2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
İnşallah hersey yolundadır su stres dolu günleri geride bırakıp hamileliğimizin tadını cıkaracagımız günlere hızlıca geçiş yaparız.
İnşallah canım zaten hamile kalma süreci stresliydi hamile kalınca herşey bitmiyormus malesef bende onu anladım bu defa farklı şeyleri stres yapıyoruz. Umarım hepimizin bu süreçleri sıkıntısız sorunsuz geçer. Bide canım progesteron değerin nasıl

İnşallah canım zaten hamile kalma süreci stresliydi hamile kalınca herşey bitmiyormus malesef bende onu anladım bu defa farklı şeyleri stres yapıyoruz. Umarım hepimizin bu süreçleri sıkıntısız sorunsuz geçer. Bide canım progesteron değerin nasıl
Yarın ölçülecek degerden biri de o suan bilmiyorum.

Katılıyorum anne baba olmak böyle bişey hiç rahat yok hep bir ne olacak korkusu akışına bırakamıyoruz elimizden geldiğince bişeyleri yoluna koymak için çırpınıyoruz

Evet benim de yaptığım araştırmalara göre 1000-3000 arası herhangi bir değerde görülür diyor. Ama bunun aksine doktorum 6000 olması gerekiyor dedi acaba neden bı bilginiz var mı
Bana da 5.000 üzeri karından dedi doktorum. 2.000 vajinal görünüyor
Hayır hayır sorun değil zaten ben başkalarının da tecrubelerini duymak için yazıyorum. Teşekkür ederim ama kese gorunuyor zaten embriyoyu tam olarak göremedi. Başka bir doktora daha gitmeyi düşünüyorum. aslında doktorum iyi hakkında yapılan yorumlar da çok güzel ama ben de suphelenmedim değil.
Bende kese gördüm embriyo görmedim. Özelde de devlette de. 6+0 da. Kontrolüm var çarşamba sabah çok heyecanlıyım
Bugun doktor kontrolume gittim degerimin beklenilen degerin altında oldugunu haftamla uyumlu olmadıgını dış gebelik olabilecegini istedi ve yarın için detaylı ultrasyon ve pek çok kan testi vermemi istedi.Dış gebelik tecrubesi yasayanlar bana yardımcı olabilir mı.degerlerim -9 agustos sabah ölçüm 50.5 -13 agustos akşam ölçüm 270.5 -15 agustos sabah ölçüm 442.7 sat 7 temmuz
Bence artış iyi umarım sağlıklı ilerler. Zaten uterusta da olsa da 442 de görünmez vajinal de 1500-3000 betada görünür en erken
Kızlar bende bugün keseyi gördüm çok şükür 7 mm dedi doktor 🥰
Çok sevindim. Darısı bebişe ve kalp atışına Kaç+kaçtınız acaba ?

I ipti merhaba ben de ozeldeki doktorun istediği testleri devlette yaptirmayi düşünüyorum devlette kadin dogumda randevu alıp testleri yaptirmak istedigini mi söylüyorsun o zaten biliyor mu hangi testler olduğunu simdiden tesekkur ederim devlette randevu bulmakta zorlaniyorum erkenden alayim dedim

Bana da 5.000 üzeri karından dedi doktorum. 2.000 vajinal görünüyor

Bende kese gördüm embriyo görmedim. Özelde de devlette de. 6+0 da. Kontrolüm var çarşamba sabah çok heyecanlıyım

Bence artış iyi umarım sağlıklı ilerler. Zaten uterusta da olsa da 442 de görünmez vajinal de 1500-3000 betada görünür en erken

Çok sevindim. Darısı bebişe ve kalp atışına Kaç+kaçtınız acaba ?
Benim de persembe var. Ama kanamadan dolayı ben pek heyecanlı değilim maalesef. Bulantı oluyormus bebek oluştuğunda diyorlar bulantım da yok. Ama ailemle konuştum teyzelerim hatta annem çoğu bu durumu yaşamış ve 8. Haftada görmüşler embriyo ve kalp atışını. Yani annem beni de geç görmüş. Buna dayanarak doktor ne derse desin 8. Haftaya kadar beklemeyi düşünüyorum.
Umarım sizin için her şey çok güzel gider rabbim hayırlı haberler almayı nasip eder 🙏

I ipti merhaba ben de ozeldeki doktorun istediği testleri devlette yaptirmayi düşünüyorum devlette kadin dogumda randevu alıp testleri yaptirmak istedigini mi söylüyorsun o zaten biliyor mu hangi testler olduğunu simdiden tesekkur ederim devlette randevu bulmakta zorlaniyorum erkenden alayim dedim
Annem devlette yeni gitti kadin doguma kocaman yazı asmislar dışarıdan hiçbir test yapilmamaktadir diye o hastaneye mi özel bilmiyorum ama direk test için giderseniz böyle biseyle karsilasabilirsiniz

Devletteki doktora hamilelikte yapılan testleri yaptırmak istiyorum demen yeterli benim yaptiracaklarim için ama doktorun özel bir test ister mi bilemedim canım benimki istemedi

Benim de persembe var. Ama kanamadan dolayı ben pek heyecanlı değilim maalesef. Bulantı oluyormus bebek oluştuğunda diyorlar bulantım da yok. Ama ailemle konuştum teyzelerim hatta annem çoğu bu durumu yaşamış ve 8. Haftada görmüşler embriyo ve kalp atışını. Yani annem beni de geç görmüş. Buna dayanarak doktor ne derse desin 8. Haftaya kadar beklemeyi düşünüyorum.
Umarım sizin için her şey çok güzel gider rabbim hayırlı haberler almayı nasip eder 🙏
İnş. Hepimizin güzel ve sağlıklı ilerler 🙏
Günaydın anneler doktora giden varmı bugün 🤩
Ben gideceğim 10 da randevum var

Günaydın 🌸 1 haftadır özellikle sabah ve gece gelen mide bulantılarımda yaşadığım deneyimi sizinle de paylaşmak istedim faydası olabilirse ne mutlu bana :) öncelikle durumu doktoruma danıştım mide bulantısı için ilaç kullanmanı istemiyorum geçecek diyerek beni geçiştirdi açıkçası. Şunu farkettim midem ne zaman bastıracak bir atıştırmalık bulamaz ise bulanıyor sabahları ekmek içi, haşlanmış patates 2 lokma atarsam diniyordu. Çok çok zorda olsa yemeye çalışıyordum. Yayla çorbası, çubuk kraker, ekmek zeytin yağsız peynir bunların hiç birini yiyemiyorsan naneli sakız 🫶🏻 Bugün 7+1 deyim sabah geçen haftaya nazaran çok daha iyi uyandım 🥳 umarım bu durumu yaşayan anne adayları içinde faydalı olur 🙏🏻

X