2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Merhaba,benim oğlum da
Ben uykudan uyandıktan sonra meme veriyorum,daha hiç redd etmedi,sadece anne sütüyle besleniyor.Emzirdikten sonra sabahları dışarı çıkarıp gezdiriyorum,altınl batlrmışsa değiştiriyorum,yatağa koyuyorum,ellerini,bacaklarını hareket etdiriyor,sonra ağlamak isteyince kucağıma alıp uyutmaya başlıyorum.Bizim rutinimiz böyle.
Bende sadece anne sütü veriyorum kilo alımı şu ana kadar normal ama bazı günler beslenmek istemiyor gaza bağlıyorum onun dışında çok şükür iyi durumdayız

Eklentiler

• Screenshot_2023-08-06-19-39-23-737_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2023-08-06-19-39-23-737_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    66,8 KB · Görüntüleme: 22
merhaba kızlar, bebeğime ne zaman tummy time yaptırsam sonrası hep ağlama krizi. başlarda bir şey yok, duruyor, başını kollarını kaldırmaya çalışıyor. zaten zorlanmaya başladığında kaldırıyorum ama sonrasında o kadar çok ağlıyor ki. var mı böyle bir durum yaşayan

Benim bebeğim de premature rop testi yapmadılar. 35+5 te doğdu. Çocuk doktoru dedi düzelir diye. Kapak düşüklüğü ya da başka bir şey olabilir mi? Özelden foto atsam bakar mısınız sizinkiyle aynı mı?
Prematürelerde zorunlu diye biliyorum, bir sorun isterseniz. Erken geldikleri için kasları kontrol ediyorlar. Bizimki kapak düşüklüğü gibi değildi de bir gözü daha küçüktü onu bayağı az açıyordu. Tabii atın isterseniz foto, bizimkine benzer veya değil diyebilirim sadece.

Silikonu denedik maalesef onu da almıyor :KK43: biberondan direkt geliyor ya o olmayınca çıldırıyo hep
Denemediğimiz yol kalmadı hala da devam ediyoruz denemeye bakalım…
meme ucu makinede sağınca kocaman oluyo ya o ara bile denedik yok olmuyo
Evet uyanınca ağlıyo dolaptaki sütü ılıtana kadar onu mu oyalasam kettle mi çalıştırsam napsam iki ayağım bi pabuca giriyo
Hele temizleme işlerinden gerçekten çok sıkıldım
. Ne güzel sizinki almış bakalım belki bi gün benimki de alır artık umudum yok ama olsun
Umudunuzu kaybetmeyin, bana da hep bunu demişlerdi. Aynı sorun, emmeye çalışıyo hemen süt gelmiyor memeden, bu sefer bağırıyor ağlıyordu. Elimle sıkıp çocuğun her yerine süt akıttığım oldu inanın :) Umarım en kısa sürede sizin bebişiniz de memeye geçer 🙏🙏 Bizim de 2. ayın sonuydu memeye geçmesi, hala pompoya kira parası ödüyorum…

merhaba kızlar, bebeğime ne zaman tummy time yaptırsam sonrası hep ağlama krizi. başlarda bir şey yok, duruyor, başını kollarını kaldırmaya çalışıyor. zaten zorlanmaya başladığında kaldırıyorum ama sonrasında o kadar çok ağlıyor ki. var mı böyle bir durum yaşayan
Evet canım bizde de durum aynı, en fazla 5 dakika dayanıyor sonrası ağlama krizi, ben de dayanamayıp bırakıyorum :KK43: Ne zaman omzuma koysam kafası hep dik ama yerde zorlanıyor.

Evet canım bizde de durum aynı, en fazla 5 dakika dayanıyor sonrası ağlama krizi, ben de dayanamayıp bırakıyorum :KK43: Ne zaman omzuma koysam kafası hep dik ama yerde zorlanıyor.
5 dk iyiymiş ya, bizde 2 dk falan. Ve sonrası çok zor yani aşırı ağlıyor.nedenini anlamıyorum. Çok faydalı mutlaka yaptırın deniyor ama o ağlama krizi yok mu

Biz klasik sunnetciye yaptircaz eve gelcekmis eşimin bi tanidigi nasıl olcak bakalım bı atlatsam şöyle
Ayy neler duyuyoruz Allah korusun, üroloji daha genel cerraha yaptırın bence , hastane ortamıyla ev birmi, çocuklara antibiyotik ve ağrı kesici serum takılıyor, hem ameliyathane steril,evde bunlar zor

kızlar tummy time için ileride birden çok yol kat etmiş oluyorlar diyebilirim galiba benim bebiş sizinkilerden biraz büyük. ilk zamanlar benimki de 1 dk anca dururdu gittikçe süre arttı şu an keyfi yerindeyse 5 dkyı geçiyor. besledikten sonra göğsünüze koyabilirsiniz orada daha fazla duruyor. bir de emzirme yastığına koyabilirsiniz. benim fikrim dümdüz zemin üzerinde çok zorlanıp hemen sıkılıyorlar.

5 dk iyiymiş ya, bizde 2 dk falan. Ve sonrası çok zor yani aşırı ağlıyor.nedenini anlamıyorum. Çok faydalı mutlaka yaptırın deniyor ama o ağlama krizi yok mu
yukarıda yazdım ama bir de şunu diyecektim ağlamasını beklemeden kaldırıyorum ben. olay işkenceli bir hal almasın diye 🤣

Umudunuzu kaybetmeyin, bana da hep bunu demişlerdi. Aynı sorun, emmeye çalışıyo hemen süt gelmiyor memeden, bu sefer bağırıyor ağlıyordu. Elimle sıkıp çocuğun her yerine süt akıttığım oldu inanın :) Umarım en kısa sürede sizin bebişiniz de memeye geçer 🙏🙏 Bizim de 2. ayın sonuydu memeye geçmesi, hala pompoya kira parası ödüyorum…
Teşekkür ederim inşallah geçer benimki de bakalım
Ben sütüm kesilir diye korkuyorum yoksa sağıp veririm ne olacak. Bazen avantajı da oluyor sağıp anneme bırakıyorum mesela işlerimi yapabiliyorum vs
Hem emip hem biberon kullanan bebekler en iyisi sanırım :) dediğim gibi emmeyince makine yeterli olmuyo kesiliyo dedikleri için üzülüyorum sadece
Başlarda emmezse beni sevmez diye çok üzülüp ağladım lohusa iken ama o duyguyu atlattım şükür

Kizlar merhabalar, kac numara bebek bezi kullaniyorsunuz? Son iki gündür bez sizdiriyor acaba küçük geldiği icin mi sizdiriyor anlayamadim yuzustu veya yan yatırdığımda sizdiriyor.

Kizlar bu arada mamayi tamamen kestim bugun dorduncu günümüz 16sinda asimiz var kilosu normal seyrinde ise mamasiz devam edeceğim insallah. Bol bol ve sık sık emzirerek mamayi kestim sütüm de cok emzirmekten ona yetti galiba öyle hani birini emzirirken diğerinden akmıyor ama bebeğim doymadığında acayip ağlıyordu oyle ağlamıyor yani demekki yetiyor diye düşünüyorum.

X