2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ankara da olupta bebegini özel doktora götüren var mı? Tavsiye edeceğiniz. Bir doktora takipli olsun istiyorum. Bir iki sen boyunca

Temassız olanı benim tanıdığım çocuk doktoru da YouTube da Osman Gönülal da önermiyor biz Braun kulaktan ölçer aldık, bugüne dek sadece iyi yorum aldık, memnunuz.

Kızlar bebeğinize oyun için zaman ayırıyor musunuz? Bunun için belirli bir ayı geçmesi gerekir mi? Bu konuda bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Kızlar bebeğinize oyun için zaman ayırıyor musunuz? Bunun için belirli bir ayı geçmesi gerekir mi? Bu konuda bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Oyun değil de her gün dizlerime alıp sohbet etme vaktimiz var. Sabah ve akşamüstü oluyor bu genelde. Birinde ben birinde babası sohbet ediyor bebeğimle. Çok mutlu oluyor, gülücükler havada uçuyor.

Bir de tummy time var. Her gün yapamıyorum. Karnı yeni doymusken kusar diye olmuyor, sonrasında ağlıyor vs yine denk gelemiyor, ama fırsatım varsa tummy time.

Ara ara siyah beyaz fotoğraflar gösteriyorum. Takip ediyor onları baya.

Masal da okuyordum ara vermiştik, uyku rutini ile beraber ona da başlamak var aklımda.

Bugün oyun halısına koyacağım, vakti geldi bence.

Ankara da olupta bebegini özel doktora götüren var mı? Tavsiye edeceğiniz. Bir doktora takipli olsun istiyorum. Bir iki sen boyunca

Ben özel hastaneye götürüyorum, 2 doktora gittik şimdiye kadar ama ikisinden de tam yüzde yüz emin olamadim. Aynı hastanede başka bir doktor deniycem muhtemelen bir dahakine. Aradığım doktor detaylı bilgi veren, gelecek durumlara karşı haberdar eden, bebeğimi de sevgiyle muayene eden birisi olsun istiyorum. Bulursam haberdar ederim, sen bulursan beni de haberdar edersen çok sevinirim.

Genel anesteziylemi yaptirdiniz

Kızlar vermidon plus emzirmeye engel mi bilen var mı? Bugün yirmilik diş çektirdim içmek zorunda kaldım
Bana doktor sezaryen sonrası vermişti. Eğer engel olsa vermezdi diye düşündüm ama emin de değilim

Bende sizin dediğiniz gibi bir doktor arıyorum. Bir kişiyi önerdiler. Tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptirirsam pzt ye randevu alacağım. Sizi bilgilendireceğim

kızlar meme reddi yaşanmaması için kaçıncı ayda biberona da başlayabiliriz? bizim 40ımız çıktı sağdığım sütleri de vermek istiyorum kaşık biberon hiç kolay değil yani ben beceremedim

Ben ilk haftadan sonra meme ucum yara olduğu için sağdım ve biberonla verdim 2 aylık olcak nerdeyse nerdeyse hergün bi öğün sağıp verdim red yaşamadım aksine doysa bile emmek istiyor ama tabi her bebek bir değildir

kızlar meme reddi yaşanmaması için kaçıncı ayda biberona da başlayabiliriz? bizim 40ımız çıktı sağdığım sütleri de vermek istiyorum kaşık biberon hiç kolay değil yani ben beceremedim
Ben doğduğundan beri ara ara biberon kullanıyorum meme reddi yaşamadım hiç

Merhaba oğlum 35 günlük pişik için herşeyi denedik ama tesadüfen sünnet olduğunda kantaron yağı kullandığımda fark ettim pişiğine çok iyi geldi. Bir sürü krem kullanmıştım yoksa.

Biz 1 ay olana kadar kaşık ve parmak yanından siringayla verme yöntemlerini kullandık. Daha sonra akımı az olan biberonla vermeye geçtik tamamen. Meme reddi durumu yok şu an. Ama olursa diye bende düşünüyorum ara ara ve tekrar kaşık ya da siringayla vericez gibi mama vermek zorunda kalırsak.
Merhaba oğlum 35 günlük pişik için herşeyi denedik ama tesadüfen sünnet olduğunda kantaron yağı kullandığımda fark ettim pişiğine çok iyi geldi. Bir sürü krem kullanmıştım yoksa.
Teşekkür ederim. Kantaron yağı da aklımda olsun.

Bu yazıyı bulursanız paylaşırmısınız okuyalım ben sıklıkla oluyorum bu ara emzirerek atlatıyorum ama bilgi bilgidir daha iyi gelir belki

Oyun halısına koyuyorum ben çok eğleniyor

selam. aslında en önemlisi onunla konuşmak sanırım. ben karnımda olduğundan beri aklıma geldikçe konuşmaya çalışıyorum. keşke daha fazla konuşabilseydim.
şimdi de konuşuyorum göz göze gelmeye çalışıyorum. espri yapıp gülüyorum:) o da gülücük atıyor çok şükür bazen moralim çok bozuk oluyor ki doğumdan beri öyle, bunun benimle ilgili olduğunu bu hislerin bana ait olduğunu söylüyorum. bebekler 7 yaşına kadar annenin enerji alanına aitler. bizim hislerimizle kendi hislerini karıştırıyorlar. bu ayrımı yapamıyorlar. daha mutlu olmaya çalışıyorum. ona sürekli onu sevdiğimi söylüyorum. hep yanında olacağımı kendisinin bana bir hediye olduğunu anlatıyorum

bunun dışında gün içinde mutlu olduğu ağlamadığı bi ihtiyacı olmadığı vakitlerde oyun halısına, ana kucağına koyuyorum. biraz mızmızlanır ağlarsa emzik verip süreyi uzatıyorum. karın üstü yatırıp karşısında sesli bi oyuncak ayna ya da siyah beyaz kartlar gösteriyorum.
emzirdikten sonra yüzüstü göğsüme koyuyorum bacaklarımdan destek alıp sıçrarmış gibi yapıyor.
aslında tekerleme, parmak oyunu vs de oynatılır, kitap okunur. henüz ben hiç yapmadım. bizim ev kalabalık bu saydıklarım dışında bebişi pek görmüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…