2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bekleme hemen git.ilerlemeden
Kızlar mastitle ilgili topiklerde geziyodum şöyle birşey okudum bebeği tersten emdirdiğimde tıkalı yerler açılıomuş emme saati gelince denicem işe yararsa yazarım çok kişi faydasını görmüş yani attığım resimdeki gibi
Kızlar denedim gerçekten işe yaradı küçük bi sertlik vardı gitti sanki yine var ama baya küçük hatta kaynanama gösterdim belki psikolojiktir diye oda şaşırdı 😁 acıda azaldı ama yarın doktora gidicem çünkü ucu yara ondanda kanallardan enfeksiyon olabilirmiş antibiyotik kullanmaya başlıcam kan değerlerime baktırıp ☺️

Kızlar doğum yapalı nerdeyse 2 ay olucak bu akşam koltuk altıma doğru ağrı başladı göğsümde emdiriyorum öyle aman aman da süt olmuyo aslında bebeğime yetiyo geceleri o ağrıyan göğsüm dolduğu için biberona boşaltıyorum kolumu kaldıramadım ağrıdan bu akşam neyse yattım ama o kadar çok üşüdümki yorgana sarıldım ama aslında çok sıcak bildiğiniz gibi sonra bebeğim emmek için uyandı bi uyandım sıcaktan terlemişim bütün kemiklerim ağrıyo zor yürüdüm ateş basıyo şimdi emdirdim o göğsümü azcıkta sağdım ama onunla mı ilgili böyle bişey yaşayan var mı 🙏
Evet aynısını yaşadım mastit olmuşsun muhtemelen. O memeyi 3 saatte bir sağdım 2 güne düzeldi.

Halsizim şuan göğsümün aynı noktası koltuk altı tarafında acı var dün geceki gibi değil ama kolumu kaldıramıyodum Doktora gitsemmi gitmesemmi bilemedim ya bi gün daha beklim duruma göre giderim olmazsa
Bence beklemeyin hemogram baktırın kan da enfeksiyon var mi yok mu görmüş olursunuz.Bir de beyaz lahananın faydasını gördüm. Ben çok ağır atlattım.😢Siz de çabuk anlatırsınız inşallah
Kızlar mastitle ilgili topiklerde geziyodum şöyle birşey okudum bebeği tersten emdirdiğimde tıkalı yerler açılıomuş emme saati gelince denicem işe yararsa yazarım çok kişi faydasını görmüş yani attığım resimdeki gibi
Aa iyi mis öğrenmiş olduk.

Kızlar avent emziklerde soothie, ultra air, ultra soft arasında ne gibi farklılıklar var? Hangisini tercih etmeliyiz?

Bende de memede tıkanıklık oluştu o bölge semsert oldu ama henüz kızarıklık vs oluşmadı yani mastite dönüşmemişti. Mememe sıcak uyguladım ve sağdım gelmedi sıcak duşa girdim tekrar sağdım tık yok. Sıcak uyguladım bebeğe verdim hızlıca açtı.
Mastit olmamak için bebek sağım pompasından daha iyi çözüyor.
Sıcak uygulama için jeller var onlar mikrodalgada ısıtılınca pratik oldu hem mememe gerekirse kendime hem bebişin karnına kullanıyorum. Tabi bebiş için çok ısıtmamaya dikkat

minimalist olmaya karar verdim. daha öncede kalabalık yoruyordu beni, şu anda daha da fazla yoruyor. ki öyle çok çok eşyası olan biri de değilim. bebekle daha sıkıntı ama fazlalıklar. her gün azar azar eşya ayıklıycam. hem ev hem ben ferahlarım bu sayede.

Evet sanırım başlar da birini daha çok emzirmişim biri diğerinden daha büyük 😁 Uçlara sık sık lansinoh krem sürdüm ben çok faydasını gördüm
benim de bir göğsüm diğerinden daha büyük ama küçük olandan daha çok süt emiyor bebeğim ilginç bir şekilde :KK70:
Kızlar bebeğinizin kakasinda mukus var mı? Ya da olup geçen var mı?

mukus değil ama bugün böyle kaka ipliksi bir şekil almıştı minicik bir parçası. garip geldi, fotosunu çektik, doktora göstericez. onun dışında ara ara yeşilleşiyor, sonra sarıya dönüyor. mama ve anne sütü içtiği zamanlara göre değiştiğini düşünüyorum ben. ama mukus durumunu bilmiyorm, genelde sıvı şekilde.

pişik için ne yapıyorsunuz? oğlumun poposu pişik olmuş. gazını sert şekilde yapıyor ve canı yanıyormuş gibi yaparken, sanırım o pişikten dolayı. bepanthen, sudocrem, mavi hametan geçirmedi maalesef :KK43:

pişik için ne yapıyorsunuz? oğlumun poposu pişik olmuş. gazını sert şekilde yapıyor ve canı yanıyormuş gibi yaparken, sanırım o pişikten dolayı. bepanthen, sudocrem, mavi hametan geçirmedi maalesef :KK43:

Bezini açınca sildkten sonra havalandırmak iyi geliyor. Bir de bu kremleri nemli iken sürmeyin, temizledikten sonra ya kurumasını bekleyin ya da temiz bir bez veya temizlem3 pamuğub ile silmeden üzerine değdirerek nemini alın, kremleri sürünce de biraz bekleyin ki emilsin sonra bezini kapatın.

Chicco da fena değil. Popolin de kullanıyorum memnunum. Hametanla karıştırıp kullanıyorum ben

benim de bir göğsüm diğerinden daha büyük ama küçük olandan daha çok süt emiyor bebeğim ilginç bir şekilde :KK70:

mukus değil ama bugün böyle kaka ipliksi bir şekil almıştı minicik bir parçası. garip geldi, fotosunu çektik, doktora göstericez. onun dışında ara ara yeşilleşiyor, sonra sarıya dönüyor. mama ve anne sütü içtiği zamanlara göre değiştiğini düşünüyorum ben. ama mukus durumunu bilmiyorm, genelde sıvı şekilde.
Bende üç dört kakasinin fotosunu çektim. Dünden beri boyle sümüksü bir yapısı var yer yer. İnternete bakıyorum iyi şeyler yazmıyor. 😔

Ben hep pamukla islayip siliyorum. Hamazinc kullanıyorum.bir de deneme dalinin likit pudrasi vardı elimde sıvı onu da sürdüm.. bugünde mustela krem aldim . Ona devam edeceğim. Bepanthol ve e bebegin kendi markası kremler iyi gelmedi.

Bende üç dört kakasinin fotosunu çektim. Dünden beri boyle sümüksü bir yapısı var yer yer. İnternete bakıyorum iyi şeyler yazmıyor. 😔
bizimki hep mukuslu. mukuslu kaka alerji göstergesi olabiliyor ama mukusla beraber kan görürse doktorlar daha fazla alerji sebebini görüyor. hiç bi sorunu olmayan anne sütüyle beslenen bebeğin de kakası mukuslu olabilir. telaş yapmayın doktorunuza sorun

Benim bebeğim sadece anne sütü alıyor ve genelde kakasında sümüklü yapı oluyor, hatta az çnceki kakasında kahverengi sümüksü yapı vardı takip edicem devamı geliree doktora sorarım dedim. Bebeğinizde genel bi huzursuzluk ağrı sızı vs yoksa hemen telaş etmeyin bence

Kızlar oğlum haftaya 2. Ay aşılarını olucak ve ateş takibi yapmam gerekicekmiş, şimdi güzel bi ateş ölçer almam lazım bende çubuk şeklinde olandan var ama temassız daha pratik olucaktır. Önerisi olan var mı?

Kızlar oğlum haftaya 2. Ay aşılarını olucak ve ateş takibi yapmam gerekicekmiş, şimdi güzel bi ateş ölçer almam lazım bende çubuk şeklinde olandan var ama temassız daha pratik olucaktır. Önerisi olan var mı?
Ben B-good marka kullanıyorum çok güzel hızlı ve doğru ölçüyor ortam sıcaklığınıda ölçelirsiniz duş suyu mama suyu gibi, omronda iyi bir marka B-good daha uygun ona göre

bizimki hep mukuslu. mukuslu kaka alerji göstergesi olabiliyor ama mukusla beraber kan görürse doktorlar daha fazla alerji sebebini görüyor. hiç bi sorunu olmayan anne sütüyle beslenen bebeğin de kakası mukuslu olabilir. telaş yapmayın doktorunuza sorun
Bez de kan yok. İki üç gündür mukus var . Takip edeyim .doktora sorayım. Internetten bir şey araştırmak çok kötü çünkü.

Benim bebeğim sadece anne sütü alıyor ve genelde kakasında sümüklü yapı oluyor, hatta az çnceki kakasında kahverengi sümüksü yapı vardı takip edicem devamı geliree doktora sorarım dedim. Bebeğinizde genel bi huzursuzluk ağrı sızı vs yoksa hemen telaş etmeyin bence
Huzursuzluk var. Kolik dediler. Ama biraz takip edip bu belirtiyle doktora soracağım bende.

Ben alindan ölçer aldım iki tane. Ama bazı anneler ve hastanelerde kulaktan ölçer kullanıyorlar.onu bir araştırın istersen

X