2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
gözlerim ışıldıyor senin doktorunun konuşmalarına nasıl bilimsel bir hekim
ama engelli çocuk sonucu çıkanlara (Allah korusun) naptırıyormuş zorla aldır demiyodur herhalde dimi o_O
bizim fetallerden ses yok malesef:KK43:
çok umutlanmıştık bu haftaya ama tembel çıktılar

Evet adam prof zaten. Çok etkiledi beni de.
Dedi ki eğer ki her şeye rağmen doğuracağım derseniz imza atmanız gerekiyor.
Çünkü engelli çocuk doğurup sonra doktorları dava eden de çokmuş. Ben ona izin vermem dedi.
Sonuç iyi olsun da 1 hafta geç olsun. Beklersiniz mecbur.

İyi akşamlar herkese 🌺🌺 liseden beri sigara kullanıyordum ve bırakmak da istemiyordum seviyordum sigara içmeyi. Hamileliği öğrendiğim gibi bıraktım. Azaltmak da değil direkt kestim. Ama çok zorlandım zor duruyordum yani. Artık istemiyorum bile resmen sigarayı bırakmışım 🎊🎊🎊 umarim hamilelikten dolayı değildir yani gerçekten bırakmış olmayı isterim. Var mı benim gibi tiryakiler? 😂
Selammm,

Ben gecen hafta öğrendim 4 haftalık hamile olduğumu. Öğrendiğim gibi bir anda bıraktım (20 yıldır içiyorum) aşırı zorlanıyorum. Bugun 6. gün ve halen nikotin isteği var. Sizin kaçıncı günde isteğiniz azaldı?

Evet adam prof zaten. Çok etkiledi beni de.
Dedi ki eğer ki her şeye rağmen doğuracağım derseniz imza atmanız gerekiyor.
Çünkü engelli çocuk doğurup sonra doktorları dava eden de çokmuş. Ben ona izin vermem dedi.
Sonuç iyi olsun da 1 hafta geç olsun. Beklersiniz mecbur.
Canim heryerde imza alıyorlar zaten, imza almalarının tek nedeni de bu, doktor bizi bilgilendirmedi çocuğum ağır engelli doğdu denmesin diye, bu yuzden bilgilendirme yukumlulukleri var ancak hicbirsey zorunlu yapılamaz ne test ne amniyosentez sadece çok hayati durumlar hariç mudahale edemezler, hukukcular da bilir ki bu davalardan birsey çıkmaz zaten doktora kusur verdirmek çok zordur kaldi ki imza da atıldıktan sonra doktorlar kendini garantiye alıyor, hepimizin evladı sağlıkla doğsun inşallah 🌸

Bende de oluyo ama bi gün sağda ertesi gün solda. Ağrı olsa dert olmasa dert ya her şekilde kendimi tasalandırmayı başarıyorum yani
Benim rahmim solda film cekildiginda ogrenmistim orasi sizlayinca anliyorum. Mesela benim sag yumurtalikta kist var bugun de o sizliyo 🤷‍♀️

Ben bi kac ay önce devlet hastanesinde bir doktorla davalık oldum tup bebek doktorum bi suru test istedi kasesini ve imzasıni da attı devlette yaptırabilirsin dedi gittim anlatıyorum derdimi git tup bebek yaptirdigin hastanede yaptır böyle saçma sapan bir tavır sergiledi bende elinden çektim kağıtları şikayet edicem bu tavrınızı dedim diye beni savcılığa vermiş gecen gün eve kağıt geldi savcı takipsizlik vermiş cok stres olmuş ve gerilmistim Allah merhametlilerle karsilastirsin
Hakaret etmemişsin birsey yapmamışsın, kişinin yasal hakkımı kullanacağım sikayet edeceğim demesi tehdit olmaz, birsey çıkar belki diye şikayet etmiş seni, bosa adliyeye is yükü 😒ve senin canını sıkmış 😓

Eveet öğlen bahsettiğim testleri istemek için aldığım randevuma gittim. Doktor istediğim tüm testleri talepte bulundu . Laboratuvar için saat geç olduğundan sabah tekrar gideceğim bı. Yapilabiliyormus yani , bu iyi oldu :)

Arkadyaşlar merhaba , konuyu takipteyim ama bir kez merhaba demek için yazmıştım yalnızca:) şimdi bir şey danışmak istiyorum sizlere . Özel hastane de rakiplerini ysptiriyorum ancak doktorum son gittigimde rubella, toxoplaszma ve CMV IgM testleri istemiş. Bunları devlet hastaneleri yapıyor mu acaba ? Yani yapiyoesa tahlillerimi orada yapayım diye düşündüm emin de olamadım. Bilen yaptıran varsa yardımcı bilgilendirirseniz şahane olur :)
devlet artık karşılamıyormuş bana böyle söylendiği için özelde yaptırdım bende

X