2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Ben azcık önden gidiyorum siz de göreceksiniz inşallah 🙏
Hay ağzın bal yesiin valla, yalan değil çok istiyorum kız olmasını. Ama şimdi erkekse karnımdakinin gücüne gitmesin. Sağlıklı olsunlar🙏
Sata göre aramızda 8 gün var 🥲 ben de pzt kendi doktoruma gideceğim inşallah öyle bir görüntü alırım ben de 🥰♥️

Ben kalp atışını duyamadım, vajinal de yok karından da yok… sata göre 8+1 , cenin 5+6 çıktı, doktor 1 hafta daha süre verdi ama mucize gibi benim ihtimalim, çok çok üzgünüm, zaten kendi kendime hamile bile kalamıyorum🥺
Başından beri hep korkuyordum, listeye bile dahil olmak istememiştim, korkunun ecele faydası yokmuş
KK den komple uzak dursam girmesem benim için daha iyi olacak sanırım
İnşallah sizler bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız, sizler için dua edeceğim…
Çok üzgünüm Rabbim en hayırlısını versin 😞

Kızlar merhaba 8+4 üm ve burnum kanıyo 2 günde bir bu normal mi? gece nefes almakta Bıraz zorlanıyorum agzımdan asla nefes alamam sızde de oluyor mu böyle ve ne yapmamı önerirsiniz nefes alamamak çok zor
Burun kanaması normal sanırım benim 3 hamileliğin dede kanadı hatta son lara doğru agzımdan da geliyordu kan bazen bir saat sürüyordu Dr av söyledim normal dedi burun damarları hormanel olarak catlıyormuş sanırım 😕

Kızlar kayiplari olanlar için çok üzgünüm, Allahım sabır ve kolaylik versin, en hayırlı zamanda tekrar sağlıklı bı hamilelikle yavrularını kucaklarına alsınlar inşallah 🤲
Sizlere bı sorum var acaba aranızda benim gibi nasılsa aldirmayacagim diye ikili üçlü test ya da fetal DNA testi vs hiç yaptirmayayim diye düşünen var mı, çok kararsızım, yaşım 36 ve riskli çıkarsa büyük stres kaynağı, bilemiyorum çok kararsızım, Allahım tüm yavrularımızı sağlıkla kucagimiza alabilmemizi nasip etsin inşallah. Ama ayrıntılı ultrasonu iyi bi perinatologa yaptırmak istiyorum.
Ben varım canım hiçbir hamileliğimde yaptırmadım bundada yaptırmayacagım Dr av bildirdim oda sade ense kalınlıgına bakalım dedi birde renkli ugs girecem oda kalp ve damarlar için herşey Allah'tan aldırmayı düşünemem çünkü

Kızlarr çok özür dilerim sizleri merakta bıraktım. Tam yazayım diye her telefonu elime aldığımda bir hadise oldu yazamadım kusura bakmayın 🫣 cookk şükür iyi haberlerle geldim bizim hiç umudumuz yoktu bebiş daha oluşmamıştır diye düşünüyorduk doktor şak diye kalp atışını açınca biz şoka girdik eşim bana baktı ben eşime baktım yemin ederim hiç beklemiyorduk 😂 şaşkınlığımdan ultrason fotoğrafını yolda düşürmüşüm bulamadık ama videodan ekran görüntüsü aldım bi yorumlarsanız çok sevinirim 🥰 doktor kanama alanı yok kese çok güzel kalbi de iyi atıyor hiç bir sorun yok lekelneme de rahimden kaynaklı değil dedi fitili değiştirdi ağızdan alınan başka bir progestan verdi 11. Haftada gel dedi içim Cook rahtladi inşallah sağlıklı bir şekilde de ilerler 🙏 (karından ultrason)
Oyy maşallahhh 🫶 Rabbim ol derse olur işte .. Benimde mi acaba lekelenme rahimden kaybaklı degıl acaba doktor hıc gormuyor ve bişeyde demiyor.
Her gıttıgımde acaba yaşıyor mu acaba ıyımı derken hıc vıdeo cekemıyorum kızımdada boyle olmustu ıyı akıl etmıs cekmıssınız vıdeoyu ❤️
O zaman geliyor ultrason fotosu🎈 kızlar baya büyümüş kocaman bir bebek olmuş. Doktor bile dedi, senin artık insanın var diye.
Tsh sorunum için endokrine yönlendirdi. Haftaya kullanmam için yeni vitaminler ekledi. 4,5 cm olmuş sıpa. Kendisi bir mürdüm eriği kadar 🐣🙈
Teyzeleri bir cinsiyet tahmini alırım 🙏
Doktor asla belli olmadığını söyledi ama nubu teorisine göre siz bilirsiniz😅😅 1ciftyesilgozz 1ciftyesilgozz kuzucum ne dersin ?
Maşallahhh yaa kocaman olmuş ❤️ Listenin başlarındasınız o yuzden hep sızden öğrenecegız gorecegız ilklerı 🫶
Yalnız usg de netmiş gittiğin yer güzelmiş 😬

Merhaba, acaba sma taşıyıcılığınız olup olmadığını biliyor musunuz? Biz evlenirken test yaptırmamıştık (çünkü yoktu o zamanlar böyle bir uygulama) ama şimdi hem yeni evlenen hem de isteyen evli çiftlere yapılıyormuş. Aile hekimliğinde yaptırma imkanı varsa, gen testinde ekstra sma istemeye gerek kalmayabilir diye düşünüyorum (iki taraf da taşıyıcı olmayınca çocukta da olmuyor diye biliyorum yanlış bilmiyorsam) yani kendim için böyle düşünmüştüm.
Bunu internetten araştırdım ama tam bilgiye ulaşamadım. Evlilik öncesi artık yapılıyormuş ama evli çiftler isteğe göre gitse yapılıyor mu öğrenemedim. Doktorum biliyor olsa mutlaka söylerdi. Çünkü rutin testler için hep aile hekimine yönlendirdi beni. Bilgisi olan varsa, paylaşırsa çok seviniriz arkadaşlar ❤️

Normal kontroldü bugün. Doktorum Fetal Dna testi öneriyordu. Bugün onu kararlaştırdık. Önerdiği bir yer oldu. Oradan fiyat aldım. 350 dolar dediler. Türkiyede çalışılmıyormuş, yurt dışına gidecek numuneler. Ayrıca sma için de test istedi. Firma onun için de 2000 tl istedi.
Bunların sonucu normal geldiği takdirde diğer testlerin hiç birine gerek yok dedi.
Fetal dna testini yaptırdığımda 12. Haftamda olacağım. Sadece bayram araya girdiği için 12+4 olmuş olacağım.
Sonuçların güzel çıkacağını ve başka hiç bir teste gerek kalmayacağını umuyorum ve dua ediyorum. 🙏

Bende bayramdan sonra tüp bebek doktoruma gideceğim 11+ larda oluyorum 🐣 ikili test için bir şey dediler mi ? Yazdıysan kaçırmışım 👀
Tekrar alıntıladım mesajımı❤️

Bunu internetten araştırdım ama tam bilgiye ulaşamadım. Evlilik öncesi artık yapılıyormuş ama evli çiftler isteğe göre gitse yapılıyor mu öğrenemedim. Doktorum biliyor olsa mutlaka söylerdi. Çünkü rutin testler için hep aile hekimine yönlendirdi beni. Bilgisi olan varsa, paylaşırsa çok seviniriz arkadaşlar ❤️
Ben uzun zamandır eşimi göndermeye çalışıyorum aile hekimliğine (erkek eşten alınması yeterliymiş, o taşıyıcı çıkarsa kadından da alınıyormuş) ama sürekli bir şey çıkıyor:bicak:gebeliğim sağlıkla ilerlerse bayramdan sonra kesin bilgi almayı planlıyorum, yazarım buraya da.

Ben uzun zamandır eşimi göndermeye çalışıyorum aile hekimliğine (erkek eşten alınması yeterliymiş, o taşıyıcı çıkarsa kadından da alınıyormuş) ama sürekli bir şey çıkıyor:bicak:gebeliğim sağlıkla ilerlerse bayramdan sonra kesin bilgi almayı planlıyorum, yazarım buraya da.
Bu değişen birşey mi mesela bir evladın var onda birşey yok çok şükür ikincide olma ihtimali var mı ?

Kızlar hamilelik haberini kimlerle paylaştınız? Benim tüp bebek ve çok pimpirikliyim ikili testten sonra çevreme söylemeyi düşünüyorum 👀
Ilk öğrendiğim gün kendi aıleme soyledim 🫣 Dün kızıma söyledim . İkide arkadaşım biliyor.
Korkudan söyleyemiyorum sonra bişey oldugu vakıt dönüp sormaları beni çok üzer.
Bayramda eşimin aılesıne gıdıcez onlara suprız olacak hemde baya bır suprız 💫
3 ay dolmadan en yakın harici kimseye söylemek istemiyorum.

Bu değişen birşey mi mesela bir evladın var onda birşey yok çok şükür ikincide olma ihtimali var mı ?
Benim araştırdığım kadarıyla anne de baba da taşıyıcı ise çocuk yüzde yirmi beş (oran farklı olabilir) taşıyıcı veya hasta olabiliyor. Çocuk etkilenmediyse veya taşıyıcı ise bilmeyebiliyoruz yani. Ben fetal dna için araştırma yaparken bazı firmaların (genox mesela) sma için de ekstra tarama yaptığını öğrendim ( aile hikayenize göre başka eklemeler de yapılabiliyor galiba). Eğer taşıyıcı olmadığımızı öğrenirsek gerek kalmayabilir diye düşündüm. Benim yaşım kırk olduğu için gebeliğim devam ederse tüm testleri yaptırmayı düşünüyorum.

O zaman geliyor ultrason fotosu🎈 kızlar baya büyümüş kocaman bir bebek olmuş. Doktor bile dedi, senin artık insanın var diye.
Tsh sorunum için endokrine yönlendirdi. Haftaya kullanmam için yeni vitaminler ekledi. 4,5 cm olmuş sıpa. Kendisi bir mürdüm eriği kadar 🐣🙈
Teyzeleri bir cinsiyet tahmini alırım 🙏
Doktor asla belli olmadığını söyledi ama nubu teorisine göre siz bilirsiniz😅😅 1ciftyesilgozz 1ciftyesilgozz kuzucum ne dersin ?
Ayyy maşallah yaa evet doktorun doğru söylemiş bildiğin insan 😍😍

Benim araştırdığım kadarıyla anne de baba da taşıyıcı ise çocuk yüzde yirmi beş (oran farklı olabilir) taşıyıcı veya hasta olabiliyor. Çocuk etkilenmediyse veya taşıyıcı ise bilmeyebiliyoruz yani. Ben fetal dna için araştırma yaparken bazı firmaların (genox mesela) sma için de ekstra tarama yaptığını öğrendim ( aile hikayenize göre başka eklemeler de yapılabiliyor galiba). Eğer taşıyıcı olmadığımızı öğrenirsek gerek kalmayabilir diye düşündüm. Benim yaşım kırk olduğu için gebeliğim devam ederse tüm testleri yaptırmayı düşünüyorum.
Bende 37 risk hep yüksek cıkacak zaten o yuzden ıkılı uclu yaptırmayı bıle ıstemıyorum.
Aile hekimliği bu testi yapıyorsa bende bi araştırayım bakalım.

Kızlar hamilelik haberini kimlerle paylaştınız? Benim tüp bebek ve çok pimpirikliyim ikili testten sonra çevreme söylemeyi düşünüyorum 👀
Ben yalnızca eşimle:110: ilkinde de (üç kişi hariç diğerlerine) fetal dna dan sonra söylemiştik, 14 hafta civarı.

X