2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bide şey emzirme döneminde saç boyatilirmi? Dipten değilde hazır annemler buradayken bı ombre yaptırmak istiyorum 9 aydır kendimden soğudum 😂 dipten olmayınca sorun olmaz diyolar ama

Oğluma kavuştum kızlar 🥰🥰
Kendimi kasmadım hatta birinin eşi bayılmış espri yaptım benimki mi yoksa tansiyonu düşmüştü poğaça yemeye gönderdim diye gülüştük.
Dediklerini sakince yaptım ama 5,6 . ignede anca tutturabildiler. Beklemeden sondayi taktilar birşey hissetmedim ama keserlerken dedim aciyor diye 3,4 kez söyledim anestezi doktoru uyardı ağırdan alın biraz diye.
çok cekistirdiler ilkinde bu kadar asilmamislardi en son karnıma bastırıp çıkarttılar ben aciyor diyorim onlar ama tombiş bebek çok güzel diyorlar 😁
ultrason 3800 çıkmıştı 3700 doğdu.🧿 Göğsümü sıktı hemşire biraz geldi iki tur emzirme yaptık ne kadar geldi bilmiyorum artık. Emziği verdim maşallah güzel tuttu (Philps avent)
İlk odaya cikitigimda baya ağrım vardı mizmizlandim rahim toparlayıcı serum veriyoruz o ağrı yapar malesef dediler sonra ağrı kesici iğneyi vurdular şimdi ağrım kesildi şükür. Bebişim yanımda huzurlu bir şekilde yanyana yatıyoruz 🥰
10 dan 12 ye kadar mizmizlandim ama şimdi iyiyim şükür henüz ayağa kalkmadim onu da atlattık mi tamamdır 🙏
Cokk
Kendimi kasmadım hatta birinin eşi bayılmış espri yaptım benimki mi yoksa tansiyonu düşmüştü poğaça yemeye gönderdim diye gülüştük.
Dediklerini sakince yaptım ama 5,6 . ignede anca tutturabildiler. Beklemeden sondayi taktilar birşey hissetmedim ama keserlerken dedim aciyor diye 3,4 kez söyledim anestezi doktoru uyardı ağırdan alın biraz diye.
çok cekistirdiler ilkinde bu kadar asilmamislardi en son karnıma bastırıp çıkarttılar ben aciyor diyorim onlar ama tombiş bebek çok güzel diyorlar 😁
ultrason 3800 çıkmıştı 3700 doğdu.🧿 Göğsümü sıktı hemşire biraz geldi iki tur emzirme yaptık ne kadar geldi bilmiyorum artık. Emziği verdim maşallah güzel tuttu (Philps avent)
İlk odaya cikitigimda baya ağrım vardı mizmizlandim rahim toparlayıcı serum veriyoruz o ağrı yapar malesef dediler sonra ağrı kesici iğneyi vurdular şimdi ağrım kesildi şükür. Bebişim yanımda huzurlu bir şekilde yanyana yatıyoruz 🥰
10 dan 12 ye kadar mizmizlandim ama şimdi iyiyim şükür henüz ayağa kalkmadim onu da atlattık mi tamamdır 🙏
COkk sevindim ne güzel kurtuldun, darisi basimaa

mutlu huzurlu en önemlisi saglikli bir ömrü olsun insallah

Sakın oturma yana doğru otur ben oturdum dikislerimde açılma oldu benim şuan 13. Günüm daha iyiyim ama oturmaya korkuyorum yana doğru oturuyorum 10 gün sonra insan daha da iyi oluyor orayı olabildiğince kuru tutmaya çalış daha hızlı iyileşiyor insan o çekilme bende de var dikisler kuruyor diye imiş nette öyle yazıyor ne kadar doğru bilmiyorum
Açılmayı nasıl anladın canım

Son düzenleme:
Birde lohusa korsesi takmaya başlayan varmı yigenim bugün bebek çıktıysa teyzemin karnı neden hala çok büyük dedi 😬 😬

Kalça usg ne zaman yapılıyor onun bilgisini vermediler
Bende bi çizelge var atayım. 2 aylık olunca dediler. Ama sanki oğlumda 1aylikti değişmiş herşey . D vitamini içinde 3 tane damla önerdi içeriği temiz yazdi belki isteyen olur

Eklentiler

• IMG20230123165903.jpg
    IMG20230123165903.jpg
    168,6 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG20230123165856.jpg
    IMG20230123165856.jpg
    164,3 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG20230123165933.jpg
    IMG20230123165933.jpg
    121,4 KB · Görüntüleme: 59
Maşallah sağlıkla aldın kucağına bol bol yürü hemen toparlanma oluyor.saglikla büyütün.

Emzik veren var mi bebeğine, 6 günlük henüz vermedim ben sonra vermeyi düşünüyorum acaba geç mi kaldım
Ben yenidoğan 1 numara emziği 5. Gün verdim almadı attı. Dün 18 ay olan ucu büyüklerden verdim tuttu. Yani 20 günlükken verince aldı. Ben nette emmeyi bırakır diye okudum, korkumdan tekrar vermedim. Geç kalmamışsındır :)

Canım anne karnında kız bebekler e annenin hormonları geçiyormuş vajinadan şişlik adet görme gibi kan gelmesi akıntı normal dedi Dr bize panik olmayın dedi. Biraz gelmiş olabilir sende panik ypma ama takip et
Bizde sabah gittik evet öyleymiş ama bizim bikaç kere gelince yine de kan aldı .çok şükür bi sıkıntı çıkmadı.insan hemen endişeleniyo çok şükür iyiymiş.

Aynen ya geçen komşumuz gelmişti onun kızı bulaştırdı salgından bizde nasibimizi aldık.. Burnunu temizlediğimiz zaman rahatlıyorlar bir nebze ben de kötüyüm maalesef 😒
Denemediğin bitki çayı kalmadı sadeyag bile ye dediler yedim ise yaramıyor şiddetli öksürdüğüm için dikislerimde çok ağrıyor bebeğin de burnu hergün tıkanıyor

X