2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Benim de baş ağrım var, burnum kanıyor. Sabahları erkenden uyanıyorum, sonra bidaha uyuyamıyorum. Gün içinde de hep uykulu geziyorum. Ah bugun çok dert anlattım 🥲
Ben de öyle bana göre 9 erken bi saat ama ya karnımın acıkmasına ya baş ağrısına bi şekilde uyandırıyor beni vücut🥺 cidden geçmek bilmiyor . Neden bu kadar uzun sürer ki baş ağrısı ömrümde böyle yaşamadım. Sana da geçmiş olsun burun kanamaları okumuştum bi yerde hamilelikte oluyormuş malesef. Ben küçükken çok burnum kanardı hatırlıyorum annemler burundaki kılcal damarı yaktırmıştı doktorda😑

Son düzenleme:
evet kontrolden geldik kızlar renkli ultrasonda bacaj arasi bos olarak gordum ama dontorum bu haftalar kesinlikle soylemiyor ya tahmini bile yok iyiyiz simdilik cok şükür 🙏 erkek gibimi dedim hayir dedi kiz gibi sanki dedim yoo dedi 🤣 @soyasosu 1ciftyesilgozz 1ciftyesilgozz Al_pi Al_pi
Kaç haftalıksın bilmiyorum canım ama erkek kendini çabuk belli ediyor tecrübeyle de sabit . Kızlar çok nadir erken haftalarda öğreniliyor 🥰

kızlar merhaba, 16 haftalık ikiz gebeliğim var. benim sol tarafıma yattığımda sürekli bir ağrım oluyor. Normal otururken ya da yürürken ağrı yok, bastırınca hissediyorum ama sola yatınca başlıyor. Bu yüzden hiç sola yatamıyorum. Aynı durumu yaşayan var mı. Doktorum tatile gitti 30 unda dönecek. Acaba sıkıntılı bir durum var mıdır diye korkuyorum.
Bende yürüyüş yaptığım zaman uzun yürürsem sol ayağımı basınca sol kasıkta ağrı oluyor bu önceki haftalarda da oluyordu. Sağda asla olmadı. Uyurkende solda sağa kendimi çevirirken baskı hissediyorum ama sağda yok. Otururken yok. Ben bebeğin baskısının o tarafta olduğunu düşündüğüm için dra sormamıştım.

peki doktorun bana 11+0 da yaptırmış olması şokunu yaşamam şuan

inşaallah yetersiz falan diye dönmezler
Benimki çok sık rastlanan bir durum değil canım burda 10+5 te yapan arkadaşların bile çıktığını gördüm.kişiden kişiye değişiyor ama dedikleri gibi 12 gibi verince artık kesin çıkıyor

Arkadaşlar bugün itibariyle 12+5 olduk, ancak bende ne mide bulantısı geçiyor ne de halsizlik. Çok şükür kusmuyroum ya da yemek yememe gibi bi durumum yok ama prilam içmediğim günlerde afedersiniz sürekli bir öğürme halindeydim. İçtiğim günlerde ise kronik bir yorgunluk, vücudum sürekli yatmak istiyor. Hayat kalitesini falan geçtim de evdeki temel, üstünkörü işlerimi bile yapamıyorum. Dün arkadaşıma gittim kahvaltıya, utanmasam orada da uzanıp yatacaktım o derece. Allahtan haftaiçi okul var da, orada çocukların enerjisiyle hareketli oluyorum yoksa hep yatacağım
Ben prilam ı 4 e çıkardım hafta ilerledikçe🤣 sözde bu hafta 14 te bitecek demişti doktor.kesinlikle kişiden kişiye değişiyor.o ağzımdaki acı tat hiç geçmedi ama onun için mide kapağında ki hamileliğe bağlı gevşemenin midedeki sıvıyı yemek borusuna kaçırmasından kaynaklı olduğunu duymuştum.enerji olayım biraz düzeldi ilk aylar saat 11 i görmeden hemen yatıyordum.ama mide bulantısı,kusma vs hala devam prilam sadece azalttı

9 haftalik. Benim tup bebek, yillar sonra cok zor oldu o yuzden cok kapilmak istemiyorum. Ama elde degil insan hamileliginden baska bir sey dusunemiyor :) saglikla zamaninda dogsunlar hepsi insallah
Arkadaşımda tüp bebek ile ikizlerini doğurdu canım bi sorun yaşamadı çok şükür sende serin kanlı kalmaya çalış bide çok zorlandı hamileyken miğde bulantısı hiç geçmedi yiyemedi falan ona rağmen sağlıkla doğdular belki için rahatlar biraz dinlen bol bol 12 haftana kadar 12 15 ten sonrası biraz daha rahatlarsın eminim :) bende çarşamba perinatolojiye gidicem zor geçti 12 hafta valla iyi olduklarını öğreniyim kafam biraz olsun rahatlıcak eminim ☺️

Ben prilam ı 4 e çıkardım hafta ilerledikçe🤣 sözde bu hafta 14 te bitecek demişti doktor.kesinlikle kişiden kişiye değişiyor.o ağzımdaki acı tat hiç geçmedi ama onun için mide kapağında ki hamileliğe bağlı gevşemenin midedeki sıvıyı yemek borusuna kaçırmasından kaynaklı olduğunu duymuştum.enerji olayım biraz düzeldi ilk aylar saat 11 i görmeden hemen yatıyordum.ama mide bulantısı,kusma vs hala devam prilam sadece azalttı
Benim ağzımdaki tat vs gaviskonla geçti mide bulantım da hatta gavşskondan sonra prilamı bıraktım ama benim bulantım son zamanlarda mide asidinden kaynaklıydı o yüzden kesildi inşallah sizinde bir nebze olsa hafifler çok zor çünkü 🥺

evet kontrolden geldik kızlar renkli ultrasonda bacaj arasi bos olarak gordum ama dontorum bu haftalar kesinlikle soylemiyor ya tahmini bile yok iyiyiz simdilik cok şükür 🙏 erkek gibimi dedim hayir dedi kiz gibi sanki dedim yoo dedi 🤣 @soyasosu 1ciftyesilgozz 1ciftyesilgozz Al_pi Al_pi
Maşallah herşey guzel ya çok şükür .. Bız ne desek umut olur sonra erkek duyarsan hayal kırıklıgı olur en guzel dua kalbındekı karnında olsun hayırlı olanda o olsun 🎀💖

Ben de dünden beri baş ağrısı yaşıyorum. Gece uyandıkça hissettim, sabah uyandım yine ağrıyor. Sepet gibi derler ya, aynen öyle sepet gibiydi başım. Kahvaltıdan sonra 1 parol içtim mecbur. Cok şükür geçti. 2 çocuk daha var, söz vermiştim bugün parka götüreceğim diye. İzinliydim. O yüzden mecbur kaldım 1 bakıma.

Ben de dünden beri baş ağrısı yaşıyorum. Gece uyandıkça hissettim, sabah uyandım yine ağrıyor. Sepet gibi derler ya, aynen öyle sepet gibiydi başım. Kahvaltıdan sonra 1 parol içtim mecbur. Cok şükür geçti. 2 çocuk daha var, söz vermiştim bugün parka götüreceğim diye. İzinliydim. O yüzden mecbur kaldım 1 bakıma.
Aynı haftalardayız sanırım hormonlardan bu. 2-3 parolsuz günüm geçmiyor o da kesmezse serum 🥺

Daha once düşüğüm oldugu icin ve su an ikiz oldugu icin ben cok korkuyorum hala bir sey almaya fln. ama 12 haftadan ve dna testinden sonra tutabilir miyim kendimi bilmiyorum. 5. Ayi beklemek istiyorum :)
Allah hayirla kucaginiza almayi nasip eder insallaahhh🥰🤲🏻🤲🏻

Ben 15+1 oldum Allah nasip ederse perşembe cinsiyet ve 2 li tarama kan sonucum için gidicem 😊 ben de hamile olduğumu unutuyorum bazen çünkü çok sakin geçiyor ne mide bulantım ne başka bişey yaramaz olmayacak heralde diyorum sağlıkla gelsinler İnşaAllah 🥰❤️
Bende perşembe cinsiyet ve ikili tarama sonucum için gideceğim.
İlk kızım ben hep şekerli şeyler yiyince bir de dürtünce hareket ederdi. Onda da hiç anlamadım hamileliğiimi elhamdülillah. Hiç midem bulanmadı bel ağrım dışında pek ağrım bile olmadı. Belli saatleri olurdu ancak o zaman hareket ederdi. Şuan inanılmaz hareketli bir bebek. Kolik olduğu dönem dışında bana bir zorunluğu asla olmadı. asla yaramaz değil. Koşar zıplar hoplar ama asla atmqz kırmaz yırtmaz.
Bu da aynı şekilde hareket olarak. İnşallah kızıma benzer diye dua ediyorum. Ben biraz inanıyorum anne karnındaki bebeğin hareketlerinden doğduğu zamanki yapısına. Bir de annenin ruh halinin bebeğe yansımasına. Çok Stresli annelerin bebekleri bence daha yaramaz olabiliyor. 😂
Her şeyin bası sağlık elbette. Sağlıkla doğsunlar inşallah

Aylar sonra ilk kez sulu yemek yedim o kadar mutluyum kiii bi anda geçecek diyorlardı inanamıyordum 🤩🤩🤩
Maşallah canım ya darısı başımıza inşallah benim kusma değil. Ama miğde asiti ağzımda ki o kötü tat devam ediyor akşamları artıyor hala akşam yemeği hiç yiyemiyorum. Umarım en kısa zamanda geçer her gün aynı şey gerçekten insanı çok demoralize ediyor. Evde sürekli muz elma leblebi dışarı çıkınca çantamda taşıyorum. Koku hassasiyetimde tütün ve kahve için tam gaz devam ediyor diğer şeylerde biraz azaldı gibi

X