2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Sizin bebişleriniz eline bir şey verdiğinizde tutabiliyor mu? Ya da uzanıp almaya çalışıyor mu? Benim oğlum 3 aylık oldu ama hala daha bu dediklerimi yapmıyor.

Son düzenleme:
Ben hep tektim işte akşamları 7 gibi eşim gelir onun da sağolsun hiç sabrı yoktur bebeğe ağladığı zaman hemen bıkar getirir yarım saat baksa ben evdeyken hep bana bakıtıyorsun der 🥴 O yüzden o olsa da olmasa da ona pek güvenmem oğluşla genelde tekiz alıştık ama o uyudukça temizliği yemeği yaparım bazen gündüz uykuya damakta zorlanıyor temizlik yapamadığım çok oluyor hatta kendim de çok aç kaldığımı bilirim. Amaan böyle işte buna da şükür napalm🤍
Pazartesiden itibaren beN de oğlumla tek kalacağım. Babası işe başlıyor. Benim oğlumun gündüz uykusu da yok. Yerine yatırdım mı yatmaz kucakta uyur. İnşallah nen de tek başıma başedebilirim

Pazartesiden itibaren beN de oğlumla tek kalacağım. Babası işe başlıyor. Benim oğlumun gündüz uykusu da yok. Yerine yatırdım mı yatmaz kucakta uyur. İnşallah nen de tek başıma başedebilirim
Edersin canım. Uyumadığı zaman ana kucağına koyuyorum nerde işim varsa yanıma getirip şarkılar söylüyorum işimi halledip kucağıma alıyorum bugün öyle oldu uyutamadım mutfağa götürdüm sohbet ede ede yemek yaptım

bebişi kendi haline bıraktığınızda onunla ilgilenmediğiniz için vicdan azabı çekiyor musunuz🙈 yoksa normal misiniz🤣
Bugün çarşıya çıktım. Diğer çocuklarımın okul ihtiyaçlarını aldık. Uzuuuuuuuuun bir süre carsidaydik. Emzirdim sık sık ama yüzüne bakıp konuşamadık bile yoğunluktan. Eve gelince bir pişmanlık hissi anlatamam. Sinirden agliycamm yaa. Tövbe tövbe :) hemen sohbet etmeye başladım, pusette uzun süre kaldı ya bol ten teması vs. Oooooyy oyyy analık delilik:)

doktorum oğlumda süt alerjisi olabilceğğnü söyledi diyete girdim. gaita vermiştik kakada kan çıkmadı ama kalpropektin diye bi değer varmış o yüksek çıktı. önce süt ürünlerini kes bi bakalım dedi teker teker denicez sanırım o değilse eğer. bizimle aynı durumda olan var mı?

Nurcihan33 Nurcihan33 @Look Up @gofret-pati mylittlemiracle_ mylittlemiracle_ yalnız olmadığımı bilmek iyi oldu 🙈 iki gündür yalnızım bebişle. eşim arada evde oluyor gündüz yoksa akşam 8 gibi geliyor. ev zaten göçüyor da normal bir yemek yapmak için bile çok koşturuyorum çok yorgun hissediyorum kendimi 🙈 bakalım nasıl alışacağım
Zamanla bu yeni düzenle başetme yolları geliştiriyosun gitgide kolaylaşacak inan. “Bunlar daha iyi günlerin”cileri dinleme sakın 😃

doktorum oğlumda süt alerjisi olabilceğğnü söyledi diyete girdim. gaita vermiştik kakada kan çıkmadı ama kalpropektin diye bi değer varmış o yüksek çıktı. önce süt ürünlerini kes bi bakalım dedi teker teker denicez sanırım o değilse eğer. bizimle aynı durumda olan var mı?
Evet canım, gürültülü kaka, huzursuzluk, aşırı gaz, uykuya dalmakta zorlanma, ishal,sürekli memede kalma şikayetleriyle başvurduk doktora Gaitada gizli kan lokösit ve mukus çıkınca süt ürünlerini kestik, içinde eser miktarda olabilecek paketli gıdaları bile tüketmedim, 10 gün sonra testi tekrarladık fakat sonuç değişmeyince yumurtayı da bıraktırdı doktor, 2 farklı antibiyotik de kullandık bu süreçte bakteriden şüphelendi ama temiz çıkınca, çoklu besin alerjisi olabilir dedi rotavirüs aşısını da yaptıramadık alerjik olduğundan, gastroentrolojiye yönlendirdi yarın gidicez bakalım.

Bu arada evet mastit olmuşum gerçekten 🙄
Antibiyotikle krem verdi emzirmeye de engel değilmiş ama üzülüyorum. Bebek doğduğundan beri hap içiyorum nerdeyse hep korkuyo insan yine de
Geçmezse iğne tedavisi olcakmış o ne hiç bilmiyorum grupta mastit olan yoktu sanırım aman olmasın da berbat bir şey geldi beni buldu😒
2 kere oldum ben aşı zamanı ememedi pek, annemle sabaha kadar masaj sıcak havlu pompa yaptık geçmedi ertesi gün çocuk Güzelce emince açılmıştı, ilkinde ateş titreme olmuştu, ikincide göğüste kızarıklık sadece, korktum ama baya ilerleyince iğneyle iltihabı çıkarıyorlarmış

Evet canım, gürültülü kaka, huzursuzluk, aşırı gaz, uykuya dalmakta zorlanma, ishal,sürekli memede kalma şikayetleriyle başvurduk doktora Gaitada gizli kan lokösit ve mukus çıkınca süt ürünlerini kestik, içinde eser miktarda olabilecek paketli gıdaları bile tüketmedim, 10 gün sonra testi tekrarladık fakat sonuç değişmeyince yumurtayı da bıraktırdı doktor, 2 farklı antibiyotik de kullandık bu süreçte bakteriden şüphelendi ama temiz çıkınca, çoklu besin alerjisi olabilir dedi rotavirüs aşısını da yaptıramadık alerjik olduğundan, gastroentrolojiye yönlendirdi yarın gidicez bakalım.
çok geçmiş olsun bizde gizli kan yok. bu 10 günlük süreçte bu şikayetlernz geçmiş miydi peki? bir de kalpropektine bakıldı mı kaç çıkmıştı?

çok geçmiş olsun bizde gizli kan yok. bu 10 günlük süreçte bu şikayetlernz geçmiş miydi peki? bir de kalpropektine bakıldı mı kaç çıkmıştı?
Öyle bi şeye bakılmadı, şikayetlerimiz baya azaldı uykusu Düzeldi, sürekli kaka alıyordum 2 3 e düştü, fakat tahlil sonuçları değişmedi.

Öyle bi şeye bakılmadı, şikayetlerimiz baya azaldı uykusu Düzeldi, sürekli kaka alıyordum 2 3 e düştü, fakat tahlil sonuçları değişmedi
anladım bana şu an süt ürünlerini kes 3 hafta sonra bakalım testi tekrarlayalım dedi ben yumurtayı da kestim çünkü süt değilse bu sefer yumurtayı kes dicek diye. eğer bulunmazda gastroya yönlendircek bizi de. sürecinizi paylaşır mısınız buradan? tekrar çok geçmiş olsun

.
2 kere oldum ben aşı zamanı ememedi pek, annemle sabaha kadar masaj sıcak havlu pompa yaptık geçmedi ertesi gün çocuk Güzelce emince açılmıştı, ilkinde ateş titreme olmuştu, ikincide göğüste kızarıklık sadece, korktum ama baya ilerleyince iğneyle iltihabı çıkarıyorlarmış
evet benimki geçmezse öyle olcakmış korkuyorum 🙄 bu sefer antibiyotik daha da fena yaptı beni annemi çağırdım bebeğe bakamıyorum bile. Midemi mahvetti uyku yaptı vs
Ne zormuş bu süreç ya, ikinci bebeği düşünüyordum ama artık tereddüt etmeye başladım 🥺

Sizin bebişleriniz eline bir şey verdiğinizde tutabiliyor mu? Ya da uzanıp almaya çalışıyor mu? Benim oğlum 3 aylık oldu ama hala daha bu dediklerimi yapmıyor.
Canım benim bebeğim 70 günlük dün cingirak salliyordum eline verdim aaa tutuyor diye bıraktığımda o da tutamadı yüzüne çarptı 😅 benimki sadece tişörtünü tutup ağzına götürüyor başka bir şey yok

Canım gürültülü kaka nedir? Benim çocuğum gaz çıkarırken kaka yapıyor. Gizli kan veya enfeksiyon çıkmadı gaita da. Kolik diyip gonderdiler

X