2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Küçük bir tavsiye bebişini spaya götürüp belli aralıklarda yüzdürebilirsin biz götürdük 20 dk yüzebildi yoruldu sonra ama o gün nerdeyse çok kısacık aralıkalrla 8 saat uyudu paşam sordum ordaki hemşireye kolik bebekler geliyor düzenli dedi belki rahatlar yavrum
Bende götürmek istiyorum.ama banyo yaptırırken çok zorlanıyoruz. Spa da durur mu bilmiyorum .

İlk 2 hafta çok rahattı bizim sonra film koptu tabi 😔 hiç doktora götürmedik açıkçası çocuk ağlıyor diye doktora götürmek de çok mantıklı gelmedi e bebek bu ağlıcak der gönderirler diye düşündüm. Kolik için teşhis almak gerekir mi bilmiyorum ama sanırım kolik bi bebeğim var sürekli ağlamasa da her gün aynı saatte aşırı huysuz oluyor ve asla sırt üstü yatmıyor hep kucakta hep mızmız ağlıyor susuyor ağlıyor susuyor aç ama ememiyor ağladıkça hava yutuyor zaten olan gazı zirve yapıyor bi kısır döngünün içine giriyoruz
Bugün de akşama kadar uyudu mesela öğlen bi kriz yaşadık sadece 2,5 3 saat kadar sürdü duş alırıp doyurdum uyudu hala uyuyor emzirmek için aldım emdi geri uyudu bu sefer de aç mı kaldı bu sıcakta susuz mu kaldı çok uyudu acaba hasta mı diye düşünüyorum uyusa dert uyumasa dert hiç ortası yok
Anneliğin zor olduğunu biliyordum ama bu kadar zor olacağını tahmin edememişim
Ben artık bir sey oldu diye oğlumu acile götürdüm. Yaşadıklarımızı anlattım direk kolik dedi. Öyle ekstra bir şey yapiliyor mu teşhis icin bilmiyorum. Ama muyaneye gittiğinde anlat.

Belirtileri nedir ? Benim sadece göğüs ucum acıyor. Ama yaralar da iylesmedi .
Benim belirtilerim. Düşmeyen yüksek ateş meme de kızarıklık sertlik, ağrı. Hem üşüyüp hem terleme. Memenin altına doğru kis gibi bişey vardı bide geçince oda geçti. Bebek memede çok uyuyakalıyordu çekmiyordu o yüzden oldu bence. Sağarak, masaj yaparak soğuk sıcak uygulamayla atlattım inşallah hiç birimiz olmayız bidaha

Benim belirtilerim. Düşmeyen yüksek ateş meme de kızarıklık sertlik, ağrı. Hem üşüyüp hem terleme. Memenin altına doğru kis gibi bişey vardı bide geçince oda geçti. Bebek memede çok uyuyakalıyordu çekmiyordu o yüzden oldu bence. Sağarak, masaj yaparak soğuk sıcak uygulamayla atlattım inşallah hiç birimiz olmayız bidaha
Amin 🙏valla zevk alarak emzirmek istiyorum artık bi tanesi iyileşti artık sıkıntı yok diğeri azaldı ama ucu yara hala ve şuan ağrı yapanda o sabah sağdım emdirdim ama koltuk altına doğru olan yer hala acıyo kolumu kaldıramıyorum ama şişlik kızarıklık yok fırsat bulursam duş alıcam bi ara bi de onu denicem bir de o göğsümde daha çok süt oluyır resmen bi memem bi mememden büyük 🤦🏻‍♀️😁

Çok geçmiş olsun.. umarım bir daha olmaz

Ben aventi kullanıyorum ama tutmuyor yani şöyle işine gelirse tutuyor ağlarken asla tutmuyor ihtiyaç olduğu zaman kullanamıyoruz yani napılır tamamen tutturabilen tavsiye verse ne güzel olur
Ben dün bir videoda tam uykuya geçiş anında verin yazmış. Öyle alistirabilirsiniz diye .Ben denedim yine de almıyor. Siz de bir deneyin isterseniz

Ben ikisini de kullanıyorum memnunum
Primalar hediye gelmişti. Yanlız primanın kalıbı bi tık daha büyük sanki. Molfix 2 biraz sıkıyor prima 2 tam oluyor
Evet molfix küçük. Prima hediye geldiyse ne kadar güzel 😊😅 bana da hediye etseler keşke.biraz iyileşsin başka bir marka deneyeceğim.

Canin acırken bebeğe bakmak daha zor oluyor. Bende de doğumdan kaynaklı galiba anal fissur ya da basur var. Emzirirken tam oturamıyorum.oturma minderi de işe yaramıyor. Böyle yamulmus bir vaziyette emzirmeye calisiyorum

Bu arada doğum kontrol yöntemine başlayanlar oldu mu ? Lohusa polikliniginde 40 çıkınca aile planlamasına gidebilirsin demişlerdi.

Ben dün bir videoda tam uykuya geçiş anında verin yazmış. Öyle alistirabilirsiniz diye .Ben denedim yine de almıyor. Siz de bir deneyin isterseniz
ya öyle tutuyor sonra atıyor asıl benm ihtiyacım olan ağladığında tutması ama mümkün değil tutmuyor emzikle mi alakalı başla bişe mi denesem acaba

ya öyle tutuyor sonra atıyor asıl benm ihtiyacım olan ağladığında tutması ama mümkün değil tutmuyor emzikle mi alakalı başla bişe mi denesem acaba
Mamajoo ve bebdor denedim. Tutmadı. Başka bir marka var Belediyenin verdiği doğum paketinden çıkan onu deneyeceğim. Bazı bebekleri emzik kandirmiyor. Bebegiminyolarkadasi diye instagram sayfasında emzikle bir şeyler yazıyor istersen bak

Kızlar doğum yapalı nerdeyse 2 ay olucak bu akşam koltuk altıma doğru ağrı başladı göğsümde emdiriyorum öyle aman aman da süt olmuyo aslında bebeğime yetiyo geceleri o ağrıyan göğsüm dolduğu için biberona boşaltıyorum kolumu kaldıramadım ağrıdan bu akşam neyse yattım ama o kadar çok üşüdümki yorgana sarıldım ama aslında çok sıcak bildiğiniz gibi sonra bebeğim emmek için uyandı bi uyandım sıcaktan terlemişim bütün kemiklerim ağrıyo zor yürüdüm ateş basıyo şimdi emdirdim o göğsümü azcıkta sağdım ama onunla mı ilgili böyle bişey yaşayan var mı 🙏
Canım mastit belirtisi bu aynısı bende de oldu bol bol sağ ve emzir sakın ihmal etme ilerlerse sıkıntı biliyorsun

X