2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ben giremiyorum, bir takım süt problemleri yaşıyorum. Sütüm geldi gibi ama bebeğin bezi dolmuyor kristal turuncu susuzluktan cok canım sıkılıyor. Emziriyorum ,15 cc mama veriyorum olmuyor ya
Doktor mu 15 dedi benim de ilk günler sütüm gelmedi az geldi doğrusu . Doktor 30 cc günde 3 defa demişti . Şimdi sütüm var akşam yetmiyor bazen 50 veriyorum . Herkesin anneliğine kimse karışamaz ama susuz kalmasındansa mama vermek daha iyi değil mi ?

İnşallah ağrısı sızısı olmaz canım
Benim rahimdeki dudakların bir tanesi yumru gibi şişti fena can yakıyor var mı öyle olan doktora sordum dikişler intihap olmuştur dedi devam dedi fitile ama bakalım
Oglumu 1 yasında yaptırdık inmemiş testisi vardı o yuzden beklettik yoksa senin gibi yaptıracaktım. Sadece anesteziden uyanırken agladı sonra tık yok gaayet rahat geçmişti.

Ben giremiyorum, bir takım süt problemleri yaşıyorum. Sütüm geldi gibi ama bebeğin bezi dolmuyor kristal turuncu susuzluktan cok canım sıkılıyor. Emziriyorum ,15 cc mama veriyorum olmuyor ya
Ben ilk 2 gün 30 cc verdim. Günde 3 4 defa verdik. Sarılık olmasın ve aç kalıp çok ağlamasın diye verdik. Sütle beraber verebilirsin, fazlasını kusuyor zaten 😊 bir de mama verince yeşil daha katı geliyor

Oglumu 1 yasında yaptırdık inmemiş testisi vardı o yuzden beklettik yoksa senin gibi yaptıracaktım. Sadece anesteziden uyanırken agladı sonra tık yok gaayet rahat geçmişti.
İyiki yaptırmışım doktor pipisinin yapışık olduğunu söyledi su fıtığı testislerde olduğunu söyledi işe yaramazsa 1 yaşında ameliyat dedi o kadar da genel kontrollere gittim bir şey demediler

İyiki yaptırmışım doktor pipisinin yapışık olduğunu söyledi su fıtığı testislerde olduğunu söyledi işe yaramazsa 1 yaşında ameliyat dedi o kadar da genel kontrollere gittim bir şey demediler
Ya bazen anlamıyorlar canım mesela bizim hastaneden çıkarken anlamamıstı cocuk doktoru. Topuk kanı alınırken aile hekimi anlamıstı.

Merhaba kızlar tecrübeyle sabittir kafanıza yakmayın ilk 6 ay anne sütü çok önemli bebişinizle ilgilenin 6 ay sonra kilonuz tamamen eski haline döner inşaallah sağlık ve eski düzende beslenirseniz🥰Rabbim bebeklerinizle birlikte sağlıklı huzurlu günler nasip etsin sizlere.
Bende hemen verdim keşke bu kadar hızlı vermeseyeyrim

Kızlar lahanayı göğüslerinize nasıl koyuyorsunuz, hangi işlemleri yapıyorsunuz?
Mastıt mi oldun canım? Önce ılık bi dus al ardından sadece o göğsüne sıcak su tut asagiya doğru masaj yap göğsüne sonra çıkınca sağ rahatlatır. Benim öyle geçti tam mastıt değildim ama olmak üzereydim.

Bu arada gebelik şekeri olup diyet yapan doğumu olan arkadaşlarım şuan ne durumdasınız diyetin acısını çıkarıyormusunuz☺️ ben çok mutluyum , adeta özgürlüğüne kavuşmuş bir mahkum gibi😅

Kızlar benim en büyük sıkıntım bebeği gece uyandirirken 1 saat uğraşmak😂 emmeye uyandırmak için 1 saat önden başlıyorum durtmeye . Genelde gece 2 saatte bir emzirmeye çalışıyorum siz nasıl yapiyosunuz

Ben yatırmadan önce güzel emdiyse gece ilk emzirme için 3 saat sonra kaldırıyorum yine güzel emer uyumazsa tekrar 3 saat sonra kaldırıyorum hatta bazen 4 saat sonra kaldırıyorum

Ya hastanede 10 vermişlerdi. Ben sormuştum yenidoğan bebek doyar dedi bazen almıyor enjektörle veriyoruz. Şimdi damlalık aldim. kaç cc olmalı?

Biz de ilk 2 gün sarılık ilerlemesin diye sütüm olmasına rağmen doktor ara ara mama vermemi söyledi 50 hatta 60 cc hazırlayıp veriyordu hemşireler

Benim kuzenin ikizlerini 7 yaşlarında farketmisler canım ,ne büyük ihmalkarlik , kısır kalacakmış neredeyse ama duzeltildi şükür
Sorma canım ya kısırlıktan ziyade kanser riski çok büyükmüş fark edilmezse. Doktor da demişti en gec 1 yaş da müdahele ederiz diye. Bi yakınımızın tanıdıgının 18 yasında testis kanseri olduğunda fark edilmiş. Şükür iyilesmiş o da. Tamam

Ben ilk 2 gün 30 cc verdim. Günde 3 4 defa verdik. Sarılık olmasın ve aç kalıp çok ağlamasın diye verdik. Sütle beraber verebilirsin, fazlasını kusuyor zaten 😊 bir de mama verince yeşil daha katı geliyor
Yeşil kaka geliyordu evet. Şuanda da memelerim taş oldu 😔 valla ortasını bulamadım

Kızlar 39 u devirdik yarın kontrol var bu aralar akıntım arttı doğum yaklaştığı için mi ayni haftada olan arkadaşlarim ne durumdasiniz
benim de 40 haftanın dolmasına son 10 gün kaldı.herkes doğurdu sanırım grupta.bi biz kaldık.bende öyle bi artış yok.azar azar suda gelebiliyomuş.sende normal mi bekliyorsun doğumu?

X