2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar bende doğurdum.. Sabah 7 buçukta suyum geldi 10 da suni sancı verdiler, 1 gibi sancıları hissetmeye başladım bebeğimde 17 de doğdu☺️ sancıların son 1 saati zordu ama doğum anı sancıdan daha zordu diyebilirim😅 neyseki onu kucağıma aldığım an herşey bitti🤲🏻
Hayırlı olsun gözünaydin canım 🥰

Kızlar bende doğurdum.. Sabah 7 buçukta suyum geldi 10 da suni sancı verdiler, 1 gibi sancıları hissetmeye başladım bebeğimde 17 de doğdu☺️ sancıların son 1 saati zordu ama doğum anı sancıdan daha zordu diyebilirim😅 neyseki onu kucağıma aldığım an herşey bitti🤲🏻
Yaaaa gozun aydin☺️ ne guzel haberler🌸 Allah anali babali buyutsun, saglikla☺️🙏🏻☺️

Suni sanci verilmeden once acilman var miydi canim? Hastaneye sanci ya da suyun gelmesi sonucu mu gitmistin?.

Çok şükürrrrr girebildim , pazartesi günü 08:56 da spinal anestezi ile sezeryan oldum,iyiyiz şükür ikimizde şimdi anestezi iğnesi hiç mi acımadı şok oldum 😅 ama şöyle bir sıkıntı ile karşılaştım anestezi verildi ayaklarım ısınmaya başladı yukarı doğru ısındı ısındı belim elim …. Sonra zihnim çok kötü oldum sanırım tansiyonum düşmüş hemşireye ben hiç iyi değilim dememle bayılmışım uyandığımda doktor dikiş atıyordu 😂
Ay Allah'ım 😂Bebeğin çıkış anını görmedin mi yani?.
Genel anestezi görünümlü spinal anestezi olmuş 🤭

Bizim günler aynıydı dimi canım 🤭beni beklemediniz erkenci çıktı bebiş. Maşallah ne güzel normal doğum yapmışsın herkese nasip olmuyor 🧿
Nasıl dikişleri de problem yok değil mi? Kaç kilo doğdu bebisin,normal doğunca merak ettim 🤭

Hayırlı olsun gözünaydin canım 🥰
Sağol canım benim😘
Yaaaa gozun aydin☺️ ne guzel haberler🌸 Allah anali babali buyutsun, saglikla☺️🙏🏻☺️
Allah razı olsun hepşmiz inşallah🤲🏻
Suni sanci verilmeden once acilman var miydi canim? Hastaneye sanci ya da suyun gelmesi sonucu mu gitmistin?.
Gittiğimde 3 cm falan açılmam varmış ama sancım hiç yoktu, hastaneye suyum geldiği için gittim sancım olmayınca suni verdiler

Bizim günler aynıydı dimi canım 🤭beni beklemediniz erkenci çıktı bebiş. Maşallah ne güzel normal doğum yapmışsın herkese nasip olmuyor 🧿
Nasıl dikişleri de problem yok değil mi? Kaç kilo doğdu bebisin,normal doğunca merak ettim 🤭
Beklemedik valla🤭 dikişler ağrı kesici veriyolar şuan pek anlamıyorum ama iç dış biraz dikişim var.. geçen hafta 3200 dü bu hafta 3430 doğdu☺️

Sağol canım benim😘

Gittiğimde 3 cm falan açılmam varmış ama sancım hiç yoktu, hastaneye suyum geldiği için gittim sancım olmayınca suni verdiler
Anladim kuzu, suyun gelmis acilman varmis okay, mantikli geldi simdi :)
Ay darisi biz henuz dogurmayanlarin basina, saglikla ☺️🙏🏻☺️

İnşallah dikişlerde hemen iyileşir canım , sağlıcakla büyüt 🥰
Ay amiiinnn inşallah canım🥰
Rabbim bi avazda kurtarsın, işin sırrı afedersin kaka yapar gibi ıkınmakta.. ıkındın mı kolay oluyor, bende ıkındım gibi hissettim ama ebe karnıma bastırmak zorunda kaldı, o an ölüyorum tamam dedim ve kızım doğdu 😍

Kızlar bu arada normal doğum yapıcak olanlar ebeler depend istemiyor sürekli açıklık baktıkları için hasta bezi istiyorlar, yandan çırt çırtı açıp hemen bakıyolar.. depend evde daha sonrası için iyi olabilir

Kızlarrrr bende kızıma kavuştum bugün 39+6da🥰 birkaç gün önce galiba doğuruyorum şiddetli sancım başladı yazmıştım, güzel dilekleriniz için teşekkür ederim🥰 o gün sancılarım giderek azaldı gerçek doğum sancısı değilmiş meğersem. Bugün tansiyonum 15-10lara yükselince acil hastaneye geldim yolda ağlaya zırlaya ödüm patladı korkudan. Doktor acil sezeryan dedi hemen yatışım yapıldı ve epidural sezeryan ile kızıma kavuştum. 3400 gr minnoşum🥰 Tansiyonum halen tam olarak düzelmedi devamlı ölçüm yapıyorlar. Sezeryan olacağını öngörebilseydim bu stresi yaşamazdım. Ertesi gün kontrolüm vardı zaten. Halen gelmezse sezeryan yada suni sancı isteyecektim. Anne olmak mükemmel bir duygu Allah isteyen herkese nasip etsin😍 bebeğimin sese karşı çok hassasiyeti var, çıt duysa uyanıyor. Sadece emerken derin derin uyuyor🥰 onun dışında kolay kolay durmuyor yatakta. Emzik vermek zorunda kaldım. Aventin emziğini hemen kabul etti şükür 🙏🏻 okuyamadım hiç başka doğum yapan arkadaşlarımız olmuştur Allah analı babalı sevgiyle büyütsün 🥰🥰
Birde bu ağrılar ne zaman geçiyor? Sırf bu ağrıyı çekmemek için normal istemiştim ama kısmet olmadı…

Gözünüz aydın 💐

Kızlarrrr bende kızıma kavuştum bugün 39+6da🥰 birkaç gün önce galiba doğuruyorum şiddetli sancım başladı yazmıştım, güzel dilekleriniz için teşekkür ederim🥰 o gün sancılarım giderek azaldı gerçek doğum sancısı değilmiş meğersem. Bugün tansiyonum 15-10lara yükselince acil hastaneye geldim yolda ağlaya zırlaya ödüm patladı korkudan. Doktor acil sezeryan dedi hemen yatışım yapıldı ve epidural sezeryan ile kızıma kavuştum. 3400 gr minnoşum🥰 Tansiyonum halen tam olarak düzelmedi devamlı ölçüm yapıyorlar. Sezeryan olacağını öngörebilseydim bu stresi yaşamazdım. Ertesi gün kontrolüm vardı zaten. Halen gelmezse sezeryan yada suni sancı isteyecektim. Anne olmak mükemmel bir duygu Allah isteyen herkese nasip etsin😍 bebeğimin sese karşı çok hassasiyeti var, çıt duysa uyanıyor. Sadece emerken derin derin uyuyor🥰 onun dışında kolay kolay durmuyor yatakta. Emzik vermek zorunda kaldım. Aventin emziğini hemen kabul etti şükür 🙏🏻 okuyamadım hiç başka doğum yapan arkadaşlarımız olmuştur Allah analı babalı sevgiyle büyütsün 🥰🥰
Birde bu ağrılar ne zaman geçiyor? Sırf bu ağrıyı çekmemek için normal istemiştim ama kısmet olmadı…
Gözünüzaydıın 💐 Darısı bizim başımıza inşallah 🙏🏿

Kızlar bu arada normal doğum yapıcak olanlar ebeler depend istemiyor sürekli açıklık baktıkları için hasta bezi istiyorlar, yandan çırt çırtı açıp hemen bakıyolar.. depend evde daha sonrası için iyi olabilir
Önce açıklık sonra kanama için bende hasta bezi verdi hastane sürekli çıkınca depend olur mu dedim hasta bezi de olmaz çocuk bezi yada büyük ped ile sık değiştir hava alsın nemli kalmasın dikisler

Benim suyum geldi açıklık yoktu ilk su geldiği andan enfeksiyona açık hale geldiği için ben 6 saat sonra gittiğimden 4 kez antibiyotik iğne eklediler serumla ilkim normal diye beklettiler gece boyu sürekli kalp atışı bebek hareketi açıklık ve sancı takibi yapıldı ertesi güne kadar hiç yoktu ertesi gün suni 7de başladı doğum 12.25te oldu

Artık acımıyor hiç diyebilmen için 10-15 güne ihtiyacın var. İlk 1 haftada da baya azalmış olur zaten ama tamamen geçti diyebilmen için 15 gün falan geçmesi lazım. Allah anneli babalı büyütmeyi nasip etsin 🌸😊

X