2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Merhaba arkadaşlar, ilk haftalarda ağrım ve hafif kanamam/lekelenmem oldu. Progestan ve proluton verdi, endol verdi. Herşeye rağmen bebek sağlık görünüyordu ama bebeğin suyu azaldı sonra tamamen bitti 13 haftalık düşük yaptım, olacağı mi vardı ilaç mi sebep oldu bilmiyorum. Ben endolden çok şüphe ettim kullanmak için iyice araştırın mutlaka başka dr a da danışın derim ben.

İlaçtan olamaz. Bebek sağlıksızdır tutunamamıştır. Zaten ilk aylarda düşük yapma riski çok yüksek.
Ben de rahmimde miyom var diye ilk 3 ay progestan kullanmıştım. Bunlar önlem amaçlı veriliyor ve koruyucu ilaçlar.
30lu haftalarda bile bebeği bi anda kaybeden anneler oluyor. Kendi annem de ilk bebeğini 9.ayında aniden kaybetmiş. Gebelik riskli bir dönem. Her an her şey olabilir.
Bu arada bu sayfa ocak ayında doğuracaklar için. Çoğu kişi doğurdu ya da doğumuna çok az kaldı.

Ben o kadar kötüyüm ki kendimi geçtim hani bebek 5. Günde hala kabızdı denemediğim şey kalmadı en son kaynanam bana ver bak şimdi nasıl sıçacak diyince verdim sabahtan akşama kadar uyuyor ıkınıyor ağlıyor 2 dakika sonra durmuyor iki dakika tuvalete gittim o sırada bir biberon sinameke çayı vermişler bir kudurdum bağırdım direk hastaneye götür o zaman kabız bu çocuk bir de çocuk ağladıkça mama veriyor kusuyor beni emiyor kusuyor sağ ver sende diyip duruyor biberondan başka almamaya başladı bir de sallanmadan uyumuyor çok şükür
Neyse akşam apar topar doktora götürdüm doktor dedi bağırsaklar full dolu az daha gelmeseydiniz büyük problem olurdı dedi fitil yerine acil laman yaptılar çocuğa verdikleri çayı dedim doktor bir bağırdı siz organları mı bitirmeye çalışıyorsunuz bu çocuğu öldürmeye mi çalışıyorsunuz diye sonuç kaynana suskun ve bende kalmadı akşam söyledim diye doktora 😂
Saskinlikla okudum. Verilmis sadakaniz varmis. Nasil bir cesarettir bu allahim, el kadar bebege istedigini yapabilme ozgurlugu nereden geliyor? Oglunun diye mi? Yaziklar olsun. Sinameki ya bir de..
iyi olmus, uzak dursun. Cok sinirlendim vallahi.

Son düzenleme:
Ne zaman gitmek mantıklı hastaneye ilk kalktım lavaboda idrar sandım bir ped kadar geldi şimdi de yarım ped islandi
Canim suyun mu geldi yani eminsen idrar olmadigindan bence derhal doktorunu arayip suyunun geldigini bildirmen gerekli. Eger yanilmiyorsam ilk gebeliklerde suyun gelmesini takriben 8 saat icinde mudahale edilmeli, daha sonraki gebeliklerde sure biraz daha uzun diye okudum ama o da zaten sanirim 24 saatti. Lutfen doktoruna hastanene kim varsa artik iletisim kurdugun ona haber ver.

Kizlar bisey sorucam sezeryan olucaklar benim dogum sancim var normalde yarina gun aldim ama baya sancim var doktora gitmeden benimle ayni seyler yasayan vardir diye sormak ostedim surec nasıl oldu
Canım ben ilkinde erken doğum yaptım.(32 hafta) sancım vardı önce serum verdiler dursun diye sonra açılma olunca açık sezeryana aldılar.
Senin zamanı olduğu için durdurmaya çalışmazlar ama anestezi icin 6 saat bir şey yememen gerekiyormuş bugün öyle söyledi doktor. 6 saat doluncaya kadar serum verirler yine ağrım kesilsin diye sonra da doğuma alırlar.

Aa öyle miymiş hiç bilmiyordum perşembe doktoruma sorucam bunları...bana da zaman zaman o yeter diyip sezeryana dönme hissi oluyor da o kadar bekledik diye de vazgeçemiyorum normal doğumdan🤣

Haydi güzel haberlerini bekliyoruz hastane de sanki bebişe hazırlık yapmış🌸🌷

Kızlar bir de doğum yapanlara bir şey sorucam. Ailelerin hastaneye ne zaman gelmesi mantıklı? Sancılanır sancılanmaz gelirlerse sanki çok erken olmaz mı hele ki ilk doğum için 5-6 saat minimum bekleme süresi olacak belki de? En mantıklısı doğumhaneye alınmadan gelmeleri değil mi sanki?
En samimi hissettiğin yakınlarını yatış kararında cagirabilirsin tavsiyem gerisini esinide tembihlersin ne zamn nefes aldığını ve rahatladıgini hissedersen bir telefona bakar.

Sen naptin nasilsin, ne durumdasin
Benimki 23 ünde canım ladyxoc ile aynı gün olacaktı normalde onu doğumhane ye almışlardı en son. sabah kontrole gittim herşey yolunda çok şükür son testler felan yapıldı ,anestezi ile görüştük pazartesi saat 10 da spinal ile alicaklar.
Kilosu 3800 görünüyor ama muhtemelen daha altı olur dedi .🥰

Ne zaman gitmek mantıklı hastaneye ilk kalktım lavaboda idrar sandım bir ped kadar geldi şimdi de yarım ped islandi
Komtoel giymeni tavsiye ederim 3 cm altını eve isteğe göre gönderiyorlar.Hastane yakınsa sancılarn 5 veya 3 dk aralığı beklersen gittiğin gibi alırlar.

Son düzenleme:
Komtoel giymeni tavsiye ederim 3 cm altını eve isteğe göre gönderiyorlar.Hastane yakınsa sancılarn 5 veya 3 dk aralığı beklersen gittiğin gibi alırlar.
hastane evimin karşısı yürünebilecek kadar yakın ikinci doğum olacak benim ama ilkinde su gelmedi hiç annem gelen sızıntı gibi bebek hareket ediyor hala sabret diyor

Benimki 23 ünde canım ladyxoc ile aynı gün olacaktı normalde onu doğumhane ye almışlardı en son. sabah kontrole gittim herşey yolunda çok şükür son testler felan yapıldı ,anestezi ile görüştük pazartesi saat 10 da spinal ile alicaklar.
Kilosu 3800 görünüyor ama muhtemelen daha altı olur dedi .🥰
Benim salı gün Mehmet hoca 3500 dedi malum gecesi su geldi gittik doğunca 3580 çıkmış baktım karta terazi misin mübarek dedim o nasıl ölçme 😂😂hadi bakalım senin minnak sen erken gelecek derkeeen görüyorsun 🥰

Benim salı gün Mehmet hoca 3500 dedi malum gecesi su geldi gittik doğunca 3580 çıkmış baktım karta terazi misin mübarek dedim o nasıl ölçme 😂😂hadi bakalım senin minnak sen erken gelecek derkeeen görüyorsun 🥰
Valla ben demedim 🤭🤭
3,4 doktora gittim hepsi erken gelir dedi hiçbiri belki zamanını bekler demedi 😁 Eşime onu diyorum, Ömer biz ne yaşadık böyle diye 😄
Demekki neymisss Allah nasip edince oluyormuş 🙏

Aaa canım senin planını yatışmıydı? Sanki daha vardı doğumuna diye hatırladım da 😊 hadi hayırlısı olsun bakalım koridorlarda oglun için aşırı romantik gibi olmuş 😆
Yok doktor önerdi, kontrole gitmiştim hastaneye sadece nst için (tam 39 haftaya bastım dün). Doğum gerçekleşmedi daha kızlar dualarınız bizimle olsun. Detaylı yazarım bakalım sonuç ne olacak 😍🤲

hastane evimin karşısı yürünebilecek kadar yakın ikinci doğum olacak benim ama ilkinde su gelmedi hiç annem gelen sızıntı gibi bebek hareket ediyor hala sabret diyor
Şu sızması enfeksiyonun da önünü açıyor ama artık ebebgi koruyan sıvıda gidiyor demek gidebiliyorsa yolda acilmitir oyuzden biraz dikkatli olmak gerek

X