2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Herkese merhabalar, hepimize hayırlı doğumlar en az ağrılı şekilde doğumlar diliyorum. Benim Şubat ayı gözüküyordu normalde ama kafamız iri olduğu için sezeryan olucam Allah nasip ederse salı günü. Yakın zamanda olan arkadaşlar neler yaşadınız tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim 😊🌸

Benim dikiş alınmayacak galiba 7. Gün doktor bandajı açtı tamam artık herşey normal dedi yolladı hiç dikiş alınacak demedi bişey de gözükmüyor zaten 😳
Benim hastanede ilk gece çıkardılar bandaji sprey sıktı. İlk hamilelikte de böyledi. yalnz şimdi 15 gün günde 3 defa batikonla pansuman yapin dedi, teramisin ve iz icin krem verdi mi onları sürüyoruz. Ben hiç bakmadim ama eşim düz cizgi dedi yapıştırma yapıldı sanırım

Canım yapistirma mi yoksa senin. dikiş olunca kenarlarda bariz ip oluyor.
Benim ilki yapıştırmaydi mesela bişey yoktu. Bu dikisti kenarlar ipti . 10 gün sonra fln ipleri aldı
Yok bende ip gözükmüyor birde olsa dikiş alacağız derdi galiba bana randevu sonrası direk 40 kontrolü için gün verdi

Benim hastanede ilk gece çıkardılar bandaji sprey sıktı. İlk hamilelikte de böyledi. yalnz şimdi 15 gün günde 3 defa batikonla pansuman yapin dedi, teramisin ve iz icin krem verdi mi onları sürüyoruz. Ben hiç bakmadim ama eşim düz cizgi dedi yapıştırma yapıldı sanırım
Bana 7.güne kadar çıkartmadı sonra kendi çıkardı hiç bişey sürmedi sürme de dedi herşey normal deyip 40 randevusu verdi o kadar 🙈

Kızlar merhaba bende yeni katıldım aranıza yardımcı olursanız sevinirim adetime 2 gün kala beta 38.8 çıktı adetimin ilk gününün akşamı ise 124 çıktı ve ertesi sabah sağlık ocağına gittim bildirmek için orda da test yaptılar ve bugün açıklandı sonuç 147.7 çıkmış akşamdan sabah sizce azmı yükselmiş bilgi verir misiniz bana kafam karıştı
Burası ocak 2022 de doğuranlar 🥰2 gün arayla iki katına çıkması gerekiyor ama sizin de yükselmiş geç döllenmedir belki.

Kızlar son günlerde giremedim, doğum yapanlara hayırlı olsun bebislerinizi sağlıkla büyütün 🤲🏻🌸

Oğluşum için sizlerden dua istiyorum. 40 yaşındaki düşüncesiz görümcem kütür kütür öksürerek bizde kalıp her gün kızımı öptü durdu kızım da hasta oldu ve 14 günlükken oğluma bulaştı bronşları tıkanmış bronşit olmuş ve ağır geçiriyor geceleri nefes alamıyordu resmen😭 doktor yenidoğan yoğun bakıma almam lazım en az 5 gün kalacak dedi ama ben bırakamadım yapamadım çok ağladım evde tedavi edelim dedim 😓 3 gün antibiyotik iğne oldu ve klamer antibiyotik şuruba devam ediyoruz. Günde 6 kez buhar veriyorum biraz hafifler gibi oluyor sonra yine aynı 😓 çevremdeki bazı düstursuz insanlar bronşit olup nefes alamayan tıkanan bebeklerin öldüğünü söyledi 😡🥺 Rabbim tüm evlatlarımızı korusun kucağımızı boş koymasın 🤲🏻

Dua ederseniz çok sevinirim duanın gücüne çok inanırım🤲🏻

Kızlar son günlerde giremedim, doğum yapanlara hayırlı olsun bebislerinizi sağlıkla büyütün 🤲🏻🌸

Oğluşum için sizlerden dua istiyorum. 40 yaşındaki düşüncesiz görümcem kütür kütür öksürerek bizde kalıp her gün kızımı öptü durdu kızım da hasta oldu ve 14 günlükken oğluma bulaştı bronşları tıkanmış bronşit olmuş ve ağır geçiriyor geceleri nefes alamıyordu resmen😭 doktor yenidoğan yoğun bakıma almam lazım en az 5 gün kalacak dedi ama ben bırakamadım yapamadım çok ağladım evde tedavi edelim dedim 😓 3 gün antibiyotik iğne oldu ve klamer antibiyotik şuruba devam ediyoruz. Günde 6 kez buhar veriyorum biraz hafifler gibi oluyor sonra yine aynı 😓 çevremdeki bazı düstursuz insanlar bronşit olup nefes alamayan tıkanan bebeklerin öldüğünü söyledi 😡🥺 Rabbim tüm evlatlarımızı korusun kucağımızı boş koymasın 🤲🏻

Allah korusun kötü düsünme lütfen, insallah en kisa zamanda sifa bulur iyi olur..bizim.millet niye bu kadar anlayisiz yaa:KK43: anlamiyorum..cildirmamak elde degil, 40 yasinda koca kadin bide saclarini yolasim geldi

Allah korusun kötü düsünme lütfen, insallah en kisa zamanda sifa bulur iyi olur..bizim.millet niye bu kadar anlayisiz yaa:KK43: anlamiyorum..cildirmamak elde degil, 40 yasinda koca kadin bide saclarini yolasim geldi
Günlerdir kendimi yedim bitirdim yavrum nefessiz kaldı kaç kere. Bide arayıp demez mi "herkes hasta ablası olacağı varmış, Allah kolaylık versin" dedi ve kapattı 😡 senin yüzünden sen getirdin evin içine hastalığı diyemedim🤦🏻‍♀️

Allah yardımcınız olsun. Düşüncesiz insanlardan benim de çevremde var. Öptürmedim, misafir e gelmeyin 40 ı çıksın dedim. Kötü gelin oldum. İnşallah iyileşir ve bu defa dikkat ederler. Bu defa da geçmiş olsun demeye gelmek isteyebilirler. Sabır diliyorum

Günlerdir kendimi yedim bitirdim yavrum nefessiz kaldı kaç kere. Bide arayıp demez mi "herkes hasta ablası olacağı varmış, Allah kolaylık versin" dedi ve kapattı 😡 senin yüzünden sen getirdin evin içine hastalığı diyemedim🤦🏻‍♀️
İnşallah sağ salim atlatır. Hastane daha iyi olmaz mıydı? Cok düşüncesizmis insan nasıl hasta hasta gelirde kalır. deseydin keske ama bişeyde anlamazdi

Allah yardımcınız olsun. Düşüncesiz insanlardan benim de çevremde var. Öptürmedim, misafir e gelmeyin 40 ı çıksın dedim. Kötü gelin oldum. İnşallah iyileşir ve bu defa dikkat ederler. Bu defa da geçmiş olsun demeye gelmek isteyebilirler. Sabır diliyorum

BOsver kötü ol en azindan kafan rahat olur

Canım bahsettiğin şey servikal gamze benim kızımda da var oğlumda da vardı bende de var. Popoda makat üstünde ikinci bir delik olması o deliğin içeride ucu var mı diye bakıyorlar normalde o deliğin icerde bir yerlerde kapanmış olması veya hiçbir organ ile temasının olmamış olması gerekir onu kontrol ediyorlar.
Aa öyle mi? Bilmiyordum. Kalça ultrason baktığımız zaman ona da bakarız dedi..
Genetik olarak var demekki.
Hiç dikkat etmemişiz…

Bebek ne kadar içiyor bilmediğim için meme vermeye devam ediyorum (silikon uçları takıp, uçlarım yok fazla, bebek o yüzden yoruluyor bir emip bir uykuluyor zor geldiği için), ve sonrasında pompayı kullanıyorum ikili, 20dkk / yarım saat sütü çekiyorum akış azalıyor o sırada (hastanede bitene kadar demişlerdi) , bu sırada önceden çektiğim sütü biberona koyup ve ısıtıp onu veriyorum bebeğe, böylece kontrol etmiş oluyorum en azından şu kadar yedi diye.. Her acıktığında önce meme (bir sağ bir sol), sonra bebeğe sağdığım biberon da süt ve ben pompayla devam ediyorum sağmaya ama çok uzun sürüyor, keşke sütüm hızlı gelseydi (uçlar içe doğru olduğundan bebek zorlanıyor tutmaya). Gece de aynı devam ediyorum pompayı kullanıyorum yoksa heryer süt oluyor 😂
Benimde öyleydi. Emzirme danışmanı silikon ucumu büyük buldu. Bendeki avent 20 mm ydi ama normale göre büyükmüş.
Ben weebaby aldım, ondan sonra çok rahat emmeye başladı…
Bi bakın isterseniz

X