2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Arkadaşlar burun temizliğini nasıl yapıyorsunuz. Ben ilk defa yapacağım. Doktorlara hep götürdüğüm de hiriktili nefes alıyor dediğimde ciğerlerin d3 bir şey yok dediler. Zamanla gecer d3diler.Burunda küçük parçalar var. Onlardan dolayı zorlandığını düşünüyorum. Videoları da izledim. Ama korkuyorum. Bogulursa diye. Sizlerin uyguladığı yöntem ya da şöyle yap kolay olur dediği bir şey var mı?

Kızlar bu sabah 2 aylık aşılarımızı olduk çok ağladı miniğim 😭 bizim doktor ağrı kesici ateş düşürücü önermedi en iyi ilaç anne sütü sık sık emzir dedi ama biz her ihtimale karşı calpol aldık ateşi 37.5 üstü olmadan vermeyin verirsenizde yarım ölçek verin dedi karaciğeri yorarmış fazla vermek bizim durum bu şuan ateş ağrımız yok bakalım geceyi nasıl geçircez
Bugün öğleden beri oğlum hiç uyumadı sadece emmek istiyor. Sürekli aranıyor. Anlamadım aşıdan mı böyle oldu yoksa atak haftası mı geldi yine yarın tam 70 günlük olacak. Ama sabrım kalmadı artık çok zorlanıyorum 😪
Benimki hasta gibi olunca sürekli emmek istiyor. Ne zaman çok emmek istede bi derdi var da kendini iyileştirmek için emmek istiyor yavrum diye düşünüyorum. Normal zamanda yapmıyor. Sizinki de öyle olabilir

Arkadaşlar burun temizliğini nasıl yapıyorsunuz. Ben ilk defa yapacağım. Doktorlara hep götürdüğüm de hiriktili nefes alıyor dediğimde ciğerlerin d3 bir şey yok dediler. Zamanla gecer d3diler.Burunda küçük parçalar var. Onlardan dolayı zorlandığını düşünüyorum. Videoları da izledim. Ama korkuyorum. Bogulursa diye. Sizlerin uyguladığı yöntem ya da şöyle yap kolay olur dediği bir şey var mı?

Yavaş değil birden sıkacaksiniz bogulmaz Allah'ın izniyle, en kötü ihtimal yutabilir. Bana Dr korkmayacaksin hızlı vereceksin demişti, ben de çok çekiyordum ama şu an yapabiliyorum. İsterseniz önce eşinizde arkadaşınızda falan deneyin. Hatta kendinizde de olur. İyi sokun ve hızlı sıkın sonra yüz üstü çevirin aksın bu kadar.

Osman gönülal diye bir doktor var YouTube da mutlaka görmüşsünüzdür. Onun hafta hafta 8. Haftaya kadar sonrasında ay ay Bebek gelişim videoları var. Orada üçüncü ay için kesintisiz bazı kaynaklara göre 7 bazı kaynaklara göre 9 saat uyku normal dedi. Gece hiç uyanmasa oluyormuş yani benimki de 1 sefer 4 saat uyuyor sonra hep 2 saatte bir uyanış ben de onu nasıl uzatacağım diye düşünüyorum
Bizde de gece uykuları uzamadı. Çok nadir 3 saat yoksa 2 saatte kalkıyor memeye

Canım bizim de öyleydi hatta o küçük gözünü neredeyse hiç açmıyordu. Ama bizim bebeğimiz prematüre idi. 1. Ay sonunda zaten göz muayenesine gittik zorunlu ROP testi için. Ben de sordum doktora, ben bir sorun görmedim, zamanla düzelir dedi. Haftaya 3 aylık olacağız ve artık daha orantılı gerçekten. Haa bana hala biraz küçük geliyor o gözü ama altın oran da aramıyorum bebişin yüzünde, zamana bıraktım :)
Benim bebeğim de premature rop testi yapmadılar. 35+5 te doğdu. Çocuk doktoru dedi düzelir diye. Kapak düşüklüğü ya da başka bir şey olabilir mi? Özelden foto atsam bakar mısınız sizinkiyle aynı mı?

Yavaş değil birden sıkacaksiniz bogulmaz Allah'ın izniyle, en kötü ihtimal yutabilir. Bana Dr korkmayacaksin hızlı vereceksin demişti, ben de çok çekiyordum ama şu an yapabiliyorum. İsterseniz önce eşinizde arkadaşınızda falan deneyin. Hatta kendinizde de olur. İyi sokun ve hızlı sıkın sonra yüz üstü çevirin aksın bu kadar.
Başka bir doktor da hızlı sıkmayın kulağa zararı var gibi bir şey dedi. Peki beni. Bebeğim 45 günlük. Kaç ml sıkayım

Kızlar ben de dünden beri bu burun temizliğini taktım. Hiriltili ve burnu tıkalı gibi bebeğimin. Dün 2 kez denedim ama panik biriyim. 2 cc diyor Dr lar. Dün yaptım nefes kolay aldi. Yapmamız şart 🙄

Benim de hikayem tam olarak sizin gibi. Sürekli endüstri tipi makineyle sagıp biberonla verdim. Ama her gün mutlaka mememi vermeyi de denedim. Tükürdü tiksindi ama sonunda çok şükür tamamen memeye geçtik, biberonu bıraktık. Eğer meme ucunuz yoksa önce silikonla deneyin ben 15-20 gun hep silikon uçla verdim, sonra yavaş yavaş onu da çıkardım ki bebek emdikçe her ne kadar hiç sevmesem ve istemesem de meme ucunuz büyüyor. Sürekli sağım yapmak bana çok zor geliyordu, dolaba koy, onu ısıt, bebege ver, her yer bulaşık. Bebek zaten uyanır uyanmaz süt diye ağlıyor falan filan..
Silikonu denedik maalesef onu da almıyor :KK43: biberondan direkt geliyor ya o olmayınca çıldırıyo hep
Denemediğimiz yol kalmadı hala da devam ediyoruz denemeye bakalım…
meme ucu makinede sağınca kocaman oluyo ya o ara bile denedik yok olmuyo
Evet uyanınca ağlıyo dolaptaki sütü ılıtana kadar onu mu oyalasam kettle mi çalıştırsam napsam iki ayağım bi pabuca giriyo
Hele temizleme işlerinden gerçekten çok sıkıldım
. Ne güzel sizinki almış bakalım belki bi gün benimki de alır artık umudum yok ama olsun

Bizimki de doğduğundan beri hırıltılı aynı şekilde normal diyorlar 82 yaşında gatadan emekli bir çocuk doktoruna sormuş eşim eğer 3 aydan sonra geçmezse önemli değil öncekiler normalmiş. Bazen onun nefes alışından ben yoruluyorum o kadar sesli uyuyor

Bizimde sorunumuz sıcaklar daha bebek tam iyileşmedi klima açamıyorum ama hava bugün ev içinde 33 gösteriyor bebek uyumuyor dalsa iki dk da bir uyanıyor napıcam bilmiyorum şu sıcaklar bi geçse de rahat nefes alsak hamileyken ne güzel yaz çocuğu olucak dediler kafayı yedim kıyafet ne giysin rüzgar almasın ortam serin olsun vs vs düşünmekten öldüm

Bizimki de doğduğundan beri hırıltılı aynı şekilde normal diyorlar 82 yaşında gatadan emekli bir çocuk doktoruna sormuş eşim eğer 3 aydan sonra geçmezse önemli değil öncekiler normalmiş. Bazen onun nefes alışından ben yoruluyorum o kadar sesli uyuyor
Aynen sesli uyuyor. Ve artık endişe ediyorum

Bizimde sorunumuz sıcaklar daha bebek tam iyileşmedi klima açamıyorum ama hava bugün ev içinde 33 gösteriyor bebek uyumuyor dalsa iki dk da bir uyanıyor napıcam bilmiyorum şu sıcaklar bi geçse de rahat nefes alsak hamileyken ne güzel yaz çocuğu olucak dediler kafayı yedim kıyafet ne giysin rüzgar almasın ortam serin olsun vs vs düşünmekten öldüm
Kesinlikle sıcak etkiliyor. Dün komşuda serin evde 3 saat uyuyan çocuk bizim evde 10 dk uyuyabildi. Daha kötü sıcaklar geliyormus

İyi günler arkadaşlar. Bebeğim sırt üstü yatış pozisyonunda genellikle kafası sağ veya sola dönük şeklinde oluyor. Mesela biz onunla konuşurken gözleriyle böyle bakmaya çalışıyor ama kafayı çevirmekte zorlanıyor ya da çevirmek istemiyor bilmiyorum çünkü bazen bunu yapıyor aynı durum sizde de mevcut mu. Karın üstünde olduğu zaman ya da uyuduğu zaman çok rahat bir şekilde sağa sola kafasını çevirebiliyor yani kaslarında bir sıkıntı olduğunu zannetmiyorum ama yine de sizin fikrinizi almak istedim.
Tam olarak bizimki de böyle

Canım benim biraz karışık doğum izni filan yok. Kaçak şekilde idare ediyorum izin meselesini. O yüzden 3 aylık olunca belki başlarım. Ama bebeği de bırakmak istemiyorum 😔
benim de 3 aylıkken başlamam gerekiyor. biraz erteleyebilirim ama bir yanım ertelemek istemiyor. bir yerde başlamak zorundayız diye düşünüyorum. biraz daha geç olsa iyi olurdu ama nasılsa bir gün başlayacağız diye kendimi avutuyorum. inşallah hiç zorlanmadan kolaylıkla alışırız bu sürece. 💐 sıkma canını seni çok iyi anlıyorum ♥️

çok geçmiş olsun bence klimayı üzerinize hava vermeyecek şekilde ve 27 derecede açabilirsiniz. rahatlayıp uyuduğunda üzerine ince bir şey örtersiniz. arada odayı havalandırırsınız klimayı kapatıp. biz pişik olunca klima almıştık 25-26-27 derecede kullanıyoruz

Kızlar benim bebeğim kabız. 7 gün oldu tuvaletini yapmayalı. Doktor 10 güne kadar normal diyor. Ne yapacağım bilmiyorum çocuğun iştahı kesildi artık. Fitil versem mi emin olamıyorum aranızda kullanan var mı
Aynı durumdan muzdaribiz canım benim bebeğimde yapamıyor fitil verip yaptırıyorum 😳

Kızlar benim kız emzik almaya çok istekli ama emziğini ememiyor sanki çok çabalıyor ağzından düşürüyor hemen acaba emziği mi değiştirsem bi öneriniz var mı

X