2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Yok cnm bi daha medicalparka filan gitmem kendime başka doktor bulup başka hastaneye gidicem çalışanlar 5 karış surat dogumhane ne alaka ben daha 9 haftalik gebeyim beni çatala çıkarıyo muayene için benin zaten tramvalarim vardı iyice hatırlattı yani oğlumda ben acile gidince hic boyle şeyler yaşamadım bi de sigortam var normal doktora bile o fiyatı ölemiyorum 700 lira almaya çalışıyorlar
Lekelenme tarzi olunca evet çatala çıkarıp muane ediyorlar peki muane oldun mu

Canim bebeği gördün mü kalbini duydun mu , bi sorun görmedi demek ki, yoksa derdi.
Vajinal muayene yapmak istedi yaptirmadim iyiki ysptirmamisim bana diyor ki miyomun var Allah aşkına aylardir tup bebek tedavisi içindeyim bi kere miyomun var demediler üstüne kendi doktorum boyle bisi demedi miyomun var deyince dedim iyi ki vajinal muayene olmamışım şaka gibi bir doktora denk geldim

Vajinal muayene yapmak istedi yaptirmadim iyiki ysptirmamisim bana diyor ki miyomun var Allah aşkına aylardir tup bebek tedavisi içindeyim bi kere miyomun var demediler üstüne kendi doktorum boyle bisi demedi miyomun var deyince dedim iyi ki vajinal muayene olmamışım şaka gibi bir doktora denk geldim
Hic canını sıkma, bazen böyle doktorlar denk geliyor, lekelenme geçtiyse korkulacak bisey yok varsa tekrar doktora gidersin canim yarin

Hayir vajinal muayene olmadım çünkü doktor güven vermedi kendi doktorumda vajinal muayene olurum
Onu dicektim bende ooyle bı hataya düştüm bundan kaç ay önce sadece lekelenme vardı doktora gittim çatala cikari yarım saat inceledi inanirmisin eve geldim kanamam arttı ve düşük yaptım o yüzden bu hamileliğimde Altan muane kesinlikle istemiyorum

İyi akşamlar kızlar bize de tahminde bulunabilecek var mı acaba 🥰 bana kız gibi geldi 🥰

Eklentiler

• IMG_20220914_220720.jpg
    IMG_20220914_220720.jpg
    57,5 KB · Görüntüleme: 65
Onu dicektim bende ooyle bı hataya düştüm bundan kaç ay önce sadece lekelenme vardı doktora gittim çatala cikari yarım saat inceledi inanirmisin eve geldim kanamam arttı ve düşük yaptım o yüzden bu hamileliğimde Altan muane kesinlikle istemiyorum
Ayni şeyi bende yaşadım bende eve geldim lekelenme oldu sabahına kanama ve düşük yaptım o yüzden güvenmediğim kimseye yaptırmam

ay bide benim göbeği atsam 6 aylık sanırsınız :ruh: ama bebiş göbeği gibi duruyor kilo göbeği değil bu :KK71:
Benim göbek de öyle. Bugün tiroid doktoru dedi hiç de 11 haftalık gibi durmuyorsunuz. Göbeğiniz çok daha fazla duruyor dedi. İkiz gebelikten olabilir dedim.

Kızlar ben de bugün kadın doğuma, tiroide ve genetiğe gittim. Kadın doğumda doktor çok detaylı bir şekilde ultrasondan inceledi. Kalp atışları pozitif dedi, biri 11+5, diğeri 11+3 çıktı. Aradaki gün farkı azalmış. Normalde 10+5 im, bir hafta önden gidiyorlar. Geçen hafta 6 gün fark vardı aralarında ama ultrasondan kaynaklı olabilir diye düşündüm. Ense kalınlıklarına ve burunlarına baktı normal bir sorun yok dedi. Tansiyonum 13.8 çıkmıştı. Yüksek olduğu için her gün tansiyonunu ölç dedi. Tansiyon problemim yoktu belki yorgunluktan olabilir diye düşündüm. Folik asiti 14. haftaya kadar kullan dedi. Kan tahlilinde tsh düşük çıkmıştı o yüzden tiroid polikliniğine gittim. Doktor tekrar tahlil yaptırdı. Hormonların olması gerekenden fazla çalışıyor dedi. Yarın hocasına sorup ona göre ilaç yazacak. Genetiğe de fetal DNA için gitmiştim ama maalesef bulunduğum şehirde hiç bir yerde fetal DNA yapmıyorlar. 2 hafta sonraya perinatoloğa randevu aldım. 2 haftada bir kadın doğum, 2 haftada bir de perinatologa gitmeyi planlıyorum.

Simdi geldim eve kizlar doktor sinir bozucu sacma birisi idi medicalparka tovbe bi daha gitmem boyle saçmalık görmedim istirahat et ilaçlara devam dediler ins bir sıkıntı olmaz :KK43:
Bi sıkıntı olmaz canım progestan kullanıyodun zaten sen galiba. Kendi doktorunla iletişime geçersen daha iyi olur tabi. Ultrasona girdin mi

Şu saatten sonra vajinal muayeneye ne gerek var onu anlamadım. Bebek kocaman oldu, lekelenme var. Alt tarafı bebeğe bakıcak ve kanama alanı falan var mı kontrol edicek. Ne saçma, normal karından usg yok muymuş

X