2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Aslinda sorun uyanmamasi değil emzirememek uyuyor sürekli ,uyandirinca yeniden uyuyor tam hakkıyla 20 dk emziremedim.
Ayni sekilde cok zor uyaniyor uyandimi uyumak bilmiyor. Ben uyandirmak icin yuzunu yikiyorum. Gerekirse birkac kez yüzünü ıslatıyorum . Alt degistiriyorum. Hareketlendirmeye çalışıyorum.. üstünü (ısıya bağlı olarak) çıkarıyorum ki mayışmasın. Hemşirelerde emzirirken soy dediler. Yani üzerinde battaniye örtü olmuyor. Ev sıcaksa altında bezle bırakıp emziriyorum. Tam uyaniklik hailnde güzel emiyor yoksa yudum yudum aynen.

Kozlar bebekleriniz ne oadar uyanik kaliyor benim 9 gunluk uyudumu mu uyuyor sadece emmeye kalkiyor sonra bir anda uyaniyor 4 5 saat boyunca sadece memede duruyor 5 dakkalik uyumalar oluyor normal mi bilemedim
Benimki genelde uyuyor uyanık olduğu zaman cok değil o zamanda mikir mikir sesler. Ben 15, günden sonrasına korkuyorum o zaman gaz filan ortaya çıkıyor ya

Aynen sorun emzirememek bak gece alarm kurmuştum alarmı kapatıp uyumuşum 3 saat geçmiş hiç ağlayıp uyandırması beni 🙄 son kontrolde hafif sarılık var dedi doktor sık emzir dedi ins yükselmez
Önce geceleri 2 saate bir kaldiriyorduk doktor gece 3 gündüz 2, saat dedi gece kendi 2.30 saate kalkıyor. Sağlık ocağında ebe aradi gece saat başı emzir dedi☺️☺️ saat başı nasil emzireceksem.

Kızlar sezeryan sonrası korse ne zmn takılıyor sizler neler kullnadiniz karnınıza?
Annemle kynnm geçen hafta moralimi bozdu niye hala göbek duruyor diye. Bende taktınız karnıma rahim anca toparlanıyor dedim. Zayıf bı vücudum var basende yok göbek dikkat çekiyor 🥴

Bana hemsireler hastanedeyken doğum sonrası ikinci gün korse takabilirsin dediler ama bende yoktu internetten aldım geldi derken 1 haftayı buldu takması şu an halâ takıyorum.

Seni çok iyi anlıyorum canım. Ben 1 aydan fazla çektim hala da çekiyorum bazen. İnşallah çabuk geçer seninki, dediğim gibi zeytinyağı da dene bakalım. Çünkü hiçbir krem bence iyi gelmiyor en azından doğal yöntemlerle yumuşatmış olursun.
Ayva çekirdeği jeli, tahin yağı, garmastan, fito, lansinoh, incia krem denedim hatta dilan polatın bir kremi varmış onu bile denedim 😅 göğüslerini nemli tutma, kuru ve havasız tut mutlaka. Emzirdikten sonra hemen kapat göğüslerini, sıcak dursunlar.
Canım ben tüm kremleri kullandım göğüslerimden çok çektim. Hiçbiri iyi gelmedi boşuna fitoyla uğraşma bence. Zeytinyağı sür en azından yıkamana gerek yok. Doktor e vitamini verdi bi de bana evicap diye. Bebeğim uyuyunca onu sürüyorum, uyanınca yıkıyorum hemen. Uyanıksa sürekli emmek istiyor zaten zeytinyağı sürüyorum.
Bebek doğru emmedikçe yaralar düzelmiyor canım. Benimki daha yeni kendisi memeyi kapıp emmeye başladı hafif de olsa hala acıyor. Ama öncecen ağlıyordum sürekli acıdan.
Canım madecasol diye bişey kullandım ama o kimyasal olduğu için her seferinde yıkamakla uğraştım.sonra şu gümüş kapakla earth mama diye bi krem kullandım .biraz pahalı ama yıkamadan direk verdim doğal bişeymiş.şimdi biraz daha iyi sadece ilk tuttuğunda acıyo sonra yok.kremler mi iyi geldi emmeyi mi öğrendi bilmiyorum ama 🤣

Aslinda sorun uyanmamasi değil emzirememek uyuyor sürekli ,uyandirinca yeniden uyuyor tam hakkıyla 20 dk emziremedim.
Canım bizimki de öyle emerken dalıp gidiyo.bende bezi kirliyse uyuyunca değiştiriyorum.o ara uyanınca bi daha emiyo.bazen eşime veriyorum o uyandırıyo veriyo.bende huzurlu uyuyo çünkü 🤣 bazen iki üç seferde anca emiyo .doysun diye uğraşıyorum .şu sarılık değeri tam düşerse daha rahat olur heralde.sizin sarılık değeri çıktı mı hiç

Kızlar gece emzirirken çok uykum geliyo bazen daldığım bile oluyo.korkuyorum burnu kapanacak falan diye ama elimde de değil .siz nasıl ayık kalıyosunuz .zaten hiç meme vermesem sabaha kadar uyur .zorla alarmla kalkıyorum

Canım bizimki de öyle emerken dalıp gidiyo.bende bezi kirliyse uyuyunca değiştiriyorum.o ara uyanınca bi daha emiyo.bazen eşime veriyorum o uyandırıyo veriyo.bende huzurlu uyuyo çünkü 🤣 bazen iki üç seferde anca emiyo .doysun diye uğraşıyorum .şu sarılık değeri tam düşerse daha rahat olur heralde.sizin sarılık değeri çıktı mı hiç
Biz pazartesi günü gittik 6 günlüktü sarilik değeri 10 du . Doktor önemli bir değer değil dedi. yüzünde az sarılık vardı smdi geçti.

Kızlar gece emzirirken çok uykum geliyo bazen daldığım bile oluyo.korkuyorum burnu kapanacak falan diye ama elimde de değil .siz nasıl ayık kalıyosunuz .zaten hiç meme vermesem sabaha kadar uyur .zorla alarmla kalkıyorum
Eşim bazen bebek çatlasa uyanmıyor. Ona güvenemiyorum o yüzden gündüz eşim başındayken ben de bebekle 2 saat uyup gece ayakta olmaya çalışıyorum. Gündüz uyuyamazsam gece ben de senin gibi endişe içinde oluyorum

Bende bugün ikinci randevuya gittim, bende silikon kullanıyorum, hemşire banada çıkart silikonu öyle dene dedi ve memelerimi nasıl bastırmam gerektiğini bir daha gösterdi, bebek için daha kolay olması için başta güzel tutsun ve kendi devam etsin diye. Ama maalesef olmuyor.. Bir tarafı hiç olmuyor o başka bir dert, silikon uçsuz çok zor, uçlarım neden böyle 😔. Ben önce silikon takıp meme veriyorum, sonra sağdığımı biberonla veriyorum. Bitince elektrikli pompayla sütümü sağıyorum ve buzdolabına saklıyorum, bugün stok oldu o yüzden ilk paketimi buzluğa koydum 😄🧿
Tamamen aynı durumdayız🙈 silikon meme ucu konusunda çabuk sevinip yükseldim😂😂 bazen memeyi asla kabul etmiyor hırçınlaşıyor mecbur ucu takıyorum tamamen nasıl çözeceğim bilemedim 🤷🏻‍♀️

Ben 64 ile hamile kaldım.( 60 dim Kürtaj olan hamileliğimde 64 e ciktim) 83 ile doğum yaptım doğum sonrası 78 oldum.3 gündür aynıydı bugun ilk defa büyük tuvalete ciktim 77 olmuşum inşallah durmaz da gider artık. 🙏
İnşallah kuzum vitamin ve kan ilacını da devam edicen mi. Ben ediyorum önemli olan sağlıkla vermek kiloyu sonra çok kötü olmuştum ben herşey yerlerdeydi vitamin kan. Bu kez kndime bakicam bakicam ki çocuklarda sağlıkla bakabileyim

Işığı açıyorum telefonla oyalaniyorum.. Hatta bikac kez bende uyuyakalmıştim..

Sağlık ocağı d vit kullan 4 ay dedi. acaba süte geçer mi acaba? Kullanan var mi? Kan ilacı ve reginesis içiyorum

Canım bende öyle valla aşırı uyukluyorum emzirirken insana çok tatlı bir uyku çöküyor insan kendine engel olamıyor bende uyuklamayayım diye instagramda ya da buralarda dolanıyorum ama telefona bakarken uyuyakalmışlığım bile oldu maalesef 😔

Kızlar hamileyken omega 3 takviyesi alıp doğumdan sonra devam eden var mı? Ben devam etmek istiyorum ama emzirirken kullanılıyor mu bilmiyorum

Şimdi annem var biz oturma odasında yatıyoruz beşikte burda ikimiz kalkıyoruz ışığı açıyoruz. Uyandirmaya çalışmak,emzirmeye calismak ne tam 1.5 saat sürüyor uyku açılıyor ama bazen cok uykum geliyor

X