2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar sürekli emen ama çok az da mama alan kızıma biberon arayışındayim.
Dr Brown gaz alan biberonu var en ince uç ama biberona alışacak gibi memede de o hızlı akışı istiyor. Kaşıkla verdim bu zmna kadar onunlada çok zor hem mama soğuyor.
Başka önerisi olan var mı? Biberon ve başka seçenek?
Biberona alışırsa emmeyi bırakır diyorlar.
Doğru çünkü o akış kolsyins geliyor uğraşmadan hmn içiyor
Bende lansinoh ve philips avent vardi ilk oglumdan. Lansinoh kabul etmiyor philips ile iciyor. Hem emziriyorum hem sagip biberonla veriyorum problem olmuyor.

Dr Brown gaz alan biberonu var en ince uç ama biberona alışacak gibi memede de o hızlı akışı istiyor. Kaşıkla verdim bu zmna kadar onunlada çok zor hem mama soğuyor.
Valla tavsiyem verme benim kız 20 gün kuvezde kaldığından biberonla besleniyordu simdi sütümü çekmiyor 2.3 defa tek çekiyor sonra çekmekten vazgeciyor emzik niyetine ağzında kalıyor biberon ona daha kolay geldiği için memeyi çekmek istemiyor ne kadar aç olsa bile mümkün olduğunca sütünü ver biberona alışmasin

Haa tamam bende böyle yapıyorum. Karanlıkta yatiyor gece ama ben uyuyakalirim diye yatak odasinin ışığını aciyorum. Gece agliyor ağlamada değil sesler çıkarıyor o ara uyanıyor emmeye başlıyor 6 dk sonra uyuyor sonra kaldırmaya calisiyorum yok alt değişimi vs derken dediğin gibi 1 saati bile geciyor ee uyanma saati emdiği saatten olduğu için kaldi mi sana 1 saat☺️☺️ama artık dusundum gece böyle uğraşmadan altını değişip yatiracam . Mesela sabah emzirriken uyanıyor hep uyanik kaliyor . diğer saatlerde gece böyle yapıyor
Tamamen aynı durumdayım ve çok çaresiz hissediyrm kendimi . Tüm gece uykusuz kaldım ama sonuç hüsran yok söyle kuvvetli bir15 dk emse hem doyacak hem göğüslerim bosalacak yenisi dolacak. Böyle olunca süt te azalıyor. Bezide saatlerdir cissiz.
Kaç günlük senin bebek ?
Birde sen biberon mama fln kullanıyor musun?

Kızlar bebeğimin suratindaki sivilceler çoğaldı ya normal mi bu kadar sivilce olması 😞 nasıl geçer ya 😞😔
Allah bağışlasın cok şeker maşallah. Kıyamam bu alerji gibi duruyor.doktora sorun mutlaka . Banyo yaptırdınız mi hiç? Aklıma gelenler kullanılan bir ürün dokunmuş olabilir .şampuan krem vb. Kıyafetler dokunabilir yün polyester kısaca %100 pamuk hariç tümü. Sizin tükettiğiniz gıdalar olabilir. Tez zamanda geçer inşallah güzel haberlerinizi alırız🙏

Kizlar gaz için sabah kahvaltıdan sonra rezene çayı yapıyorum kendime birde akşam yemeğinden sonra da kimyon tohumu çayı yapıyorum. Ve dikkat ettim sütlü nescafe içtiğim zaman gecemiz daha zor geçiyor derin uykuya gecmede sıkıntı yaşıyor kızım. Birde gün içinde her kivrandigi zaman alıp masaj yapıyorum karnına. Dizlerime sırtüstü yatırıp bacaklarıyla bisiklet çevirme ve bacakları karnına iktirip soldan sağa çeviriyorum bacaklarını kanına bastırıp. Karnına da soldan sağa yapın daire şeklinde masajı. Gece de yapıyorum bu masajları. Uzun süre tuvaletini yapmayıp gaz cikarmazsa daha yoğun birikme oluyor
Nescafe gerçekten bebeğin uykusunu açıyor ama ben kahve içmeden uyanık kalamıyorum. Iç organlarım uyuyor resmen 🙄 bikac kez sabaha karsi bebegi kisa sure emzirip yatakta beraber uyuyakalmisiz. Ne alt degistirebildim ne baska birsey. üzülüyorum ama başka ne yolu olabilir ki ayık kalmanın? Zombi gibiyiz uykusuzluktan..

Tamamen aynı durumdayım ve çok çaresiz hissediyrm kendimi . Tüm gece uykusuz kaldım ama sonuç hüsran yok söyle kuvvetli bir15 dk emse hem doyacak hem göğüslerim bosalacak yenisi dolacak. Böyle olunca süt te azalıyor. Bezide saatlerdir cissiz.
Kaç günlük senin bebek ?
Benimki 17 günlük mama vermiyorum bezi cok dolu oluyor . yarın tartacam. Mutfak tartısı var onla 1 hafta önce 3770 çıktı. Dün ben verdiğim memeyi karıştırıp aynı memeyi vermişim sonra farkettim gerj digerini verdim dünden beri bi süt olmadı sanki. Bu gece nerdeyde 1.5 saatte kalktı ben zatem yatarken 1 saat vardı kalkmasına erken kalkti. Birde emmedj düzgün bugun çok mizmiz emzik vermiyorum düşünce ağlıyor.atiyor anlamadığım oğlumda Aventti hatta ilk emziğini sakladım ucu daha küçük bendeki büyük acaba yanlış mi aldim hic hatrlamiyorm dis kabi yok

Medele calma.biberon kullanırsa memeyi bırakmaz ama damlalikla versen belki iyi olur. Biz ilk zaman enjektör ve damlalikla denedik. Döke, saça içti

Nescafe gerçekten bebeğin uykusunu açıyor ama ben kahve içmeden uyanık kalamıyorum. Iç organlarım uyuyor resmen 🙄 bikac kez sabaha karsi bebegi kisa sure emzirip yatakta beraber uyuyakalmisiz. Ne alt degistirebildim ne baska birsey. üzülüyorum ama başka ne yolu olabilir ki ayık kalmanın? Zombi gibiyiz uykusuzluktan..
Aman dikkat et ben cok korkarım bazen öyle korkuyla kalkıyorm yanımda mi diye, sizinkiler nasil benimki çok küçük ya☺️ kafasi 36 cm doğdu ama cok küçük duruyor oğlumu unuttum. Allah korusun dikkat et ışığı ac, yüzünü yıka tvde bişey aç izle. Yatak icindr emzir birden uyursun yatağa düşer .yatakds emzirme belimi ağrıtti

Kaç günlük senin bebek ?
Cok cok haklısın benimki de 5 dk emiyor uyuyor on dk sonra kalkıyor yine. Sabaha kadar böyle. Zombi gibiyim resmen. Annem sabah biraz 1 saat kadar oyalıyor o ara uyuyorum biraz. Ama gececek bugünlerde deyip 40 ına gün sayıyorum.

Aman dikkat et ben cok korkarım bazen öyle korkuyla kalkıyorm yanımda mi diye, sizinkiler nasil benimki çok küçük ya☺️ kafasi 36 cm doğdu ama cok küçük duruyor oğlumu unuttum. Allah korusun dikkat et ışığı ac, yüzünü yıka tvde bişey aç izle. Yatak icindr emzir birden uyursun yatağa düşer .yatakds emzirme belimi ağrıtti
Sormayı unuttum doktor baktı kafa çevresine. Yarın randevumuz var sorayim. Doğru diyorsun. Şimdi.koltuk götürdük.odaya koltukta emziriyorum.

Kızlar göğsümün yan tarafında koltuk altıma doğru misket kadar şişlik ve ağrı var. Sağım yapsam geçer mi? Önerebileceğiniz bir şey var mı?

Allah bağışlasın cok şeker maşallah. Kıyamam bu alerji gibi duruyor.doktora sorun mutlaka . Banyo yaptırdınız mi hiç? Aklıma gelenler kullanılan bir ürün dokunmuş olabilir .şampuan krem vb. Kıyafetler dokunabilir yün polyester kısaca %100 pamuk hariç tümü. Sizin tükettiğiniz gıdalar olabilir. Tez zamanda geçer inşallah güzel haberlerinizi alırız🙏
Banyosunu her akşam yapıyoruz canım rahatlamasi açısından.. Hergun aynı kıyafetle kalmıyor zaten..değiştiriyoruz dikkatliyiz belki yediğim bişiden oldu Annem ısrarla normal diyor bende de olmuş kardeşimde de olmuş kızımda da oldu evet ama bu kadar mı olduğunu hatırlamıyorum annem yüzünü ılık çayla sildi Şuan daha iyi çok kötü olmuştu..

Merhaba arkadaşlar gaz damlasını emzirmeden önce mi sonra mı versek daha etkili olur acaba. Doktor fark etmez dedi ama eder gibi geliyor bana

Ben avent kullanıyorum , 0 ay olan yani biberonla mama versem bile arkasına bide 5 dk emmek istiyor hiç red yaşamadım umarım size de iyi gelir

Banyosunu her akşam yapıyoruz canım rahatlamasi açısından.. Hergun aynı kıyafetle kalmıyor zaten..değiştiriyoruz dikkatliyiz belki yediğim bişiden oldu Annem ısrarla normal diyor bende de olmuş kardeşimde de olmuş kızımda da oldu evet ama bu kadar mı olduğunu hatırlamıyorum annem yüzünü ılık çayla sildi Şuan daha iyi çok kötü olmuştu..
Cok sık banyo da yapmış olabilir canım bi jac gün yıkamayıp dene istersen

Ben ebebekten bunu aldim gayet memnunum tavsiye ederim

Eklentiler

• Screenshot_2023-02-03-15-41-33-584_com.solidict.ebebek.jpg
    Screenshot_2023-02-03-15-41-33-584_com.solidict.ebebek.jpg
    36 KB · Görüntüleme: 46
X