2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Sen söyleyince baktım, dolap ve gardrops da var sanırım ürün sadece

Bir de bu da bir park yatak gibi aslında. Park yatakların küçükleri var yeri dar olanlar için onları da düşünebilirsin. Tabi bunlar kolay katlanır mı bilmiyorum

Canım belki denemişsindir ama yine de fikir olsun. Abimin eşi de hiç büyük hap yutamaz ama ben ona hep makasla küçük küçük kesip verirdim istersen öyle dene daha rahat yutuluyor tabii jel gibi olanlar kesilmiyor
Her hap kesilmez canım ortada çizgi olan hap tek bir sefer ordadan kırılır. Bende hap içemediğim için kırardım ama yalnış yapıyormusum.
Kesinlikle çizgi olmayan ilaçları kırıp içmememiz lazımmıs doktor paylaşmıstı cok yerde okudum sonra bende içebildiğim kadar içiyordum çıkan çıkıyordu artık

Bana 8 yazmıstı ama gunde bır kereydi. Baya düşüktü o zaman degerım . Şimdide yine 8 damla yazmıs.
Bende kapsul fılan da yutamam ama sanırım ımom güzel progestan gıbı kolay yutuluyor ben gıdınce ondan istıycem.
Birde yazdım okurmusun bilmem ama burayada yazayım ilaçların üzerinde çizgi olursa bölebilirsin elinle o çizgiden yoksa bölünmez canım.

Bir de bu da bir park yatak gibi aslında. Park yatakların küçükleri var yeri dar olanlar için onları da düşünebilirsin. Tabi bunlar kolay katlanır mı bilmiyorum
ya ben ilk 4-5 ay için çok güzel bir reflü yatağı aldım tavsiyeler üzerine şimdi gündüz için bir anakucağımı denir yerde manuel sallanan ergonomik birşey varya tavsiye üzerine epey araştırdım modanda alacağım yani aslında ilk 5ay evde hiç bir yatak lazım değil bize bunu o nedenle çok katlanır pratik birşey almalıyım ki bahardan itibaren sıklıkla gittiğimiz yazlığa da götürebilirim 6 aylıkken muhtemelen yazlığa geçeriz Allah nasip ederse 10-11aylıkken döneriz yatağı tekrar eve getiririm sonra zaten 1 yaşına gelene kadar yavaş yavaş eve oda hazırlayalım diyoruz büyük karyola gibi yatak gibi olsun 12-13 aylıkken ona geçer bu yatak komple yazlığa gider ondan biraz hafif taşınabilir ama çok küçük olmayan kaliteli birşey arıyorum ben

Benim tercihim bu olmuştu siyah olanı almıştım bulamadım onu.tek sadece bebek arabası olarak ayrı almıştık. Çoook konforlu aşırı rahat bir araba . Ama tek elle taşıyayım filan mümkün değil. Arabaya koyarken şöyle güzelliği oluyordu büyük tekerler cıkıyordu rahat sıgıyordu seyehatlerde filan.

Ben hamileyken travel sisteme bayılıyordum iki kere önünüzde bebeği arabadan düşürdüler.Sanıırm onlarda bıraz öne dogru bastırınca hemen agırlık merkezı değişiyor. Eşim asla dedi almadı Bi içimde kalan o olmuştu .

Buarada geçen gün konuştuğumuz planlılık kuralcılık burada net ortaya çıkmış bence söyleyeceklerim bukadar kızlar hahah

Kızlar bugün 9 buçuk hafta civarı bebeğim ama kahverengi lekelenme başladı çok endişeliyim

Tabiki araştırıyorsunuz yorum memnuniyetlere bakıp karar veriyorsunuz ama ben kendi düşüncemi söylemek istiyorum. Sallanan hiç birşeyi almayın. Çocuk buna alışabilir bir süre sonra elle sallama ayakla sallama başlar. Sanırım benim yaptığım en akıllıca şey bu oldu asla sallamadım. Çok zorlandığım zamanlar oldu ama asla yapmadım. Şimdi kendi kendine uyuyor yatağında.Arkadaşımın çocuğu bir buçuk yaşında hala ayakta sallanarak uyuyor. Bunu bir kez daha düşünün

Plan düzen konusunda senden aşağı kalır yanım yok ben de kiracıyım o yüzden aldığım şeyi en az 2 yaşa kullansın istiyorum, sonrasında oda hazırlamak istiyorum. 1 yaş sonrası park yatağı kendi odasına götüreyim, istediği zaman çıkıp yanımıza da gelebilsin. Ana kucağı ben de istiyorum, tek başıma büyüteceğim için en azından evin her yerine benimle gelebilir.

Sallama konusu ise bence tamamen bebeğin karakterine bağlı. Hatta her şey bebeğim karakterine bağlı küçük kardeşimle aramızda 13 yaş var, annesi gibiydim. Yatağa bıraktığımız an uyurdu, ne sallama ne başka bişi. Ama yeğenimin ağlama krizleri, kolik oluşu vs bebeği kucaktan kucağa ayaktan ayağa gezdirdi. Beşik sallaması falan hak getire

Arkadaşlar kinderkraft markası nasıl acaba bileniniz var mı? Bana puseti eltim verecek, o yüzden bebek arabasında puset şart değil. Bu araba da çok hoşuma gitti

Eklentiler

• 27F0109C-CB7C-4A84-B7DB-C44A16C63385.png
    300,9 KB · Görüntüleme: 47
Benim çocuğum da kolik ve alerjikti devamlı gaz sancısı vardı hatta tam 19. Ayında gazı hafifledi. Asla sallamadım doktorumuz daha doğum yaptığım gün uyardı sallama diye. Çocuğumla ilgili pişman olmadığım iki şeyden biri buydu diğeri de emzik vermek

Yok bende ayakta sallamak yatakta sallamak öyle şeyler istemiyorum ama şunu çok önerdiler başka markalarda da var buna ne deniyor onu bilmiyorum bebek kendi kendini isterse sallıyor acemiliğime verin valla adını bilemiyorum

Eklentiler

• 82EFB21E-AFA4-4046-BC1F-F919FBD9FF29.png
    73,8 KB · Görüntüleme: 50
Bu da ana kucağı gibi birşey sanırım evet bu daha mantıklı. Bunu mutfak tezgahına koyup iş bile yapabilirsin ben kanguruyla iş yapıyordum beraber çok yemek yaptık

Ben eşyalar konusunda çok rahatım ablamın 2 yaşında kızı var ve bana lazım olur diye hiçbir şeyini atmamış kurban olduğum beşiği arabası banyo küvetine kadar herşeyi hazır. Anne içinde göğüs pedinden gümüş kapağa kadar herşey var. Sadece anne yanı yatağı ve şifonyer tarzı birşey alacağım kıyafetleri için. Ama anne kucağı bebek için çok önemli bencede özellikle küçükken yeğenlerim sürekli ondaydı neredeyse.. tecrübeli de olunca çok güzel yönlendiriyor sağolsun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…