2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
A Aklimtrakyada canım yarın doğumun var senin de güzel haberlerini bekliyorum 🥰

Doğurmayan bi ben mi kaldım ses edin bakim 😂
Bende, bende 🤭 en son Çarşamba günü 39+3 çıktı, doğurmazsan 1 hafta sonra gel dedi Dr. Devlet hastanesi ve normal doğum beklendiği için nasıl ilerleyecek bilmiyorum. Ağrım, sızım, bir belirtim yok. Annem geldi. Her gün bir akraba arayıp rüyamda doğurduğunu gördüm diyor 😂 stres oluyorum yavaştan. İnşallah hayırla gelir minik kız. ❤️

Geçmiş olsun. Yahu seni niye strese sokuyorlar ki, benim anne ve kv sarıp sarmalayıp ateşini çıkarmışlardı. Lohusalığı dibine kadar yaşatıyorlar. Senin üşütmemen lazım evet sütten geçer ama gaz sancısı yenidoğanda dünyaya uyum sağlarken her türlü oluyor.

Yenidoğan 15 dk bir göğüs sonra 15 dk diğerini emmesi gerekiyor. Bitmesini beklememek gerekiyor, ikisini de emmeli. Kalan olursa ve hala sertlik olup seni rahatsız ediyorsa çekebilirsin.
Evet ama 5 6 dakkadan sonra emmiyo ki .bakalım yarın sarılığına ne dicek😞

Kızlar çok panik yaptım az önce ama yakında çocuk doktoru yok.bi de pazar olunca sabaha kaldı.kız anneleri olarak bilen duyan var mı .dün akşam bezinde hafif kan gibi bişey vardı çok anlamadık.bugün şeyinden çok az kan geldiğini gördüm.normal mi acil bişey mi bilemedim.henüz doktorumuzda yok kaldım öyle
canım hiç panik yapma.benimde ilk kızımda olmuştu aşırı korkup soluğu doktorda aldım.yeni doğan kız bebeklerde olması çok normal dedi.herhangi bir test vs bile yapmadı.sende korkma hiç.

Bende, bende 🤭 en son Çarşamba günü 39+3 çıktı, doğurmazsan 1 hafta sonra gel dedi Dr. Devlet hastanesi ve normal doğum beklendiği için nasıl ilerleyecek bilmiyorum. Ağrım, sızım, bir belirtim yok. Annem geldi. Her gün bir akraba arayıp rüyamda doğurduğunu gördüm diyor 😂 stres oluyorum yavaştan. İnşallah hayırla gelir minik kız. ❤️
Benim de yarın 39 oluyor kontrolüm var normal bekliyoruz bakalım. Benim de annem geldi geçen hafta doğururum diye ama tık yok 😅 herkes soruyor aynı dediğin gibi hatta dişi çıkacak dogdugunda diye kötü espriler bile yapıyorlar 😂

Kızlar silikon meme ucu kullanan var mı benim gibi? Meme ucum çıksa da bebişim kabul etmiyor memeyi. Bu durum sonradan değişir mi acaba? Devamlı emdiği için çok konforlu gelmiyor. Sürekli yıka temizle vs. Memeye alıştırmak istiyorum. Bunu başaran var mı?

Bende, bende 🤭 en son Çarşamba günü 39+3 çıktı, doğurmazsan 1 hafta sonra gel dedi Dr. Devlet hastanesi ve normal doğum beklendiği için nasıl ilerleyecek bilmiyorum. Ağrım, sızım, bir belirtim yok. Annem geldi. Her gün bir akraba arayıp rüyamda doğurduğunu gördüm diyor 😂 stres oluyorum yavaştan. İnşallah hayırla gelir minik kız

Benim annemde geldi ilki 37 de doğmuştu bu da erken gelebilir diye 37 den beri bekliyoruz ama tık yok 🥺

Kızlar silikon meme ucu kullanan var mı benim gibi? Meme ucum çıksa da bebişim kabul etmiyor memeyi. Bu durum sonradan değişir mi acaba? Devamlı emdiği için çok konforlu gelmiyor. Sürekli yıka temizle vs. Memeye alıştırmak istiyorum. Bunu başaran var mı?

Bende o aparat ile emziriyorum ama onsuz emmiyor maalesef kızım. Oğlumu da 10 ay onunla emzirmiştim o daha kolaylarına geliyor sanırım biberon ucu gibi olduğu icin

Evet her seferinde mama veriyorum çünkü doymuyor sütüm seseryandan 5. Gün geldi o yüzden evet kaka sarıya dönmüştü
Doymuyorsa iyi yapıyorsunuz mama markasından kaynaklı olabilir . Doktora bi danışın sütünüz geçmiş çocuğa sarı renge geçmiş artık. Umarım kısa zamanda çözülür

Valla çok rahat galiba hergun doğum belirtisi beklemekten yoruldum son ,zamanlar çekilecek gibi değil bide korkuyorum bazı bebekler anne karnında kakasini yiyebiliyomus iyice strese girdim 🥺
Al benden de o kadar. Oğlum 38 +3 de doğmuştu hiç beklemiyodum hatta ama bu kız cok nazlı cıktı. Bi de derler kı bizim orda kız erken dogar erkek geç doğar hiç alakası yokmus meger 😂

Bugün 5 günlük kontörlü vardı.kilo alımını iyi. Verdiği kiloları almış, topuk kani verdik. gece beslenmesi icin 3 saatte bir dedi, 1 aya kadar siz uyandırın dedi. Ben 2 saate bir kaldırıyorum ama uyandırmada sorun anca uyandırıyorum.
Bugün sanırım sezeryan günü olanlar.vardi.

X