2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kizlar enfeksiyonum olmamasina ragmen korkunc bir bobrek agrim var. İki bobregim birden sirtima dogru agriyor. İdrar yolu enfeksiyonu oldugunu dusunup idrar vermistik hafif bi bakteri cikmisti doktorum cok az bi deger bu kadar agri yapmamali dedi. Benim haftalarimda bu tarz seyler yasadinizmi acaba. Asiri derecede moraljm bozuk surekli biyerlerim agriyor gibi geliyor

Merhaba ben de bugün uzun sureli aclik (15 saat) üzerine idrar verdim keton +++ cikti ama ben aclik ve susuzluktan oldugunu düşünüyorum yarin normal durumda testi tekrarlaticam siz doktorunuza bilgi verdiniz mi
Ayni seyi yasamisiz resmen.
Ben de acligin etkili oldugunu dusunuyorum acikcasi.
Keton un sebeplerine baktigimda az su tuketimi ve iyi beslenmeme diyor.
Bunlarin hicbiri yok bende.
Icimizi ferah tutalim.
Bekleyelim bakalim yarin ki tok karnina test sonucunu😊

Peki sizde prezervatifsiz mi yapıyosunuz bide sperminzararı varmı burda smdi enfeksiyon acısından zararlı diyenler oldu ondan açık olalım hepinizin fikrini alayım 🤭🤭
Bana doktor normal devam edebilirsiniz sıkıntı yok dedi ama spermle alakalı 3 hamileligimde de böyle söyleyen Bi doktor olmadı bende merak ettim :KK70:

Kabızlık problemi yaşıyor musunuz? Nasıl başa çıkıyorsunuz? Bu konuda sinirlerim bozuk. 🥹
Probiotik önerdi doktorum bugün hatta ben kullanabilir miyim diye önce kendim sordum. Oda çok mutlu olurum kullanırsan dedi yazdı bitane. Bağırsak sağlığı ve kabızlık için kullanmak istiyorum

Kizlar enfeksiyonum olmamasina ragmen korkunc bir bobrek agrim var. İki bobregim birden sirtima dogru agriyor. İdrar yolu enfeksiyonu oldugunu dusunup idrar vermistik hafif bi bakteri cikmisti doktorum cok az bi deger bu kadar agri yapmamali dedi. Benim haftalarimda bu tarz seyler yasadinizmi acaba. Asiri derecede moraljm bozuk surekli biyerlerim agriyor gibi geliyor
Üşütmüş olabilir misiniz ?

Ayni seyi yasamisiz resmen.
Ben de acligin etkili oldugunu dusunuyorum acikcasi.
Keton un sebeplerine baktigimda az su tuketimi ve iyi beslenmeme diyor.
Bunlarin hicbiri yok bende.
Icimizi ferah tutalim.
Bekleyelim bakalim yarin ki tok karnina test sonucunu😊
Evet ben de su tuketip iyi beslendigim8li düşünüyorum ama 😁 yarin haberselim mutlaka bur de ben devlette yaptirdim bugün yarin tekrar yaparlar insallah ☺️

Kızlar bir sorum daha var bu dönemde ilişki durumunuz nasıl bize doktor ilk üç ay önermedi ilişki girenler herhangi bir sorun oldumı ne sıklıkla yapıyorsunuz 😂😂
Valla canım doktor bişey demedi devamke dedi , eğer bi risk olsa söylerdi sanırım, bizde düzeni hiç bozmadık🤭 spermdende henüz bi zarar görmedim şükür 😂 ay bide hamilelkten beri extra artan istek durumu var🤭🙊
Kızlar ben de bir şey soracağım akıntısı çok olan var mı? Ama yoğun kıvamlı değil, renksiz ve kokusuz :/
Bende de var epeyce akıntı, normaldir diye düşünyorum, kokusuz renksz olunca

Kızlar bir sorum daha var bu dönemde ilişki durumunuz nasıl bize doktor ilk üç ay önermedi ilişki girenler herhangi bir sorun oldumı ne sıklıkla yapıyorsunuz 😂😂
Benim doktorum hic bir sey söylemedi. 3 haftalıkken öğrendim haftada 1 oluyor bizde bir sorun da olmadi 11. Haftadayim

Kabızlık problemi yaşıyor musunuz? Nasıl başa çıkıyorsunuz? Bu konuda sinirlerim bozuk. 🥹
byrktrfa byrktrfa Aslında ben 4 aydır probiyotik kullanıyordum. Çokta memnundum ama hamilelikten itibaren etkisini görememeye başladım. Ama probiyotikten probiyotiğe de fark var tabi. İçeriğindeki bakteriler önemli. Sakıncası yoksa size doktorunuz hangisini yazdı paylaşabilir misiniz? Şifa olsun. 🙏🏻💐

Kuzum cumaya kadar dayanamadım yarına başka bir doktora randevu aldım 2.45 cuma da giderim medipola. Öyle ce kararımı veririm. Dediğin gibi Allah'tan ümit kesilmez katılıyorum sana.
İyi yapmışsın canım için rahat olur en azından

Merhaba kızlar bugun dr kontrolüm vardi 3 haftadir kontrole gidiyorum bebek gelisicek mi diye çok şükür her sey yolunda 8+6 olmasi gerekirken 7+3 sat tarihim 11 gün ileri alındı progesterana 12.haftaya kadar devam edicez . Idrar testimde malesef keton protein gibi olmamasi gerekenler pozitif çıktı ac ve susuz gittigim icin testi tekrarlatmak istiyorum bu konularda fikrinizi almak isterim
Maşallah canım gayet güzel büyüyo bebişin, geç döllenmedir. Benim de hep sattan 5-6 gün geride gidiyo.
İdrar testini tekrarlarsın. Yine aynı çıkıyosa bilmiyorum ama yiyeceklere diyet verebiliyo doktor bi süre. Doktorun yönlendirir artık öyle bi durumda

Ogretmensiniz sanırım okulumuzun uzaklığı ne kadar? Ben git gel 40 km yapıyorum da gorevlendirmeyi düşünüyordum sizin yolunuz mu uzun
Git gel 64 km. ilden ilçeye öğretmen servisi ilçeden köye taksiyle gitmek durumundayım 3 öğretmenli okuluz ve iki kişi ücretli ve de köyden verildi haliyle ben tek başıma git gel yapmak durumundayım zor durumdayim malesef

Yok benim ilk muayenemdi zaten daha once kontrole gitmemistim , o zaman gözüktü bir hafta sonra da kalp atışını duymuştum 🌸
Anladım benimki geç döllenme olduğu için erkenden öğrendim, 3 mm ilk görüşüm ve 10 gün sonra yalnızca 5 mm olmuştu. Doktorum tekrar 10 gün sonrasına randevu verdi ama sağlıklı gitmediğini ve büyük ihtimalle kürtaj mı ilaç mı buna karar vereceğimizi söyledi. 10 gün sonra tekrar gittiğimdeyse kese bozulmamış ve büyümüştü yani normalde şimdiye kadar çoktan kalp atışı duymalıydık çünkü kese gözükeli 20 gün oluyor yalnızca 9 mm büyüme var yolk sac yok 😕 yani çok büyük ihtimalle sağlıksız ama çıkmadık candan da ümit kesilmiyor

Kızlar 14 haftalık hamile arkadaşım var onunla görüştüm biraz önce doktor erkeğe benziyor demiş 8. Hafta ultrasonuna baktım solda aa demiş doğruymuş bu ramzi. Sonra aklıma 6 ve 7 . Hafta ultrasonlarına bakmak gerektiği geldi. 6. Hafta ultrasona bi baktım bebek sağda. Ramzi benim için bitmiştir😁

X