2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bol emzirmek ya da sağmak :KK43: acıdan kıvranarak sağıyorum böyle bi acı yok
Sıcak tutmak ve temiz tutmak ama asıl tedavisi o sütü ordan çıkarmak yoksa ateşlenirmişim
Duşa gir biraz su sıcak olsun canım veya göğsün altın abi leğen koy yavaş yavaş sıcak suyu dök üstünden tarakla tara dipten uca dogru canım biraz biraz ov ellerinle tara su dök yine ve bolca emzir göğsünde süt birikmesin kalmasin

Yerleştirdim canim yine de az çıkıyor. Bebegimin daha fazla emdiğini düşünüyorum.
Hiç mama vermiyor musun artık cansu?
Kızlar benim bebeğim özellikle sabahları kaka yapmadan önce 1 saat falan ağlıyo huzursuzlanıyor sonrasında da genelde emzirdiğim esnada ıkınarak çok sesli ve su gibi cıvık şekilde kakasını yapıyor(genelde bağırsaklarından da guruldama sesi geliyor sanki ishalmiş gibi). Hemşire normal dedi ama bana normal gelmiyor, buna benzer bir durum yaşayan var mı?
Bizimde aynı . Sadece ağlamıyor huzursuz değil. Ya emzirirken yada anakucaginda ikinarak çok sesli dışkılama yapıyor.

Bol emzirmek ya da sağmak :KK43: acıdan kıvranarak sağıyorum böyle bi acı yok
Sıcak tutmak ve temiz tutmak ama asıl tedavisi o sütü ordan çıkarmak yoksa ateşlenirmişim
Duşun altında sağdan soldan alttan üstten masaj yap canım. Hem sıcak su hem soğuk su iyi geliyor. Bende oldum antibiyotik kullandım

Duşa gir biraz su sıcak olsun canım veya göğsün altın abi leğen koy yavaş yavaş sıcak suyu dök üstünden tarakla tara dipten uca dogru canım biraz biraz ov ellerinle tara su dök yine ve bolca emzir göğsünde süt birikmesin kalmasin
Duşun altında sağdan soldan alttan üstten masaj yap canım. Hem sıcak su hem soğuk su iyi geliyor. Bende oldum antibiyotik kullandım
Sağolun kızlar yapıcam 🙏🏼
Göğüs ucum da yara olduğu için makineyle sağarken canım çok acıyo ama sağmam lazımmış. İnşallah ateş vs olmaz
Ebe de yüzde yüz emin olamadı ama göğüsümde 3 tane kocaman kıpkırmızı sivilce gibi siğil var acıyo ve biri apseli gibi

Benim de uzman öğretmenlik sınavına girebilmem için 12sine kadar çalışmam lazım. Ondan sonra ücretsiz izne ayrılacağım. Bebeğe bakacak kimse de yok. Olsa bile sürekli emmek istediği için bırakıp birkaç saatlik seminerlere bile gidemem.
Sağlık ocağından mı rapor alacaksınız siz? O kadar rapor verirler mi acaba. Kadın doğumdan alsam ilçede oturduğumuz için ile gitmem lazım. Bebekle nasıl giderim bilmiyorum:KK43:
Bende hiçç bırakmak istemiyorum gün geçtikçe bebeğim bana daha çok bağlanıyor bu durumun onu olumsuz etkilemesinden de korkuyorum ancak memleketimde çalışmadığım için bırakacak kimsem yok rapor da almayacağım mecbur gideceğim artık.

Sağolun kızlar yapıcam 🙏🏼
Göğüs ucum da yara olduğu için makineyle sağarken canım çok acıyo ama sağmam lazımmış. İnşallah ateş vs olmaz
Ebe de yüzde yüz emin olamadı ama göğüsümde 3 tane kocaman kıpkırmızı sivilce gibi siğil var acıyo ve biri apseli gibi
Beyaz lahananin yaprağı da iyi geliyormus ama dondurulmuş olacak soguk soğuk gogusune koyacaksın dene istersen cok gecmis olsun

Peki huzursuz mu nasıl? Mama istiyor mu? Bu süreç senin için nasıl geciyor
Ilk beş gün zorlandik mamayi değil de o biberondan akış kolaylığını aradi bence. Yapışık ikiz gibi gezdik cok ağladığı zamanlarda da kucagimda gezdirdim, salladim, gezerek emzirdim. Şu an o kadar sık emmiyor bu sefer de ben alıştım sık emzirmeye her agladiginda meme veriyorum 😂

Bir de benim bebeğim dün verem aşısıyla rota oldu aynı anda
Nerdeyse dünden beri uyuyo uyanıp içip tekrar uyuyo aşıdan herhalde diye düşündüm bu kadar da uyumazdı çünkü hiç kalkmadan

Bir de benim bebeğim dün verem aşısıyla rota oldu aynı anda
Nerdeyse dünden beri uyuyo uyanıp içip tekrar uyuyo aşıdan herhalde diye düşündüm bu kadar da uyumazdı çünkü hiç kalkmadan
Verem aşısı bizde de halsizlik yaptı o gün boyunca uyumuştu bebeğim ertesi gün normale döndü

Bu arada evet mastit olmuşum gerçekten 🙄
Antibiyotikle krem verdi emzirmeye de engel değilmiş ama üzülüyorum. Bebek doğduğundan beri hap içiyorum nerdeyse hep korkuyo insan yine de
Geçmezse iğne tedavisi olcakmış o ne hiç bilmiyorum grupta mastit olan yoktu sanırım aman olmasın da berbat bir şey geldi beni buldu😒

X