2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Oğlumun poposu pişik olmuş ama neden oldu hic anlamadım. Sleepydi bezi ondan mi acaba diye Prima kullanmaya başladık. Sudocrem her açmada ama şimdi minik kanama vardi. Eczaci travozol vermişti sadece yara olursa kullanin diye ondan sürdüm smdi acaba ne yapmak lazim . Cok kaka yapiyor ondan mi bilmem.asitli bişeyde yemiyorum.mandalina vs istiyor canım yemiyorumda anlamadım
Islak.mendil.kesinlikle kullanmıyorum. Yerine bebek temizleme pamuklarından aldım su ile ıslatıp onunla temizliyorum. Sudokrem bepanthol baby ve organik hindistan cevizi yagini donusumlu kullaniyorum. Prima yenidogan premium care bebek bezimiz. Gunde 10 dk kadar altini acik birakip havalandiriyorum poposunu. Cok sukur pisik durumu yasamadik.

Ayaginin altina suruyorsun canim bende alicam cevremde kullanan herkes memnun umarım ise yarar
Ben aldım ama kullanmaya korkuyorum. Internette bilimsel bir makale gördüm. Acile getirilen 2 aylik bebek bu yağ uygulaması sonucu 24 saat uyandirilamamis. Yağın yan etkisi olmuş. Cok keskın bir kokusu var. Cildi tahriş eder gibi geldi. Kullanmıcam ben

Bugün yaşadığım olayı anlatayım. Bebeğin kıyafetlerini salonda kurutuyorum. Evi havalandirayim diye salonun balkon kapısını da açtım. Kapamaya döndüğümde bir de ne göreyim. Çamaşırların üzerine konmuş bir güvercin😮 olacak iş değil sakınan göze çöp batarmış. Kuş gribi bebek falan beynim döndü 😄 Kedim de gördü guvencin bi yere saklandi. Guvercin avina ciktim . Tutamam da . Aklima oklavayi ayaklarina uzatmak geldi . Videolarda görmüştüm kuşlar oklavaya çıkıyor taşıyorsun. Işe yaradi. Oklavaya çıktı ben de balkona taşıdım onu uçtu gitti. Çamaşırları yeniden yikadim😂

Islak.mendil.kesinlikle kullanmıyorum. Yerine bebek temizleme pamuklarından aldım su ile ıslatıp onunla temizliyorum. Sudokrem bepanthol baby ve organik hindistan cevizi yagini donusumlu kullaniyorum. Prima yenidogan premium care bebek bezimiz. Gunde 10 dk kadar altini acik birakip havalandiriyorum poposunu. Cok sukur pisik durumu yasamadik.
Bizim bezde aynı ama ben altını o kadar acik bırakamiyorum çünkü hem.kaka yapıyor hem çiş, altini kapatmak.icin saniyelerle yarışıyoruz. yapmazsa kalıyor bez yaparsa hemen değiştiriyoruz. Ama bezden değil anladığım çünkü iki bezde de kızarık oldu

Bizim bezde aynı ama ben altını o kadar acik bırakamiyorum çünkü hem.kaka yapıyor hem çiş, altini kapatmak.icin saniyelerle yarışıyoruz. yapmazsa kalıyor bez yaparsa hemen değiştiriyoruz. Ama bezden değil anladığım çünkü iki bezde de kızarık oldu
Benim de yapıyor her seferinde hem çiş hem sulu kaka. Altını açtım sildim pamukla tekrar bezi değiştirirken yapıyor pamuk uyarıyor çünkü. Hatta bikac kez sulu kaka uzerime sıçradı. Bekliyorum sildikten sonra varsa kirli beze yeniden kalani yapsın. Sonra bezi değiştiriyorum. Popoyu açık bırakma ise şöyle oluyor. Altında bebek bakım örtüsü serili . Yeni bezi kapatmadan öyle yatiyor yeni bez üzerinde. Daha çok sakinken yapıyorum. Obur türlü mümkün olmuyor çok hareketliyken ağlarken acıkmışken ...yaparsa da cıs kaka bebek bakım örtüsü kirlenir . Sorun değil. Bebek bezi ve pisik kremi ise her bebekte farklı etki yapabiliyormuş. Kimine alerji yapan diğerine yapmıyor. Deneye yanıla sanırım doğru bulunacak

Oğlumun poposu pişik olmuş ama neden oldu hic anlamadım. Sleepydi bezi ondan mi acaba diye Prima kullanmaya başladık. Sudocrem her açmada ama şimdi minik kanama vardi. Eczaci travozol vermişti sadece yara olursa kullanin diye ondan sürdüm smdi acaba ne yapmak lazim . Cok kaka yapiyor ondan mi bilmem.asitli bişeyde yemiyorum.mandalina vs istiyor canım yemiyorumda anlamadım
Neyle temizliyorum canım ama bir müddet pamukla temizle dedi şu an öyle yapıyorum ve kolayima geldi.
Bir fisfisli şişeye çeşme suyu koy dedi pamuğu fisfisla ıslatarak sil dedi öyle yapıyorum sonrada her alt almada pişik kremi.

Ben aldım ama kullanmaya korkuyorum. Internette bilimsel bir makale gördüm. Acile getirilen 2 aylik bebek bu yağ uygulaması sonucu 24 saat uyandirilamamis. Yağın yan etkisi olmuş. Cok keskın bir kokusu var. Cildi tahriş eder gibi geldi. Kullanmıcam ben
Ciddi olamazsin ayy cok kotu benim cevremde kullanmayan yok resmen ,🤩😲 ben daha almadim zaten biraz daha araştırayimm

Kızlar 10.günün sonundan bildiriyorum.. hiç geçmeyecek sandığım ağrılar çoğunlukla geçti. Ağrı sızı konusunda çok daha iyiyim. Ancak psikolojik olarak kendimi kötü hissediyorum. En ufak olumsuzlukta ağlamaya başlıyorum ve durduramıyorum kendimi 😞 depresyona girmek istemiyorum. Benim gibi olan var mı😞 Sizler nasılsınız?

25. Gün.. Günde 7 8 bez doldurup kaka yapan bebeğim, bugün hiç yapmadı. Sadece çiş yapıyor. İnşallah normaldir. Tüm gün kaka yapmasını bekledim. Ayrıca çok zor uyuyor, zorla uyandırıp meme verirdim ya da memede uyuyup kalırdı şimdi yok.

Arkadaşlar merhaba cevap veremedigim arkadaşım varsa kusura bakmayın 27ocak cuma doğum gerçekleşti sabah nişan geldi öğlen kontrole gittiğimde açıklık yoktu ve bebek kanala girmemişti kafa boyutu çatimla da çok uyumlu değildi kilomuz da 4250 olmuştu doktorum sezaryen kararı aldı öğleden sonra doğurdum şuan yürümek te ayağa kalkmakta zorlanıyorrum hereyerim ağrı sızı içinde spinal olmuştum bu kadar zor olduğunu hiç düşünmüyodum sütüm çok az ve sarı geliyor sarılık olmasin diye hem emzirip sağıp hem de mama veriyorum

25. Gün.. Günde 7 8 bez doldurup kaka yapan bebeğim, bugün hiç yapmadı. Sadece çiş yapıyor. İnşallah normaldir. Tüm gün kaka yapmasını bekledim. Ayrıca çok zor uyuyor, zorla uyandırıp meme verirdim ya da memede uyuyup kalırdı şimdi yok.
Anne sütü alan bebeklerde 10 Güne kadar kaka yapmamasi normal.

Kizlar bi sey daniscam bebegimi saatlerce emziriyorum baya baya günümün çoğu emzirmekle geçiyor ama gece bi uyanıyor sanırsın haftalardır aç kalmış emziriyorum ama doymuyor gibi aranıyor. Acaba gece mama versem hata mı etmiş olurum??

Kizlar bi sey daniscam bebegimi saatlerce emziriyorum baya baya günümün çoğu emzirmekle geçiyor ama gece bi uyanıyor sanırsın haftalardır aç kalmış emziriyorum ama doymuyor gibi aranıyor. Acaba gece mama versem hata mı etmiş olurum??
Benimkide aynı canım ağlayarak eve yıkıyor gece. Ama süt sarılık yoksa bence yeterli tekrar mamaya gerek olduğunu sanmıyorum

Benim de öyleydi. Sürekli emzirdim. Mama vermedim. 1 ay çok sık emmek isterlermiş. Dr ne zaman isterse ver
Uyursa da 2 saati geçmesin uyandır ver demişti

Ben bugün sagdigim sütü gece yatmadan
biberonla verdim.iki ayrı öğünde 40+40 içti çok huzurlu uyudu.
Eğer sütun varsa az emdiği bir öğünde sağ gece onu verirsin istediği kadar içer.
Ama yok anca ogunlere yetiyor diyorsan ben olsam gece bir öğüne mama sıkıştırırim sonucda bebek doymadigini belli ediyormuş ☺️

X