2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Mükemmel 🫶 işte ama kilodan ziyade sağlıklı ve dengeli besinler almak önemli ama ilk üç ay için bebek zaten ihtiyacı duymuyor. Sonraki zamanlar için daha kritik bu mevzu.
Ben 2 kilo aldım 14. Hafta itibariyle. Metabolizmam çok hızlıdır normalde hiç beklemezdim kendimden ama işte çok kınadım o yüzden 🤣🤣
ya Bende 49 kilo ile başladığım bu yolculukta geçen kıyafetlerle 52 yi gördüm şok 😂 Her yediğimi de kusuyordum akşamları yani iştah falan yok bende öyle. Bir yiyeceğe takılıyorum ben midemi rahatlıyor diye bıkana kadar yiyip ondan da beziyorum 😀🙈

Kızlar sizin karın şekliniz nasıl? Bugün dikkat ettim de karnım aşağı doğru birikiyor gibi :)) yani şişkinlik alt karına doğru eğilmiş, o cinsiyette bir anlama geliyor mu? :))

Kızlar sizin karın şekliniz nasıl? Bugün dikkat ettim de karnım aşağı doğru birikiyor gibi :)) yani şişkinlik alt karına doğru eğilmiş, o cinsiyette bir anlama geliyor mu? :))
Benim de o haftalarda alttan geliyordu, sonradan azcık yukarı çıktı. Ama hala top gibi değil, yaygan bir göbek. Belden geliyor gibi, nasıl anlatsam bilemedim de🤣

Kızlar bide sizden dua istiyorum. Deprem bölgesindeyim tam ne güzel sallanmıyo derken bugün 2 kere yine sarsıldık. Dua edin rabbim toprağa sakinlik versin 🥹
Allah korusun canım sen sakin kalmaya çalış inşallah bir an önce zor günler geçecek ve hepimiz için daha sakin bir dönem gelecek. Allah hepinizi korusun 🙏🏻 Ailelerimizi sakınsın sağlık sıhhat versin

Her akşam 10:30-11 uyuyorum. Gece 3:00-3:30 kalkıyorum klasik oldu bu. Sonra tekrar uyumak en az 1 saat sürüyor hergün uyku rutinim resmen aynı şey oluyor alarm var gibi çok acayip😂

Yaa görünen tarih tutmuyor ama 3 asagı 5 yukarı farketmez. Kızım tam bir annecidir 🥰
Babayla oynar aksama kadar her istediğini yaptırır ama kimle uyumak ıstersın anne hep anne herşeyde anne 😛
Ben hep onunla konusarak fıkrını alarak ama yine kendı bildiğimi yaparak (klasık yay burcu) hareket ederım ama onu dınledıgımı onunla herseyı yapmak ıstedıgımı bilir 😀
Kızım çok uysal ama öylede birşey var. ben cocugun karekterının en az %50 sinin anne karnında oluştuguna yemın edebılırım ama ispatlayamam 😃 Anne mutlu strestsız bir gebelık korku kaygı yasamadan gecırırse bebek mutlu doğuyor ..
Oyy minnoş ya maşallah ona ❤️ Aynı ben de böyleyim illa anne 😂 Benim hem burcum yengeç hem yükselen yengeç aşırı bi duygusallık aşırı bi hassasiyet 😂 bu arada benim annem de yay burcu, gerçekten de sizin gibi ilişkimiz 😍
Çoook doğru kesinlikle katılıyorum,biz nasıl geçirirsek bu süreci bebeğin karakteri de ona göre şekilleniyor ben de buna çok inanıyorum. İnşallah hepimiz sağlıklı,mutlu bebişler dünyaya getiririz 🙏❤️

Oyy minnoş ya maşallah ona ❤️ Aynı ben de böyleyim illa anne 😂 Benim hem burcum yengeç hem yükselen yengeç aşırı bi duygusallık aşırı bi hassasiyet 😂 bu arada benim annem de yay burcu, gerçekten de sizin gibi ilişkimiz 😍
Çoook doğru kesinlikle katılıyorum,biz nasıl geçirirsek bu süreci bebeğin karakteri de ona göre şekilleniyor ben de buna çok inanıyorum. İnşallah hepimiz sağlıklı,mutlu bebişler dünyaya getiririz 🙏❤️
Yaa o zaman siz benim kızımın büyük halisiniz 😅 çünkü kızımında yükseleni yengeç 🎈

Kızlar bide sizden dua istiyorum. Deprem bölgesindeyim tam ne güzel sallanmıyo derken bugün 2 kere yine sarsıldık. Dua edin rabbim toprağa sakinlik versin 🥹
Allah korusun ama bu depremler kaçınılmaz 2 sene devam eder en az ben izmire taşındıgım sene 300 kusur deprem olmustu. Hamileydim psikolojım berbattı şükür sonra bitti ama bende travma yarattı 🥹
Hep dualarımız sizinle benim ailemde o bölgede evlerıne döndüler . Rabbim beterinden saklasın.

Çok geçmiş olsun biz de özellikle göksunda olan tüm depremleri baya hissediyoruz kayserideyiz dün gerçekten başa sarmış gibi hissettim tekrardan Allah yardımcımz olsun

Günaydın kızlar 🌸 okuyunca öff yeter bu muhabbet sıktı diyeceksiniz ama ben de aynısını sorucam çünkü buradaki okuduklarim hep 7.-8. haftalarda yazmış, ileri haftalari merak ediyorum 🫣 biz 9+4 olduk ama bende ne bir belirti ne mide bulantısı veya kusma var. Sadece göğüs hassasiyeti var ( o da zaten göğüslerimde çok kist olduğu için her daim öyleydi ) bir de tatlı türü yiyemiyorum başka da birşey yok. Bulantı olsa dert olmasa dert biliyorum ama ne bileyim tedirgin oldum, hala hiç belirti yaşamadan devam edenler var mı aramizda ? Köpeğime çok üzüldüm çok ağladım bişey olmasından korkuyorum C.tesi kontrolüm var zaman geçmiyor.

Günaydın kızlar 🌸 okuyunca öff yeter bu muhabbet sıktı diyeceksiniz ama ben de aynısını sorucam çünkü buradaki okuduklarim hep 7.-8. haftalarda yazmış, ileri haftalari merak ediyorum 🫣 biz 9+4 olduk ama bende ne bir belirti ne mide bulantısı veya kusma var. Sadece göğüs hassasiyeti var ( o da zaten göğüslerimde çok kist olduğu için her daim öyleydi ) bir de tatlı türü yiyemiyorum başka da birşey yok. Bulantı olsa dert olmasa dert biliyorum ama ne bileyim tedirgin oldum, hala hiç belirti yaşamadan devam edenler var mı aramizda ? Köpeğime çok üzüldüm çok ağladım bişey olmasından korkuyorum C.tesi kontrolüm var zaman geçmiyor.
Canım Dilkenn Dilkenn , en başından beri hiç belirtim olmadı. Gelip giden bel ağrıları, hafif kasık batmalarını eğer belirti sayarsak bir tek onları yaşadım. Hatta bunu daha dün dedim 🙂 ki normalde çok severim ama canım asla tatlı çekmiyor. Evde varsa ve yemişsem de midem bir garip oluyor hatta. Herkes çok farklı yaşıyor hamileliği. Eminim bebişin iyidir🙏🧿🐣

Canım Dilkenn Dilkenn , en başından beri hiç belirtim olmadı. Gelip giden bel ağrıları, hafif kasık batmalarını eğer belirti sayarsak bir tek onları yaşadım. Hatta bunu daha dün dedim 🙂 ki normalde çok severim ama canım asla tatlı çekmiyor. Evde varsa ve yemişsem de midem bir garip oluyor hatta. Herkes çok farklı yaşıyor hamileliği. Eminim bebişin iyidir🙏🧿🐣
Dün yazılanları okudum aslında ama demekki bakar kör olarak okumuşum gözümden kaçmış, dün girdiğimde 10 sayfa birikmisti onları okumaktan atlamışım sanırım 🫣 şu an Cook mutlu oldum teşekkürler canım 🤗 dayımla yengeme bebek haberini vermek için gittiğimizde kendim kaşındim yenge sen neden düşük yapmistin diye sordum o da biz 3 aylıkken kontrole gittiğimizde bebek 2 ayda kalmış kalbi durmuş gelişmemiş dedi hooaaydaa o günden beri takıldım kaldım. Kendi kendime kızıyorum şapşal niye soruyorsun niye çeneni tutamıyorsun diye 😅 o yüzden hep tedirginim c.tesi ultrason fotoğrafımla koşcam buraya inşallah 😍

Dün yazılanları okudum aslında ama demekki bakar kör olarak okumuşum gözümden kaçmış, dün girdiğimde 10 sayfa birikmisti onları okumaktan atlamışım sanırım 🫣 şu an Cook mutlu oldum teşekkürler canım 🤗 dayımla yengeme bebek haberini vermek için gittiğimizde kendim kaşındim yenge sen neden düşük yapmistin diye sordum o da biz 3 aylıkken kontrole gittiğimizde bebek 2 ayda kalmış kalbi durmuş gelişmemiş dedi hooaaydaa o günden beri takıldım kaldım. Kendi kendime kızıyorum şapşal niye soruyorsun niye çeneni tutamıyorsun diye 😅 o yüzden hep tedirginim c.tesi ultrason fotoğrafımla koşcam buraya inşallah 😍
Bu düşündüğün şeylerin hepsine ben de takıldım. Hatta burdaki tüm sayfaları okudum işte bebeğin kalbi durursa belirti oluyor muymuşa kadar inceledim. Tam da 8 - 11 haftaları arasında. Boş yere stres yaptım. Sonra kontrole gittim ama nasıl stresliyim hala, bir baktım ultrasona kıpır kıpır minnak bir insan. O an onu bir daha asla üzmemeye karar verdim. Ama yalnız değilsin bence her anne bunları düşünüyor, evhamlanıyor. Bu da sürecin bir parçasıymış. İlerde hareketlerini hissettikçe bu korkular yerini rahatlığa bırakacak.🐣 Ben de sabırsızlıkla o günleri bekliyorum 🙏Cumartesi günü çok güzel haberler ile geleceğine eminim. Son zamanlara yeterince üzüldün zaten şimdi bir de bunu takma kafana. ❤️

X