2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar uzun süredir giremiyorum . Tam bir hafta geçti dikişlerin baya iyi oldu diyordum 5 gündür sıtma, ateş ,gosguslerim alev gibi.
Kadın doğum emzirenler bazı annelerde sıtma olur 40 çıkıncaya kadar devam edebilir dedi.mastit dedikleri mi dedim hayır dedi (göğsüme bakmadı bile neye göre dedi bilmem) Ekstra olarak boğaz ağrısı da yaşadığım için sağlık ocağına kan aldırmaya gittigimde doktora belirtilerimi söyledim mastıt dedi ama göğsümde kızarıklık yok internette kızarıklık da olur yazıyor. Boğazımda ağrıyor dedim baktı soğuk algınlığı diyecek kadar bir belirti yok boğazında mastitden dedi.
Mastiti hiç bilmiyorum yeni öğrendim ama geceleri belirtiler o kadar artiyorki ağlıyorum çocuklarıma nasıl bakicam diye .
Mastıt olup hem ateş sıtma hemde boğaz ağrısı olan varmı?
Bı de üzerine gömülü 20 lik dişimin çıkası geldi nasıl kesiyor yanağımı.
Duzelicez insallah beeee .🥴🥴

Off kızlar ya sütüm artmıyor. Bugun sagdım 30 cc anca oldu iki göğüsten. Artmama sebebini de biliyorum tamamen emip bitirmiyor uyuyakalıyor. Yarın kontrol var inşallah kilo vermemiştir
Nasıl canım inşallah kilo almıştır?

Daha 12 günlük malesef 😔 sarılık yok gibi sık emzir tahlil yapmıycam demişti doktor gece gazdan sık emmek ve uyumamak isteyince ben de aşırı yorulmuşum
Bilerek eziyet etmek için yaptığın bir şey değil ki. Ben de bebeğin üstüne uyumayayim diye oturarak bazı geceler öyle bölük uyuyorki yarim saatte bir uyanmaktan tak ediyor vücuduma,o gece kaç sefer emzirirken oturduk yerden uyuya kaldım.🥺Allah'ım güç versin bize yavrularımızı korusun

Buyuklerde mi disari cikmani bekliyor bizim buyukler olsa otur oturdugun yerde der😂
Ben yurt dışındayım, onlar da iki taraf farklı ülkelerden geldi, gezelim görelim hepsi gezmek istiyor, hatta bize dediler bebek bizimle kalsın siz çıkın ben, eşim, onun kardeşi ve benim kardeşime. Hayatta olmaz, yeni doğan bebeği bırakıp nereye gideyim 😂 üstelik emzirmeye çalışıyorum, artı pompayla sağıyorum, bu sabah üstüm başım süt oldu sağmadım diye. Burası fazla soğuk değil ama yinede rüzgar var.

Kızlar uzun süredir giremiyorum . Tam bir hafta geçti dikişlerin baya iyi oldu diyordum 5 gündür sıtma, ateş ,gosguslerim alev gibi.
Kadın doğum emzirenler bazı annelerde sıtma olur 40 çıkıncaya kadar devam edebilir dedi.mastit dedikleri mi dedim hayır dedi (göğsüme bakmadı bile neye göre dedi bilmem) Ekstra olarak boğaz ağrısı da yaşadığım için sağlık ocağına kan aldırmaya gittigimde doktora belirtilerimi söyledim mastıt dedi ama göğsümde kızarıklık yok internette kızarıklık da olur yazıyor. Boğazımda ağrıyor dedim baktı soğuk algınlığı diyecek kadar bir belirti yok boğazında mastitden dedi.
Mastiti hiç bilmiyorum yeni öğrendim ama geceleri belirtiler o kadar artiyorki ağlıyorum çocuklarıma nasıl bakicam diye .
Geçmiş olsun. Bakmadan nasıl mastit e karar veriyor. Sıtma gibi benim de göğüslerim sızlıyor, ciğerlerim ağrıyor. Bazen öksürük tutuyor . Ama dr a gitmedim. Lohusalıkta olurmuş. Sürekli süt çekmeye çalışıyorum. Yoksa çok daha fazla ağrıyorlar. Geçmiş olsun. 40 ı ndan sonra daha iyi olacak diye bekliyorum ama çevremdekiler hayal kırıklığına uğrama geçmiyor diyorlar 😄

Cok geçmiş olsun bu sabah aklımdan geçtin ne yapiyordur diye.

Kızlar oğlum sürekli ağlıyor emiyor uyumuyor yatağına bırakınca da 5 dk içinde uyanıyor çok az uyuyor bu çocuk çok perişanım sizlerde böyle bişey var mı neden böyle yapıyor olabilir
10 ve 14. Gunler arasi kemikleri gelisiyormus, ebe soylemisti. Bol bol emzir onun agri kesicisi meme demisti. Ondandir huzursuzlugu

Ben yurt dışındayım, onlar da iki taraf farklı ülkelerden geldi, gezelim görelim hepsi gezmek istiyor, hatta bize dediler bebek bizimle kalsın siz çıkın ben, eşim, onun kardeşi ve benim kardeşime. Hayatta olmaz, yeni doğan bebeği bırakıp nereye gideyim 😂 üstelik emzirmeye çalışıyorum, artı pompayla sağıyorum, bu sabah üstüm başım süt oldu sağmadım diye. Burası fazla soğuk değil ama yinede rüzgar var.
Bebek daha cok küçük, sürekli emecek, süt çekilecek, senin fırsat bulduğunda uyuman lazım.. Ben bebek derin uyursa 20 30 dk market gezip geliyorum. O kadar 🤣 akıl sağlığımı kaybetmemek için arada hava almış oluyorum

Kızlar selam benim bebeğim 3 aylık olacak neredeyse ilk zamanlar ne zaman büyüyecek bu, bunaldım, daraldım diyip ağlama krizine giriyordum. Akşam olunca içimi kasvet kaplıyor omzumda-göğsümde uyuyor dinlenemiyorum diye söylenip üzülüyordum. Annem kardeşim de yanımdaydı hani. Alışamamıştım kısaca bebeğe. Özetle insan o anların her dakikasını özler mi ya. Bebeğinizin size ihtiyacı var bol bol kucağınıza alın, omzunuzda uyusun alışmıyor. Akıl verenlere kulak asmayın. Ben pişmanım keşke o zamanların tadını çıkarsaydım. Çoğunuz yatağına koyunca uyanıyor, uykusuzum diyebilirsiniz, loğusa psikolojisine girmiş olanlarınınız vardır belki inanın geçiyor hepsi. Sonra bendeki gibi pişmanlık başlıyor. 3 ay öncesine dönseydim bebeğimi daha çok kucağıma alır, omzumda uyutur daha sık severdim.Sevgi ve selametle. Mucizenize, kendinize iyi bakın 😘

Nasıl canım inşallah kilo almıştır?

Bilerek eziyet etmek için yaptığın bir şey değil ki. Ben de bebeğin üstüne uyumayayim diye oturarak bazı geceler öyle bölük uyuyorki yarim saatte bir uyanmaktan tak ediyor vücuduma,o gece kaç sefer emzirirken oturduk yerden uyuya kaldım.🥺Allah'ım güç versin bize yavrularımızı korusun
Almış canım 100 grcık 🥲 doktor sorun değil gayet güzel dedi. Sarılıgı da düşmüş. Ondam sonra rahatladım biraz. Emzirmenin de yolunu buldum göğsümü mamayla ıslatınca hemen kapıp emiyor. Her istediğinde veriyorum. Mamayı biraz azalttık gibi ama keyfi yerinde diye birsey yapmıyorum.

Dogumda zorlandi solunum sıkıntısı çekti başta sonra kanında yüksek enfeksiyon çıktı 20 gündür kuvezdeydi bugün çıkarttık
Canım kendi derdimden gruba giremedim,ne kadar uzun kalmissiniz oyle benimki gibi 😔ben seni coktan cikmistir saniyordum.gec olmuş güç olmus ama gozunaydin canim cok sevindim 🥰

Ucu iltihaplı değil ama şöyle kızarıklık var göz pınarları çenesi dai yüzün birçok yerinde var sütten mi oluyor canım
Evet canim sutten olup kendiliginden geciyor.Yegenimde de olmustu

Ayy keske birakabilswk tek basina hava almak ne guzel olurdu ama imkansiz hem biz rahat edemeyiz hemde bebek durmaz ki😅

Kizlar 26 gun oldu ben dogurali. Kanama kesilmisti sezeryan oldum. 2-3 gundur bir sey yoktu bu gun yine bqya koyu renk yogun degil siviyla karisik gibi gelmeye basladi. Doktora gitmem gerekir mi yoksa bir kac gun daha surebilir mi bu sekilde?

Canım kendi derdimden gruba giremedim,ne kadar uzun kalmissiniz oyle benimki gibi 😔ben seni coktan cikmistir saniyordum.gec olmuş güç olmus ama gozunaydin canim cok sevindim 🥰

Evet canim sutten olup kendiliginden geciyor.Yegenimde de olmustu
Ewt ya bir türlü bitmiyordu enfeksiyon 🤷‍♀️ ama cok sukur geçti şuan yanımda uyuyor gözüm hep seni aradı insallh iyisinizdir bizim bugün bira pişik sorunumuz var krem sürüyorum altını da sürekli açıyorum bezinimi degistiresek acaba sleepy kullanıyorum

Mastit olmuştum.mememde yumru gibi sertlik vardı, ateş bu kadar olmadi ama bi titreme oldu memede ağrı ben makinayla hep sagip açmıştım. Bide sey derler canın bişey isteyip yiyemediginde bu sekilde sitma tarzı olur diye
Belki eskiler bilmiyo mastiti böyle demişlerdir
Geçmiş olsun

Kızlar bebeğimle 20. Günümüz ama bildiğiniz memeye yapışık yaşamaya basladik. Gün içinde uyumama huyu çıktı e uyku olmayınca maksimum 45. Dakikada huysuzlanma başlıyor sürekli emmek istiyor. Bez alınırken yada gece uyandığında memeyi ağzına kapana kadar bildiğin ağlama krizi tutuyor emmeye başlayınca derin bı sessizlik. Sizdede böylemi durumlar 🤔🤗😂

Ewt ya bir türlü bitmiyordu enfeksiyon 🤷‍♀️ ama cok sukur geçti şuan yanımda uyuyor gözüm hep seni aradı insallh iyisinizdir bizim bugün bira pişik sorunumuz var krem sürüyorum altını da sürekli açıyorum bezinimi degistiresek acaba sleepy kullanıyorum
Benim oğluşumda da var. Biz önce Prima, sleepy kullandik geçmedi. Şimdi Molfix aldik birdr hametan krem dünden beri daha iyi yani hala kızarık ama bazen silerken minik damla kan geliyordu geçti

Kızlar bebeğimle 20. Günümüz ama bildiğiniz memeye yapışık yaşamaya basladik. Gün içinde uyumama huyu çıktı e uyku olmayınca maksimum 45. Dakikada huysuzlanma başlıyor sürekli emmek istiyor. Bez alınırken yada gece uyandığında memeyi ağzına kapana kadar bildiğin ağlama krizi tutuyor emmeye başlayınca derin bı sessizlik. Sizdede böylemi durumlar 🤔🤗😂
Aynısı canım altını değiştirirken biryeri acımış gibi bağırıyor biz sünnetten dedik ama değilmiş o zaman 😵‍💫 sürekli emince süt de kalmıyor doyacak kadar acaba yetmedi mi doymadı mı diye endişeliyim

Aynısı canım altını değiştirirken biryeri acımış gibi bağırıyor biz sünnetten dedik ama değilmiş o zaman 😵‍💫 sürekli emince süt de kalmıyor doyacak kadar acaba yetmedi mi doymadı mı diye endişeliyim
Baya emiyor sürekli emiyor bende senin hesap acaba sütüm mü doyurmuyor kafasına girdim ama sanmıyorum neyse 1. Ayımız bı dolsun

Benim oğluşumda da var. Biz önce Prima, sleepy kullandik geçmedi. Şimdi Molfix aldik birdr hametan krem dünden beri daha iyi yani hala kızarık ama bazen silerken minik damla kan geliyordu geçti
Ya bende prima almayı düşünüyordum sleepy çok kötü yaptı kızımı gece aglama krizine girdi pisikten dolayı krem iyi geliyor her altını değiştirdiğimde sürüyorum ama pişiği yayıldı gibi bide sağlık ocağından aradılar 2. Topuk kanı için sabah erkenden gidicem bezini değiştiririm insallh geçer ya canı aciyip ağladığında bende çok kötü oluyorum ☹☹☹

X