2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
BIsey kalmamis ne güzel:) sag salim alirsin insallah oglusunu kucagina saglikla büyütürsün.

Benimde bugün kontrolüm vardi suyun, sancin veya kanaman olmadikca gelmene gerek yok 31.01 yeni termin verdi yani 2 haftaya..o günde tahmini dogum tarihi

Benim oglancik sanirm biraz ciliz 38+1 kilosu 2900mus boyunu söyleyemiyor kafasida 32 cm cokmu kücük dedim dr. da hayir anormal bi durum yok dedi..bakalm

Yani ben minyon bi tipim 1.55, esimde.1.75 dr ve ikimizde zayifiz demek oda minyon bi bebis ama yinede kücük geldi bana :KK43:
Canım bebekten bebeğe değişir ablaminki de 3 kilo doğdu seninki de o zamana 3 un üzerine çıkar..bende şeker sinirdaydi belki şekerde büyütüyor olabilir. Doktor normal dediyse takma kafana.

Bende ilk defa denedim meme sandı aldı süt gelmeyince attı hatta öğürdü 🤦🏻‍♀️ inşallah tutar ya dışarıdayken susturucu olarak çok işe yarıyor bir de sürekli memede olmak isteyen bebeler için anneye kısa süreli dinlenme şansı veriyor emzik 😅
Bizde tiryak ile tuttururlar emziği. Tiryaga batırıp verirler bebek alisir hemen. Hemde böcek isirmalarinda çocuğu dirençli yapıyor.
Bilmiyorum başka yerde yapılır mı öyle.

Oha yaa ohaa yenidoğan bebeğe sinameki çayı verilir mi ohaaa. Az bile yapıyorsun ya gelmesin o bu kadar da cahillik olmazm
Çocuğa mama vermek istemiyorum sütüm akıyor diye sürekli aç aç diyip duruyor sallayıp duruyor dedim gece yine sallamadığım için uyumazsa gelir sallarsınız

Tiryak ne canım ilk defa duydum 🙄
Canım ben sana kullan ya da kullanma demem ama bizim burda ben kendimi bildim bileli nenelerden torunlarina bebeklerin emzigine küçük bulastirilip verilir 😀 tarçınlı bı tadı var eczanelerden alınıyor.bebegin böcek sokmalarında alerjisini desteklemek için ve emziği tutması icin verilir,internette bagirsak gazina ve iştah icin de iyi geldiği yazıyor.
Ben oğlumda kullandım yine kullanırım ,ama dediğim gibi kimseye kullan ya da kullanma demem. İstersen büyüklerine bir sor biliyorlardir yada doktora danisabilirsin.

Eklentiler

• Screenshot_2023-01-17-22-11-05-110_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-01-17-22-11-05-110_com.android.chrome.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_2023-01-17-22-14-05-780_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-01-17-22-14-05-780_com.android.chrome.jpg
    80,2 KB · Görüntüleme: 29
Huzursuz sesler ,kivranmalar,kusmalar oluyor canim
Uyurken kıvranma var, kusma sadece emme arkası alt değiştirirsek oluyor yada gaz almaya çılışırken birde yeni yatırınca ama aşırı çok değil sarı daha yeni emdiği şey ağzından pıt akıyor öyle fışkırma yok, uyurken de sesler çıkarıyor ama sanki hep huzursuzluk sesi gibi değil

Uyurken kıvranma var, kusma sadece emme arkası alt değiştirirsek oluyor yada gaz almaya çılışırken birde yeni yatırınca ama aşırı çok değil sarı daha yeni emdiği şey ağzından pıt akıyor öyle fışkırma yok, uyurken de sesler çıkarıyor ama sanki hep huzursuzluk sesi gibi değil
Supheleniyorsan bı sor canım ama reflü de bebek çok huzursuz oluyor öğürme ve kusmalar oluyor

Yatırırken reflü yatagı gibi destekler koyup dene canım rahat yatıyorsa emin olursun

Canım ben ilkinde erken doğum yaptım.(32 hafta) sancım vardı önce serum verdiler dursun diye sonra açılma olunca açık sezeryana aldılar.
Senin zamanı olduğu için durdurmaya çalışmazlar ama anestezi icin 6 saat bir şey yememen gerekiyormuş bugün öyle söyledi doktor. 6 saat doluncaya kadar serum verirler yine ağrım kesilsin diye sonra da doğuma alırlar.
Geldigim gibi doguma aldilar bebegime kavustum kizlar🥰 spinal oldugu icin sorun yapmadi pek bisey yiyip icmemi ve sancim aşırı sık ve coktu

X