2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Sizin bebislerde altini acinca aglamaktan helak oluyormu..dogdugundan beri agliyor yarin 1 haftalik olcak
Eğer pisik, gaz sancısı gibi bir durum yoksa altını açmak değil de çok acıkması ağlama nedeni. Ben uykudan kalkar kalkmaz altını açıyorum o zaman çok ağlıyor sabırsız. Ilk biraz emzirip öyle açıyorum artık o zaman ağlamıyor bahsettiğim nedenler yoksa tabi.

Bizim de 16.gün Emmesi arttı büyüyorlar mideleri de genişliyor. Bir de sanırım bebekler emzik gibi memede sakinleşiyor ve memede uyumayı seviyorlar. Kızım karnı doysa da uykuya dalmada güçlük çektiğinde tekrar meme istiyor bir iki yudum çekip uykuya dalıyor. Bu da bizim klâsiğimiz oldu

İki defa mi değiştiriyorsun sende emerken geri yapmıyor mu?

Dün bir video atmıştım bebekler 2. Haftada emme atağı yaşarmış yani cok daha fazla emme günde 30-40 gr alma. Ben gece cok uyandıramiyorm. İlk uyaninca 6 7 dk emiyor, sonra altını değiştirince uyanıyor ama almıyor.yataga koyunca sesler çıkarıyor o zaman alıp geri emziriyorum uyuyor

Teşekkür ederim canim ben de anlamadim valla ya ins gecer kısa zamanda sıtma tutunca cocugu emzircek halim kalmiyor .

Teşekkür ederim canim ben de anlamadim valla ya ins gecer kısa zamanda sıtma tutunca cocugu emzircek halim kalmiyor .
Bu sabah da bana tuttu. Ama ustum acık kalmıs ondan olduğunu düşünüyorum. Bayagı 10 dk falan titredim. Sen de bi bak canım üşüyor olabilir misin bazen.

Geçmiş olsun canım. Sıtma bana da oldu ilk iki hafta birkaç kere. Bazen gece özellikle üşüme geliyor arada vc ye giderken falan hatta. Üşüme terleme olabiliyor lohusa da sebepsiz yere. Boğaz ağrısı arada oluyor banada ve burun içi yara var bende de. Taze zencefilden çay yapıyorum kendime iyi geliyor hatta sur artırma özelliği de varmış nette öyle yazıyor dene istersen

Allah yardımcın olsun ve bir an evvel şifa versin insaAllah

Kizlar gaz için sabah kahvaltıdan sonra rezene çayı yapıyorum kendime birde akşam yemeğinden sonra da kimyon tohumu çayı yapıyorum. Ve dikkat ettim sütlü nescafe içtiğim zaman gecemiz daha zor geçiyor derin uykuya gecmede sıkıntı yaşıyor kızım. Birde gün içinde her kivrandigi zaman alıp masaj yapıyorum karnına. Dizlerime sırtüstü yatırıp bacaklarıyla bisiklet çevirme ve bacakları karnına iktirip soldan sağa çeviriyorum bacaklarını kanına bastırıp. Karnına da soldan sağa yapın daire şeklinde masajı. Gece de yapıyorum bu masajları. Uzun süre tuvaletini yapmayıp gaz cikarmazsa daha yoğun birikme oluyor

Kızlar beni yargılamazsanız bi sey sormak istiyorum.benim kızımın gaz sancıları oluyor ben de 1 tatli kaşığı ya rezene ya da ıhlamur çayı falan veriyorum. Bazen uyumak bilmeyince papatya çayı veriyorum. Cok mu yanlış yapıyorum?? Annem diyor bi ben değil eskiden herkes böyle bitki çayı verirdi böyle büyütürdük bebekleri hatta anason verirdik dedi ona güvendim. Sizler veriyo musun ben çok mu yanlış bi sey yapıyorum?

Benim annem de rezene den verelim dedi. Çay kaşığı ile. Ben verdirmedim. Evet ağlıyor, zorlanıyoruz.. Dr a gidince gaz ilacı verir diye beklettim. Doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama 1 aylık olsun bari diye direndik. Bebeğin bitki çayları verince rahatladı mı

Rahatladığı da oldu rahatlamadıgı da oldu canım.

Karaciğeri çok küçük canım ya alerjik bişi falan olmasından korkarım ben. Rezeneyi sen içsene sütünden geçiyor zaten kokuyor anlıyorsun geçtiğini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…