2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Mide bulantın var mı?
Benim de iştahım yok ama karnım acıkıyor
Şekerim düşüyor ve kaşar ekmek sade makarna dışı hiçbirşey yiyesim gelmiyor içim almıyor
Bu gidişle kilo alıcam
Mide bulantım da yok. Çok hafifçe gebeliği öğrenmeden önce oluyordu arada.
Ama mesela hamburger makarna falan çok seviyorum. eşime dedim ilk iş beraber bi cheeseburger yemek. O şekilde yemek hayalleri kuruyorum aslında. dediğin gibi dün iştahsızlıktan saatlerce pek bi şey yiyemedim o zaman da bünyeme iyi gelmiyor. Bi garip oluyorum. Normalde bekleyebilirim yemeden ama bu süreçte beklenmiyor. Vücut tepki gösteriyor. Değişik. Sen de ölçüyü kaçırmadan yersen sorun olmaz.
Tabi stres faktörü de her şeyi bozdu. Bir de gelecek dr kontrolünü bekliyorum. Ona gittiğimde dr tamam her şey yolunda dese belki iştahım da yerine gelecek. Perşembe gideceğim. Daha var yani.

Mide bulantın var mı?
Benim de iştahım yok ama karnım acıkıyor
Şekerim düşüyor ve kaşar ekmek sade makarna dışı hiçbirşey yiyesim gelmiyor içim almıyor
Bu gidişle kilo alıcam
Ay işte ben de böyleyim. Aslında acıkıyorum ama bi çok şeyi yemek istemiyorum, yiyince içim karışıyo çok. Yemezsem halsiz gibi oluyorum

Yok canım benim ya belirtiler sürekli devam etmiyo ki gidip geliyolar. Bi gün miden kötü olur, bi gün kasıkların ağrın böyle ara ara hepsi gelip gider

Merhaba bugün kalp atışını duyduk tam 6 hafta 4 günlüğüz dün gece heyecandan uyku tutmadı fakat bugün kalp atışını duyduktan sonra ancak rahatlayabildim darısı tüm isteyenlerin başına
Harika bi haber canım hep sağlıkla ilerlesin darısı başımıza

Ins sağlıkla görürüz
İnşallah şuan da hemen ayın 25 i gelsin istiyorum Bi sabırsızım. Bilmiyorum öğreninceye kadar böyle düşünmüyordum. Ben daha 3 aylık evliyim, korunmuyorduk ama acaba erken mi olur diye geliyordu aklıma, hamile olduğumu öğrendiğimden beri tek düşündüğüm acaba hcg artış gösterdi mi, kese doğru yerde mi, kalp atışını duyabilecek miyim sadece bunları düşünüyorum pazartesiden beri

Benim kilom sürecin başından beri her gün artıyor şuan itibariyle 1 buçuk kilo falan almışım seninki gayet normal benimki anormal olabilir
Bende sürekli kilo alıyor gibi hissediyorum hatta ben kilo konusunda takıntılı birisiyim maalesef. Çünkü baya uzun bir süre kilolu olarak durdum. Sonra diyete başladım. Düğün öncesi 2 buçuk ayda 81 sen 66 ya düştüm. Evlenelim 3 ay oldu. 68 e yükselmiştim.1 hafta diyet yaptım 66 ya geri düştüm daha da çok vereceğim derken hamile olduğumu öğrendim ve diyeti bıraktım. Şimdi de her gün tartının üzerindeyim. Zaten almaya müsait Bi bünyem var. Dikkat etmeye çalışıyorum,

Hep aynı korkular ya keşke biraz rahat olabilsek ama anne yüreği işte

Kızlar selam ben de geçen perşembe öğrendim gebe olduğumu beta 40 çıktı regle bir gün vardı yumurtlamanın 12. Günüydu öğrendiğimde.
Size sorum hangi folik asit markası kullanıyorsunuz önerdiğiniz var mı?

D vitamini gebelikte cok önemli preeklamsi gelişme geriliginin sebeplerinden birisi bence başka doktor gorusu daha alın ben riskli gebelik olduğum için oğlumda da hep kullandım
Aa öyle mi o zaman başka bir doktora daha danışayım ben iyisi. Çok iyi oldu söylemeniz teşekkür ederim

Ocean methil folat kullanıyorum çünkü sentetik folik asit kullanmayı tercih etmiyorum

Aa öyle mi o zaman başka bir doktora daha danışayım ben iyisi. Çok iyi oldu söylemeniz teşekkür ederim
Evet cnm bence kanda değer baktirip doktor ile hsberles bende simdi kontrole gitmeden tam kan sayımı b12 ge d vitamini baktircam tup bebek benim bebeğim transfer oncesi baktirmistim d vitamini 29 cikti tup bebek doktorum bıraktirdi ama içime sinmiyor simdi tekrardan baktirip kontrole gidicem insallah

2 buçuk ayda zoru başarmışsın zamanında canim ya yine bebisi kucağına alınca verirsin kiloyu ayni beni anlatmışsın kilo konusunda takıntım var sabahları tartıya çıkardım hep evlendigimde 56 kiloydum düşüklerim oldu eşim askere gitti stres vs 63 kiloya falan çıktım biraz veriyim de hamile kaliyim derken hamileydim şu an 1 buçuk kilo vs daha almışım 64.5 ama çok düşünme bende düşünmemeye çalışıyorum bünyen zayıf düşer hep doğumdan sonra veririm diye düşün bebisi iyi beslemelisinnn

Bunu kullanıyordum hamile kalmadan önce. Doktoruma gösterdim. devam et dedi. 3 ay daha kullan dedi. Alırsanız 3 tane alın. İçinde 30 tane oluyor.

Merhaba canım hayırlı olsun, sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz
Ben Vifolic kullanıyorum doktorumun önerisiyle

Canım ben ayın 18i için bile bekleyemiyorum. 2.muayene olacak. Her şey netleşecek diye düşünüyorum ama bilmiyorum. Beklemek sabrı zorluyor. Biz böyle aylarca napıcaz bakalım sonuçlar bizi mutlu etsin de gerisi önemli değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…