2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ben bugün sagdigim sütü gece yatmadan
biberonla verdim.iki ayrı öğünde 40+40 içti çok huzurlu uyudu.
Eğer sütun varsa az emdiği bir öğünde sağ gece onu verirsin istediği kadar içer.
Ama yok anca ogunlere yetiyor diyorsan ben olsam gece bir öğüne mama sıkıştırırim sonucda bebek doymadigini belli ediyormuş ☺️
Sagabilirim peki gece sagdiginiz sütü verince göğsünün sisip ağrımadı mı

Sagabilirim peki gece sagdiginiz sütü verince göğsünün sisip ağrımadı mı
Şöyle yaptım canım bir öğünde bir Göğsümü verip bırakınca biberini verdim kendi istediği kadar içti 40 ml içmiş. Sonraki öğünde diğer Göğsümü verip kalan sutu verdim o da 40 ml di.
Memeyi emip bıraktığında biberon tazikli olduğu için gözünü açtı hemen

Şöyle yaptım canım bir öğünde bir Göğsümü verip bırakınca biberini verdim kendi istediği kadar içti 40 ml içmiş. Sonraki öğünde diğer Göğsümü verip kalan sutu verdim o da 40 ml di.
Memeyi emip bıraktığında biberon tazikli olduğu için gözünü açtı hemen
Ben memem cok şiştiginde emzirdiiten sonra sagdim cokta çıkmıştı sonra vermek istedim almadı hiç enjektörle denedik, biberonlada almadı poşetim olmadığı için döktüm kaç defa . Benim bebiş cokta emmiyor zorla 15 dk.

Ben memem cok şiştiginde emzirdiiten sonra sagdim cokta çıkmıştı sonra vermek istedim almadı hiç enjektörle denedik, biberonlada almadı poşetim olmadığı için döktüm kaç defa . Benim bebiş cokta emmiyor zorla 15 dk.
Benimki gece uyanmasi zor oluyor canim, Göğsümden çok cansız emip uyuyor. Biberon daha tazikli olunca gözleri aciveriyor. Biraz sarılık var o yüzden iyi beslemeye çalışıyorum

Bence de. Doktora danışmadan kullanmayalım. 100 bebeğe iyi gelir de birinde reaksiyon gosterir .O da bizi bulur Allah korusun.
Bizim burda herkes kullanır bilmeyen yoktur canım hakiki satan yer var yaylaya gidince oradan aliriz.ozellikle banyodan sonra göbeğine ve ayak altına süreriz üşütme olmasın diye . 1 yaş dan sonra ağzına da parmağınızla süreriz.
Kimseye sur ya da sürme diyemem ama 🤣 sadece söylemek istedim elma yağı bizim normalimiz. Şimdi göbeği düştüğü için yikicaz ama göbeği tam iyileşmeden sürmem ya cesaret edemem iyice iyileşsin de ilerde kullanirim

Herkese selam. Dün sabah nişanım geldi ağrım sızım olmadığı için Dr a gitmedim. Bu sabahta ıslaklıkla uyandım, ama çok değildi. Suyum geldi sandım. Acilden giriş yapıp doğumhaneye gittim. Açıklık bakıldı, çok az bir açıklık var, gelen su değil dedi, serum takıp nst bağladılar, temiz çıktı. Bebek aşağı indiği için normal dedi, zaten 2 3 haftadr kanala girmişti. Sonrasında Eve geldim. Bulunduğum yerde icapcı Dr olmadığı için ağrın olunca gel bakalım ama doğum için Ağrı, Van ya da Erciş e gitmelisin dediler. Ebeler sorumluluk almıyoruz dediler. Dünden beri kar yağışı başladı bı 20 cm olmuştur. Lütfen bizim için de dua edin, her şey kolaylıkla, hayırla ve sağlıkla olsun. Yarın Dr kontrolüm var, bakalım Dr ne diyecek. O da en son sevk edebilirim demişti. Bu arada sata göre 39+4 üm. Ultrasona göre 1 hafta önde gidiyoruz. Umarım kısa zamanda doğurdum diye buraya yazmakta nasip olur 🥰

Arkadaşlar bebeğim 3 gündür zor nefes alıp veriyor emzirirken.öyle ki burnu ötüyor özellikle sol taraftaki burnu. Duraksiyor nefes alip veriyor sig ve sik bir sekilde nefes aliyor sonra devam ediyor emmeye. Uyurken de horluyor. 2 doktora gösterdim ciğerlerini dinledi temiz dediler. Burnu tıkanıyordur serum.fizyolojik kullan. Her emzirme öncesi serum fizyolojik uyguluyorum ama sorun devam ediyor. Endişeliyim. Cunku bebekler sadece burundan nefes alıyormuş ağızdan henüz nefes alamıyormuş. Yarın solunum ile ilgili uzmanlasmis başka bir çocuk.doktoruna götücem. Benzer durum yasayan var mı?

Bizim burda herkes kullanır bilmeyen yoktur canım hakiki satan yer var yaylaya gidince oradan aliriz.ozellikle banyodan sonra göbeğine ve ayak altına süreriz üşütme olmasın diye . 1 yaş dan sonra ağzına da parmağınızla süreriz.
Kimseye sur ya da sürme diyemem ama 🤣 sadece söylemek istedim elma yağı bizim normalimiz. Şimdi göbeği düştüğü için yikicaz ama göbeği tam iyileşmeden sürmem ya cesaret edemem iyice iyileşsin de ilerde kullanirim
Haklisin canim da o kadar üst üste sıkıntı yaşadım ki herşeyden korkar oldum. Şimdi de solunum sıkıntımız var. Başka bir mesajda yazdım bak .off😔

Kızlar gece emzirirken çok uykum geliyo bazen daldığım bile oluyo.korkuyorum burnu kapanacak falan diye ama elimde de değil .siz nasıl ayık kalıyosunuz .zaten hiç meme vermesem sabaha kadar uyur .zorla alarmla kalkıyorum
Canım muhakkak kalk elini yüzünü yıka öyle emzirmeye başla. Ben genelde yüksek sesle konuşuyorum bebekle uyumamak için

Arkadaşlar bebeğim 3 gündür zor nefes alıp veriyor emzirirken.öyle ki burnu ötüyor özellikle sol taraftaki burnu. Duraksiyor nefes alip veriyor sig ve sik bir sekilde nefes aliyor sonra devam ediyor emmeye. Uyurken de horluyor. 2 doktora gösterdim ciğerlerini dinledi temiz dediler. Burnu tıkanıyordur serum.fizyolojik kullan. Her emzirme öncesi serum fizyolojik uyguluyorum ama sorun devam ediyor. Endişeliyim. Cunku bebekler sadece burundan nefes alıyormuş ağızdan henüz nefes alamıyormuş. Yarın solunum ile ilgili uzmanlasmis başka bir çocuk.doktoruna götücem. Benzer durum yasayan var mı?
Dediğin şey benimkinde doğduğundan beri var bazen klima etkiliyor galiba burnu kuruyor bazen sümük oluyor serum fizyolojik uygulayıp ardından aspiratör ile çekince baya rahatlıyor çocuk doktoru aile hekimi de gördü normal dedi ilk bende korkmuştum ama şimdi alıştım galiba

Dediğin şey benimkinde doğduğundan beri var bazen klima etkiliyor galiba burnu kuruyor bazen sümük oluyor serum fizyolojik uygulayıp ardından aspiratör ile çekince baya rahatlıyor çocuk doktoru aile hekimi de gördü normal dedi ilk bende korkmuştum ama şimdi alıştım galiba
Ben de serum fizyolojik uygulayıp ardından aspiratorle çekiyorum ama durum değişmiyor. O nedenle başka sorun var mı.diye düşündüm. Sanki geniz eti var ya da başka bir şey ciğerinden gelmiyor ses burun ya da genizden..

Doktor vermedi antibiyotik ve parol verdi onları kullanıyorum canim.sana doktor mu verdi
Yok canım doğum doktoru birşey demedi zaten doğuma nöbetçi doktor girdi ondan birşey beklemiyordu. sağlık ocağı Dr u dedi hemşire ile kan ilacı ve vitamin e devam et kan en az z3 ay dediler. Çocuk doktorumuzda istediğin multivitamin e devam et dedi bende hamileyken kullndiklrima devam ediyorum bir süre kullnrm

X