2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
gündüz uykuları nasıl?

Geçmiş olsun. Ben ağır geçirdim yatak döşek yattım her yerim ağrıyordu kanıma işlemiş enfeksiyon.. antibiyotik bol emzirdim sagdim öyle atlattım. Sıcak kompleks ve sütü sağmak.. Sezaryandan 1 hafta çekmiştim. Ama bu mastit ondan daha fena bana göre
bebişi kendi haline bıraktığınızda onunla ilgilenmediğiniz için vicdan azabı çekiyor musunuz yoksa normal misiniz
Bıraktimda çok vicdan yaşıyorum. Sonra diyorum enerjim bitti anne tükendi kızım beni idare et diyorum. Tabii coook anlıyor beni

Nasıl yok kız mastit olan var olmaz olur mu bütün gece ateşimin 39 inmediğini bilirim gece acile gittim emziriyorum diye serum da takamadılar uygun antibiyotik yazılmıştı duşun altında masaj yaptım bol bol bide bebek küçüktü boşaltamıyordu tam mutlaka sağardım.

Benim bebeğiminde kuruyor, emziriyorum ya da emziğini suya batırıp veriyorum. Emzik serin oluyor o sayede ve rahatlıyor ama tabi yetmiyor o. Kısa kısa bol bol emiyor zaten bu aralar ve bu durumun susamaktan olduğunu düşünüyorum.
Sma marka aldım bu da sorun olursa hippe gecerim
Ben sma kullanıyorum baştan beri, gaz problemi oluşturmadı hiç.
Çok geçmiş olsun pudra. Ben ucundan döndüm, o halim bile acı vericiydi. Bir de benim göğüs uçlarımda yara oldu ikinci aya gelene kadar. Çok acıyordu, çığlık attigimi bilirim emzirirken. Sonra silikon uç aldım, onunla emzirdim baya bir süre. Yenilerde bıraktım onu, ara ara yine yara yapıyor ama eskisi gibi acı değil kesinlikle.
bebişi kendi haline bıraktığınızda onunla ilgilenmediğiniz için vicdan azabı çekiyor musunuz yoksa normal misiniz
Oluyor bu ya. Ama bırakma ihtiyacım var çünkü bazen o kadar ağlıyor ki ve ben enerjisiz oluyorum, gerildigimi hissettiğimde ona hissettirmemek için babasına veriyorum ya da kısacik bir süre birakiyorum. Sonrası vicdan yapma ve bol bol öpme, konuşma tabii :)
Bazen de kendi kendine sohbet modunda oluyor, seyrediyorum ya da işlerime bakıyorum.

Bugün kızım 2 aylık aşıyı oldu. Sağlık ocağındaki hemşire 38.5 olursa ateş düşürücü ver dedi. 12 saat oldu. En son ölçüm olarak 37.02 çıkıyor. Daha çıkar mı? Gece durumu nasıl yaşadınız? 2 saatte bir gece ölçeyim mi? Önerileriniz nedir

Geçmiş olsun. Bebeğim 2 aylık aşılarında ateşlenmedi. 2 saatte bir bakmadim ben. 3-4 saati bulmuştur. Bol bol emzirmistim.

Nurcihan33 Look Up G gofret-pati mylittlemiracle_ yalnız olmadığımı bilmek iyi oldu iki gündür yalnızım bebişle. eşim arada evde oluyor gündüz yoksa akşam 8 gibi geliyor. ev zaten göçüyor da normal bir yemek yapmak için bile çok koşturuyorum çok yorgun hissediyorum kendimi bakalım nasıl alışacağım

ben korkup hemen calpol vermiştim ama sonra pişman oldum. hiç çıkmadı ateşi. bence hiç endişelenme.. ateşi çıksa zaten uyuyamaz. seni de uyandırır

Bende hala ateş vs olmadı ama çok acıyo. 3 tane kırmızılık var biri patladı diğerleri duruyor daha
Meme ucum da komple kıpkırmızı yarıldığı için çok zor sağmam ama sağıyorum 4 saatte 3 saatte 1

Çok geçmiş olsun ateş olmadı bende henüz antibiyotiğe başladım inşallah iyi gelir. Gelmezse iğne tedavisi yapcam dedi ama o ne tam bilmiyorum
Kırmızı sivilce tarzı kızarıklıklar olmuş muydu sende, ya da meme ucunda kenarlarda çatlaklar

Geçmiş olsun. Bebeğim 2 aylık aşılarında ateşlenmedi. 2 saatte bir bakmadim ben. 3-4 saati bulmuştur. Bol bol emzirmistim.
Bizde çabuk atlatırız inşallah
Her gün ağzımdan yorgunum kelimesi çıkıyor. Analık kolay bir şey değilmiş onu gördüm. Sabır sabır geçecek bu tatlı yorgunluklar. Bu hallerini deli gibi arayacağız. Minnaklarimiz büyüyor

ben korkup hemen calpol vermiştim ama sonra pişman oldum. hiç çıkmadı ateşi. bence hiç endişelenme.. ateşi çıksa zaten uyuyamaz. seni de uyandırır
Gönül rahatlığı ile uyuyabilirim yani di mi
Makineyle sağmak canımı daha çok yakıyordu. Sürekli emzirdim öyle atlattım. Hala korkuyorum tekrar olur muyum diye çevremde hep 2.3 kez olmuşlar. Çabuk geçer inşallah Allah kolaylık versin

.Beni emzik gibi kullandığı için bezle islatmaya devam:)
Bu arada ben dün ilk defa sma mama verdim ve kakasi macun gibiydi. Sizde de var mı böyle hir şey?

Teşekkür ederim canım. İnşallah iğneye gerek kalmayacak. Sivilce gibi değil de böyle süt kanalları kıpkırmızı olmuştu alt tarafına doğru yumru gibi olmuştu göğsümün

Ben hep tektim işte akşamları 7 gibi eşim gelir onun da sağolsun hiç sabrı yoktur bebeğe ağladığı zaman hemen bıkar getirir yarım saat baksa ben evdeyken hep bana bakıtıyorsun der O yüzden o olsa da olmasa da ona pek güvenmem oğluşla genelde tekiz alıştık ama o uyudukça temizliği yemeği yaparım bazen gündüz uykuya damakta zorlanıyor temizlik yapamadığım çok oluyor hatta kendim de çok aç kaldığımı bilirim. Amaan böyle işte buna da şükür napalm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…