2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kuzucum ben 6+1 de transvajinal de görememiştim. 6+5 de abdominal gördük ama. Bu süreç biraz öznel, çok fazla değişkeni var. Kesenin tutunduğu yere göre bile değişiyor 😍 inşallah duyarsın, ama duyamazsan da üzülme

Canım sakin ol öncelikle. Pembe lekelenmeler normal gebeliğin başlarında. Adet kanaması gibi kırmızıya dönerse acilen doktora gidersin. Şimdilik takipte kal
golgelericinde golgelericinde canım nasıl oldun ? Gün bize güzel gelsin inşallah 🤲🏻
Pembis Hayaller Pembis Hayaller canlarim benim cok tesekkur ediyorum iyiki varsiniz 😭

Suan kanamam yok. Saglik ocagina gidip beta icin test verdim. Evde dinleniyorum. Insallah guzel bir artis olmus olur da icim rahatlar.

Kızlar aranızda emziren var mı? Kızım 15 aylık memeye çok düşkün Dr kalp atışını duyduktan sonra kes dedi bana ama nasıl olucak ya
Selam canım ben de emziriyorum oğlum 24 aylık. 3 farklı kadın doğum uzmanına sordum. Biri artık kes zaten iki yaşını doldurmuş dedi, biri 4 aylık olunca artık emzirmeyi tamamen bitirmiş olman gerekir dedi, en son sorduğum doktorsa eskiden emzirmeyi kesin derdik ama artık riskli gebelik değilse gebelik boyunca emzirmenizde sıkıntı yok diyoruz hatta doğum sonrası iki bebeğini birden emziren de çok anne var, siz kendinize ve bebeğinizin durumuna göre karar verin dedi.

Doktoruna gidip muayne ol. Değer küçük olduğu için ultrasonda göremez ama prolutan depot vurulmasını sağlar ve progestan fitil verir.
Progesteron değerin bebeği taşımaya yetmiyor da olabilir, yerleşme kanaması da olabilir.
Ya isin kotu yani hala bi doktor bulamadim kendime canim. Suan kanama yok. Hafta sonunu da full dinlenmeyle geçireceğim. Bhcg verdim 150 ve ustu cikar insallah.

Hanımlar ilk gebeligim elimden geldiği kadar kendimi kolluyorum ama siz nelere dikkat ediyorsunuz? Bugün balkonla banyoyu yıkadım kasigim ağrıdı yattım uzanıyorum valla.Ben mi pinpirikliyim:)

Pembis Hayaller Pembis Hayaller canlarim benim cok tesekkur ediyorum iyiki varsin

Suan kanamam yok. Saglik ocagina gidip beta icin test verdim. Evde dinleniyorum. Insallah guzel bir artis olmus olur da icim rahatlar.
İyi bari i canım sevindim kanamanın olmamasına ama belkide yerleşme kanaması olabilir peçeteye geliyor ya genelde oda doktora ne zaman gidiceksin

Kızlar bugün tahlil sonuçlarım çıktı. Toxoplasma, rubella ve Cmv üçü de IgG pozitif, IgM negatif çıktı. Yani hepsini daha önce geçirmişim ama şu an bir enfeksiyon yok.
Doktor yine de bir enfeksiyon uzmanıyla görüşmemi önerdi özellikle Cmv için. Bu şekilde yönlendirilen oldu mu acaba? Randevu buldum bugün öğleden sonra gideceğim enfeksiyona merak ettim benzer durumu olan var mı diye

Pembis Hayaller Pembis Hayaller canlarim benim cok tesekkur ediyorum iyiki varsiniz 😭

Kanamanın durmuş olmasına çok sevindim canım inşallah beta da istediğin gibi çıkar 🤗

X