2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar benim en büyük sıkıntım bebeği gece uyandirirken 1 saat uğraşmak😂 emmeye uyandırmak için 1 saat önden başlıyorum durtmeye . Genelde gece 2 saatte bir emzirmeye çalışıyorum siz nasıl yapiyosunuz

Kızlar benim en büyük sıkıntım bebeği gece uyandirirken 1 saat uğraşmak😂 emmeye uyandırmak için 1 saat önden başlıyorum durtmeye . Genelde gece 2 saatte bir emzirmeye çalışıyorum siz nasıl yapiyosunuz
Bizim ilk üç gün öyleydi Allahım altını mı açmadık yüzüne su mu sürmedik çok zor kalkıyorlar gerçekten ve kaldırma saati gelince ben bile kotkuyordum🤭şimdi 2.5 saat, 2 saat bazen daha az süre kendi kalkıyor galiba süt gelip emdiği doyduğuna göre kendince uyanıyor bi sağıp bakacağım hatta yetiyor mu diye 🙈

Bizim ilk üç gün öyleydi Allahım altını mı açmadık yüzüne su mu sürmedik çok zor kalkıyorlar gerçekten ve kaldırma saati gelince ben bile kotkuyordum🤭şimdi 2.5 saat, 2 saat bazen daha az süre kendi kalkıyor galiba süt gelip emdiği doyduğuna göre kendince uyanıyor bi sağıp bakacağım hatta yetiyor mu diye 🙈
Kuzu ben tosunu baya besliyorum kendi uyansın diye beklersem çok beklerim😂😂

Ben her saat emziriyorum canım gündüz de her istediğinde, arandığında veriyorum. Sarılık olduğu için çok zor ayıyor hatta gece memeyi ağzına sokana kadar ölüyorum valla her yerini sıkıyoruz ama aymıyor zorla da olsa veriyorum sarılığı geçmesi için

Canım merhaba. Biz 16 Ocak saat 16.12 de dogduk😍 çok şükür gayet iyiyiz. Elbette unutmadim ama çok yogun geçti bu 3 gün ve ben bitiktim. Telefona bile bakamadim. Son derece zorlu bir yolculuktan sonra doğumhanede bebeğimi ilk kez gördüğüm ve yanıma getirdikleri o anın duygusu tarif edilemez. Muhteşem bir şeymiş. 2650kg doğdu minik kızım ama kuvoze alınmadı. Sezaryenden çıktım hemen daha servise gitmeden yanıma getirdi bir hemşire ve emzirtti. Cook sevindim buna. Sütüm gelir mi diye düşünürken hemen olması. Serviste 2 Gun birlikte kaldik. Tabi benim ve bebegin uyum sureci benim deneyimsizligim , sezaryen ağrıları , bronşit, uykusuzluk derken bitap düştük. Ilk gün çok zor geçti. Sürekli uyudu bebeğim bir türlü uyandırıp besleyemedim. Çok kaygılandım. Ertesi gün çocuk.doktoru geldi sarılık olmuş ve kilo kaybı. Bu nedenle bizi yenidogan bakım ünitesine sevkettiler. Simdi burada kaliyoruz birlikte. Burada herseyi gosterdiler bebegi de takip ediyorlar
Çok.sukur artık emziriyorum düzene giriyor . Sanirim yarin da gidişat iyi olursa eve çıkıcaz
Beni tek sikan konu şu anda bronşit illeti. Ciğerlerim dolu öksürük krizine giriyorum derken dikişlerim patlayacak gibi çok agriyor. Hastayken doğum beni mahvetti. Sonu iyi olsun da ne diyeyim .Senin bebisi bekliyoruz bakalım güle güle gelsin dunyaya🥰👼🙏
İyi olmanıza çok sevindim cnm🥰 sağlıcakla büyüt bebisini🐣tansiyon ile girip cevap vermeyince olumsuz bir durum oldu sandım 😢
İnşallah en kısa zamanda eve de çıkarsınız 🙏

Ben 2 saati geçmemeye çalışıyorum. Ama ağlarsa memeyi dayıyorum 😅 ilk 1 ay düzensiz olurmuş ne zaman mırıldansa verdim. Krem sürmeme rağmen ağrısı oluyor . Sonraki ay düzene gireriz inşallah. Helak oldum iki meme sürekli açık biraz o biraz bu derken kimsede rahat durmuyor illa beni istiyor. Beni istemesi hoşuma da gidiyor😄

Ben her saat emziriyorum canım gündüz de her istediğinde, arandığında veriyorum. Sarılık olduğu için çok zor ayıyor hatta gece memeyi ağzına sokana kadar ölüyorum valla her yerini sıkıyoruz ama aymıyor zorla da olsa veriyorum sarılığı geçmesi için
Geçmiş olsun canım bizde şükür sarılık yok

Ben de öyleydim bugün doktor kendi uyanmasını bekleyebilirsin artık dedi . Uyandırmak çok zordu benim içinde ben ayaklarını gıdıklıyorum

O zaman da hem ev kalabalık olucak (eşimin ailesi gelecek) hem oğlumun ara tatili hem memeler fora gezmekten yatamayacagim 🤣 ama hadi inşallah.Duzelecegiz inşallah 🤭
Ben inanamamıştım nasıl midem yanmıyor diye geceleri ağlıyordum mide yanmasından :) valla meme açık hep ben unutuyorum bazen de evde geziyorum öyle 😂

Ben giremiyorum, bir takım süt problemleri yaşıyorum. Sütüm geldi gibi ama bebeğin bezi dolmuyor kristal turuncu susuzluktan cok canım sıkılıyor. Emziriyorum ,15 cc mama veriyorum olmuyor ya

Altını açıyorum hemencecik uyanıyor.. Bu aralar kendi uyanıyor zaten 🤷‍♀️🤭

Ben de öyleydim bugün doktor kendi uyanmasını bekleyebilirsin artık dedi . Uyandırmak çok zordu benim içinde ben ayaklarını gıdıklıyorum
Senin 2 haftalık benim bir haftaya bende bu duruma geçerim inşallah 😂
Ben giremiyorum, bir takım süt problemleri yaşıyorum. Sütüm geldi gibi ama bebeğin bezi dolmuyor kristal turuncu susuzluktan cok canım sıkılıyor. Emziriyorum ,15 cc mama veriyorum olmuyor ya
15 az degilmi kuzu
Altını açıyorum hemencecik uyanıyor.. Bu aralar kendi uyanıyor zaten 🤷‍♀️🤭
Ay onada bağışıklık kazandı artık onada uyanmiyor 😂😂😂

Senin 2 haftalık benim bir haftaya bende bu duruma geçerim inşallah 😂

15 az degilmi kuzu

Ay onada bağışıklık kazandı artık onada uyanmiyor 😂😂😂
Ya hastanede 10 vermişlerdi. Ben sormuştum yenidoğan bebek doyar dedi bazen almıyor enjektörle veriyoruz. Şimdi damlalık aldim. kaç cc olmalı?

Kızlar bu da eşimden bir hediye, gümüş kolye hediye etti, pırlantası var 🥰
Eve geldik şimdi yemek yedim deli gibi çok açtım, hastanede yedim ama tatsız tutsuz şeyler hep. Şükür iyiyiz 🤲💕

IMG_20230118_133239.jpg

Ya son 3 günüm kaldı bebiş doğmadan dinlenmenin tadını çıkarayım yatayım uzanayim diyorum yookk yatar yatmaz mide asidi çıkıyor yukarıya alev alev yakiyor😭 Nolurdu biraz müsade etse de uzansam.
Off sorma canım sormaaa yanıyok cayır cayır 🤣 bazen diyorum ki iyi ki yemek borum erimiyo bu asitten. 🤣

X