2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
İşte kimler kimler çocuk bakıyor ben niye bakamıyorum diye düşünüyorum ben de :) kendimi suçlamaktan vicdan azabı çekmekten alıkoyamıyorum kendimi gerçekten. Böyle devam ederse sütümün kesilmesinden de korkuyorum
Eşim bana hep senin psikolojin bozulmuş diyordu kızıyordum. Dün dedim ki sana hakverdim galiba psikolojim hakikaten bozuldu
Dün yine kriz günümüzdü akşama kadar hiç durmadan ağladı eşim sadece 1,5 saatine şahit oldu ve psikolojinin de bozulmayacağı gibi değil ki dedi.
8.haftanın içindeyiz atak haftasıymış sanırım tam atağı bitecek 2.ay aşısı gelicek o biticek hastane kontrolleri var
Doğal yollarla çocuk sahibi olabilseydim eğer 40 korunma yöntemiyle korunurdum heralde 2.olmasın diye ama geçen sene sorsaydınız ikiz istiyordum ah cahillik sen ne menem şeysin

Bizimde 4.günden sonra ağlama krizleri başlıyor yapamıyor die bende fitil veriyorum aslında hiç vermek istemiyorum ama 3 4 saat boyunca aralıksız ağlıyor napıcam hiç bilmiyorum .Kakasıda şöyle yapınca küçük bi parça sert geliyor gerisi normal bişekilde geliyor canım inşallah normale dönerler yaa

Canım mastit belirtisi bu aynısı bende de oldu bol bol sağ ve emzir sakın ihmal etme ilerlerse sıkıntı biliyorsun
Şimdi duş aldım tekrar sağdım sıcak suyun altında üşüdüm resmen ilk çocuğumda da olmuştu ama ilk zamanlar ve bebeğim emmiyodu sarılıktı o yüzden bu emiyo anlamadım nasıl oldu inşallah geçer

Peki bebek b3zi ile mi girdi yoksa mayo bezlerden mi aldiniz. Yapan yerin temiz olması da önemli. Kışın Ankara da 350 tl ydi.
Çok hijyenikti herşey bebeğe özeldi zaten sadece havlu getirmemi istediler mayo bez giydirdiler bebişe onlar verdi bezi. 30 dk sürdü sonrasında 15 dk masaj yaptılar mest oldu bebiş

Peki emzik çeşidi var mı,
Hepsi aynı mı. Elime ilk geleni aldım.
Evet çeşitleri var. Benim kullandığım Philips ultra Air diye geçiyor. Minik bir şey. Burnuna gelmeyecek bir yapıda diş ağız kısmı. Oioi nin de emziğini almıştım mesela. Çok çok farklı onun yapısı. Dış kısmı kocaman, emziğin kendisi de kocaman philipse göre. Yani tasarimdan, kullanılan malzemenin sert ya da yumuşak olmasına kadar hepsi fark ediyor.
Benim şansım ben ilk hafta verdim emziği ve hangisini versem onu tutardı sanırım benim oğlan, direk kaptı
İyi gelir umarım. duşta da masaj yapın, elinize gelen tıkanıklıklara özelliklere. Emzirirken de aynı şekilde masaj yaparken emzirin.

Ben emzik kullandırmak istemedim. Belki de vakti gecti

Mastit olmuşsunuz gibi duruyor. Aynı şeyleri yaşadım 2 hafta önce benim ki çok ağıt geçti. Enfeksiyon kanıma kadar geçti. Antibiyotik sagma bol emzirme ile atlattım. Tekrarlayacak diye ödüm kopuyor. Şimdi durumunuz nasıl?

Evet sanırım başlar da birini daha çok emzirmişim biri diğerinden daha büyük Uçlara sık sık lansinoh krem sürdüm ben çok faydasını gördüm

Evet molfix küçük. Prima hediye geldiyse ne kadar güzel bana da hediye etseler keşke.biraz iyileşsin başka bir marka deneyeceğim.
Ben hediye getirmek isteyenlere bizzat söylüyorum kıyafet getirmeyin çok kıyafeti var yazık günah illa para harcamak istiyorsanız bez alabilirsiniz israf olmamış olur diyorum canın sağolsun sana da ben hediye edeyim prima

Teşekkür ederim canım. Bu devir de güzel akıl etmişsin valla

Halsizim şuan göğsümün aynı noktası koltuk altı tarafında acı var dün geceki gibi değil ama kolumu kaldıramıyodum Doktora gitsemmi gitmesemmi bilemedim ya bi gün daha beklim duruma göre giderim olmazsa

Kızlar mastitle ilgili topiklerde geziyodum şöyle birşey okudum bebeği tersten emdirdiğimde tıkalı yerler açılıomuş emme saati gelince denicem işe yararsa yazarım çok kişi faydasını görmüş yani attığım resimdeki gibi

Eklentiler

• IMG_4306.jpeg
    39,9 KB · Görüntüleme: 24
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…