2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar bebeğinizin burnu kuruyup tıkanıyor mu kızımın burnu tıkanıyor sürekli sanırım klimadan kuruyor serum fizyolojik kullanıyor musunuz kaç defa kullanacağımı bilmiyorum

Kızlar son günlerde giremedim, doğum yapanlara hayırlı olsun bebislerinizi sağlıkla büyütün 🤲🏻🌸

Oğluşum için sizlerden dua istiyorum. 40 yaşındaki düşüncesiz görümcem kütür kütür öksürerek bizde kalıp her gün kızımı öptü durdu kızım da hasta oldu ve 14 günlükken oğluma bulaştı bronşları tıkanmış bronşit olmuş ve ağır geçiriyor geceleri nefes alamıyordu resmen😭 doktor yenidoğan yoğun bakıma almam lazım en az 5 gün kalacak dedi ama ben bırakamadım yapamadım çok ağladım evde tedavi edelim dedim 😓 3 gün antibiyotik iğne oldu ve klamer antibiyotik şuruba devam ediyoruz. Günde 6 kez buhar veriyorum biraz hafifler gibi oluyor sonra yine aynı 😓 çevremdeki bazı düstursuz insanlar bronşit olup nefes alamayan tıkanan bebeklerin öldüğünü söyledi 😡🥺 Rabbim tüm evlatlarımızı korusun kucağımızı boş koymasın 🤲🏻

Dua ederseniz çok sevinirim duanın gücüne çok inanırım🤲🏻
Of canım ya çok üzüldüm.Benim görümce de hasta geldi ben bebeği ayrı odada tutuyorum o da dikkat ediyor hiç öpmesi ben demeden de kucağına almadı Oğlum da hasta sağolsun o da üzmedi beni iyileşince opucem dedi .ama yine de korkuyorum bu duruma düşmekten. Sen etraftan gelen saçma yorumları duyma herkes herşeyi çok iyibilirm.ama bebeği iyi gözlemle yogunbakima alınması gerekiyorsa da ver canım . İnşallah hiç gerek kalmadan iyilesiverir ogluş 🙏

Şimdiden sağlıkla kucağınıza almanızı diliyorum 🙏 Hepimizin doğum hikayesi ve doğum sonrası farklı, vücut yapımıza göre değişiyor doğum sonrası etkiler falan ama umarım en az zorlukla atlatırsınız sizde 🙏😊 Bilmiyorum ilk doğumunuz mu ya da bir tecrübeniz var mı ama biliyorsunuz ki sezeryan, sonrası zor süreci olan bir yöntem ama geçiyor hepsi mühim olan bebeğinize sağlıkla kavusmanız 🙏
Teşekkür ederim 🤲🏼 Doğru tabii bünyeye göre farklılık gösterir ama işte insan merak ediyor nasıl tecrübeler yaşandı diye :) ilk doğum olucak inşallah,önce sağlık diliyorum umarım az zorlukla geçer herkesin ki. Bir de üşütmüşüm ilaç falan verdi dr ama öksürük beni yordu umarım salıya kadar geçer yoksa dikişlerde durumum zor olucak gibi 😕

Temizliyoruz derken ben sadece birer damla sıkıyorum onun dışında bir şey yapıyor musunuz
Ben farklı zamanlarda iki kez önce bir kaç damla sıkıp yumşattım sonra aspiratör ile çektim cidden çıktı da şok oldum bakınca sanki burnu temizdi ama çekince baya çıktı

Kaç günlük sizinki ben korkuyorum zarar verir mi diye 21 günlük
Canım neye göre yaptınız burnu tıkalı gibi miydi yoksa temizlik için mi
Burnu hırıltılıydı zaten fark ettiğim gün doktor kontrolü vardı doktor günde iki kez temizleyebilirsin dedi ama ben ona cesaret edemem emerken çok zorlandığını anladığım 2 kez yaptım o kadar

Temizliyoruz derken ben sadece birer damla sıkıyorum onun dışında bir şey yapıyor musunuz
Serum fizyolojik ile burnuna sıkıyoruz ıslanması ve burun içindekilerin çıkması adına sonrada burun temizleme aparatı ile temizliyoruz canım şırıngalı olanı bulsaydım onu kullanırdım..
Bulamadık internetten de kalmamış diğerini kullanıyorum.. Ama gayet iyi temizliyor ablasına direkt şırıngayla serum fizyolojik uygulayıp hafiften sırtına vurup sonra burnunu siliyoruz..

Eklentiler

• Screenshot_20230125_215429_trendyol.com_edit_82354147878056.jpg
    Screenshot_20230125_215429_trendyol.com_edit_82354147878056.jpg
    40,8 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_20230125_215503_com.android.chrome_edit_82345693821287.jpg
    Screenshot_20230125_215503_com.android.chrome_edit_82345693821287.jpg
    52,8 KB · Görüntüleme: 34
Herkese merhaba hanımlar🥰bende 6+3 haftalık gebeyim ovitrella iğne olup gebelik oldu tedavi görüyordum sat 9.aralıktı iğnemin 10. Günü gebeliğimi öğrendim kan değerlerim şu şekilde oldu ikiz mi değil mi daha belli değil fikirlerinize ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz🥰
4.ocak 50.7
6.ocak 105.7
9.ocak 380.9
17.ocak 10240.58 (gebeliğin 5.haftasıydı)
23.ocakta kontrole gittim kesem ve bebeğim göründü kalp atışıda fakat bir beyazlık daha vardı fakat kalp atışı belli değildi görünmedi doktorum yolk salk kesesi olabilir ama embriyoda benziyor dedi ama olmayadabilir şuan kesin birşey söylitemicem dedi fikirlerinizi almak istiyorum ultrasonda da belli ama ilk gebeliğim hiç bir bilgim yok🫣❤️🥰destek time ekibi olarak yorumlarınızı bekliyorum🥰❤️🌸

Kızlar benim bebeğim beni delirtiyor 😅 sütüm tam gelmedi. Emzirmeleri yapıyorum. Sonrasında mama veriyorum. Uyuyor ama ani çığlıklarla uyanıyor hadiii en baştan 🤦🏽‍♀️ biraz uslu bebek olur sanıyordum iki günde halletti beni 😂

Kızlar benim bebeğim beni delirtiyor 😅 sütüm tam gelmedi. Emzirmeleri yapıyorum. Sonrasında mama veriyorum. Uyuyor ama ani çığlıklarla uyanıyor hadiii en baştan 🤦🏽‍♀️ biraz uslu bebek olur sanıyordum iki günde halletti beni 😂
Gaz sancısı canım bende şuan kucağımda dolaştırıyorum sırtını sıvazlayarak gündüz bişi yok ama gece uyutmuyor ya 🤦‍♀️🤷‍♀️

X