den cay yapip iciyorum canim.
Süt yapma ve bebegin gazina iyi geliyormus

Benimde öyle mayalı hamur gibi
Tüm gün yarış atı gibiyim evin içinde al sana spor 2 çocukla ev işi derken iyi spor oluyor.
Ben agladim bugun banyo ederken hamilelikte yaşamadığım duygusallığı lohusalikta yasiyorum.
İlkinde karnim hemen duzelmisti .bu sefer hem yumuşak hemde hamileyken degil doğumdan sonra çatladı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…