2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
bence onu boş ver bebişini takip et. benimki bazen durduk yere yaygara koparıyor bi altına bakıyorum kenardan eğer altı çok ıslak değilse ya da kaka yapmamışsa açtır belki deyip besliyorum 🙈 zaten doymazsa yaygaraya devam ediyor 🤣
Benim kızda çok yaygaracı, azcik meme geciksin sıkıyorsa, bi tripler bi havalar, memeyi almıyor, elleriyle vuruyor, al memeni başına çal der gibi😂aşırı tatlı cadim benim, güzel uyur, karnı doyar, gazida rahat çıkarsa, maviş gözleriyle öyle güzel gülücük saciyorki dünyalara bedel, Rabbim evlatlarimiza uzun sağlıklı mutlu ömürler nasip etsin inşallah

Ben bugün randevu oluşturdum kızılay tıp merkezinde kadın 2 aylık olduğunu duyunca tam zamanı dedi benim oğlum 1 yaşında oldu çok ağladı dedi bizde cuma kan tahlillerini yapıp pazartesi de sünneti yapıcaz inşallah sizin dediklerinizi hiç duymadım hatta yenidoğan daha iyi diyorlar lokalden dolayı yoksa genel anestezi oluyormuş belli aydan sonra
evet yaa ben de şoktayım bu kadının dediklerini ilk defa duydum 🥴 çok doktor hastane seçeneğim de yok yeni bir dr arayışındayım. lokal yapılmaz genel anestezi ile yapıyoruz diyo. bu arada devlet hastanesinden bahsediyorum..

Benim kızda çok yaygaracı, azcik meme geciksin sıkıyorsa, bi tripler bi havalar, memeyi almıyor, elleriyle vuruyor, al memeni başına çal der gibi😂aşırı tatlı cadim benim, güzel uyur, karnı doyar, gazida rahat çıkarsa, maviş gözleriyle öyle güzel gülücük saciyorki dünyalara bedel, Rabbim evlatlarimiza uzun sağlıklı mutlu ömürler nasip etsin inşallah
amiiiinn inşallah canım mavi mi gözleri 🥰🥰🥰 benimkinin rengini anlayamıyorummm. yaygara halleri bile çok güzel değil mi 🥹

İlk aylarda yapılmasını öneriyorlar genelde. Pipinin küçük kalması ne alaka, senin bebişine özgü bir durum mu bu? Benim oğlum da 40 günlükken oldu. Dönmeye, hareketlenmeye başlamadan olması daha iyi. Bir hafta bile geçmeden iyileşti.
yok canım hatta iyice baktı yapılabilir ama çok küçük yapmam 1 yaşında gelin diyo 🥴 pipi içine kaçıyormuş sıkıntı olur falan dedi ben de hiç anlamadım

Bugün ilk gerçek çöküşümü yaşadım 😔 bebeğim 50 günlük akşam üstüne kadar hiçbir şey yoktu gayet sakindi akşam 5 gibi bir başladı asla sakinleşmedi emmek istiyor memeyle kavga ediyor uykusu var uyumuyor sürekli ağlıyor tam uyudu diyorun 5 dk sonra uyanıyor gece 11de zorla uyuttum artık ve bu sadece bugün olmadı mütemadiyen böyle. Bazen akşam değil sabahtan başlıyor bu durum geceye kadar böyle devam ediyor o kadar bunaldım ki. Bir de herkesin bir şey söylemesi var tabi. Kimi üşüyor diyor kimi terliyor diyor kimi gece yatmadan banyo yaptır diyor kimi sabah yaptır diyor yok bebeği iki büklüm tutuyorsun yok memeyi tutturamıyorsun hava yutuyor yok kucağa alışmış bu sıcakta kucakta gezermiymiş hep bi tarafına yatırmışmışım çocuğun kafasını yamuk yapmışım gazını çıkarması için kucağımda tuvalet pozisyonunda tutuyorum çocuğu niye oturtuyomuş hep kemikleri batmışmış ben gazını çıkarmayı bilmediğim için çocuğum gazlıymış doymuyormuş falan fistan. Aslında hiç kimsenin ne söylediğine takılmadım bugüne kadar hep dalgaya vurdum güldüm geçtim. Ama benim çocuğum durmuyor arkadaşlar ne yaparsam yapayım durmuyor. Bugün artık dedim ki demek ki haklılar demek ki ben gerçekten bakamıyorum bu çocuğa yapamıyorum beceremiyorum kendimi de rezil ediyorum bebeğimi de rezil ediyorum bana verilen emanete sahip çıkamıyorum kafasına girdim oturdum saatlerce hüngür hüngür ağladım. Çok doldun artık ne yapacağımı şaşırdım. Bi de bizimki tüp bebek, çok çok düşük bi ihtimalle çocuk sahibi olduk. Artık diyorum ki Rabbim bakmayacağımı biliyordu belki de hiç zorlamamalıydık bilemiyorum. Bildiğim tek şey onu çok çok sevdiğim ve ona bakamıyor olmak düşüncesi beni kahrediyor

Memeyle kavga ediyor yazmaya geldim ki yalnız değilmişim.
Benim kızım da 46 günlük geçtiğimiz 2 gün gündüz uzun süreler uyumadı, uyuyunca 5 dk sonra uyandı vs ama ben bunun sıcaktan olduğunu düşünüyorum, gecelerinde daha iyiydi. Bu sabah hava bi tık serinlediği için olabilir geceden itibaren öğlene kadar 2 saat uyudu uyandı emdi 2 saat uyudu ..... Böyle geçti. Ama öğlen 2den beri kısacık zorlama uykuları vardı hava ısındığı için olabilir diye düşündüm. Akşam 7den 12yr dek uyumadı. Devamlı meme ile kavga etti, hırsla emdi boğazına kaçtı öksürdü. Alıyorum memeden ağlıyor, meme veriyorum ağlıyor. Saatlerdir uğraştım sonra bir parça uykuya daldı ama hep kıpırdanıyor pışpış yapıyorum.
Bizim kız bence açık hava ya çıkınca meme ile kavga eden, uyumamaya çalışan bir hale giriyor. Bugüne dek hep böyle oldu.

yok canım hatta iyice baktı yapılabilir ama çok küçük yapmam 1 yaşında gelin diyo 🥴 pipi içine kaçıyormuş sıkıntı olur falan dedi ben de hiç anlamadım
Çevremde bir sürü ilk iki ayda yaptıran anne var. Hiç duymadım böyle bir şey. Nasıl doktora denk gelmişsiniz öyle. 🥲

Çevremde bir sürü ilk iki ayda yaptıran anne var. Hiç duymadım böyle bir şey. Nasıl doktora denk gelmişsiniz öyle. 🥲
kız valla hayat beni sınıyor 🥶🥶 bir yerde çıldıracağım en son o olacak🤣 benim de ablam arkadaşlarım herkes ilk aylarda yaptırdı büyüyüp yaptıranlar pişman kesinlikle bebekken yaptır diyor 🤣 bu doktor hariç bütün dünya diyebiliriz😂😂

Kızlar doğum yapalı nerdeyse 2 ay olucak bu akşam koltuk altıma doğru ağrı başladı göğsümde emdiriyorum öyle aman aman da süt olmuyo aslında bebeğime yetiyo geceleri o ağrıyan göğsüm dolduğu için biberona boşaltıyorum kolumu kaldıramadım ağrıdan bu akşam neyse yattım ama o kadar çok üşüdümki yorgana sarıldım ama aslında çok sıcak bildiğiniz gibi sonra bebeğim emmek için uyandı bi uyandım sıcaktan terlemişim bütün kemiklerim ağrıyo zor yürüdüm ateş basıyo şimdi emdirdim o göğsümü azcıkta sağdım ama onunla mı ilgili böyle bişey yaşayan var mı 🙏

Evet evet damlaymış o geçmiş olsun ikinci ay aşılarını atlatmışsınız nasıl geçti peki sonrasında ateş vs oldu mu
Evet ilk 24 saat epey zorladı, uykusundan ağlayarak uyanıyordu. Sanırım ağrısındandı. Ateşi de çıktı ama sonra normale döndü. Şansımıza yaz çocukları, hava da çok sıcak. Aşıdan sonra banyo da yasak ondan biraz daha zorlayıcı olabiliyor.

Kızlar doğum yapalı nerdeyse 2 ay olucak bu akşam koltuk altıma doğru ağrı başladı göğsümde emdiriyorum öyle aman aman da süt olmuyo aslında bebeğime yetiyo geceleri o ağrıyan göğsüm dolduğu için biberona boşaltıyorum kolumu kaldıramadım ağrıdan bu akşam neyse yattım ama o kadar çok üşüdümki yorgana sarıldım ama aslında çok sıcak bildiğiniz gibi sonra bebeğim emmek için uyandı bi uyandım sıcaktan terlemişim bütün kemiklerim ağrıyo zor yürüdüm ateş basıyo şimdi emdirdim o göğsümü azcıkta sağdım ama onunla mı ilgili böyle bişey yaşayan var mı 🙏
Mastite benziyor şikayetleriniz. Bence emin olmak için bir genel cerraha görünün

mastit gibi sanki 🥴 antibiyotik kullanmanız gerekebilir mutlaka doktora gidin 🙏 çok geçmiş olsun

Memeyle kavga ediyor yazmaya geldim ki yalnız değilmişim.
Benim kızım da 46 günlük geçtiğimiz 2 gün gündüz uzun süreler uyumadı, uyuyunca 5 dk sonra uyandı vs ama ben bunun sıcaktan olduğunu düşünüyorum, gecelerinde daha iyiydi. Bu sabah hava bi tık serinlediği için olabilir geceden itibaren öğlene kadar 2 saat uyudu uyandı emdi 2 saat uyudu ..... Böyle geçti. Ama öğlen 2den beri kısacık zorlama uykuları vardı hava ısındığı için olabilir diye düşündüm. Akşam 7den 12yr dek uyumadı. Devamlı meme ile kavga etti, hırsla emdi boğazına kaçtı öksürdü. Alıyorum memeden ağlıyor, meme veriyorum ağlıyor. Saatlerdir uğraştım sonra bir parça uykuya daldı ama hep kıpırdanıyor pışpış yapıyorum.
Bizim kız bence açık hava ya çıkınca meme ile kavga eden, uyumamaya çalışan bir hale giriyor. Bugüne dek hep böyle oldu.
bazı bebişler de dışarıda çok daha fazla uyaran olduğu için korkabiliyorlar. benimki ilk indiğimde yakama yapışmıştı sanki bana sarılıyor gibi😭 korktuğunu öyle anladım. sonraları hemen uyuması da bence biraz korkudan olabilir. artık daha rahat ediyor dışarıda etrafa bakıyor. yoksa eve çıkana kadar gözlerini açmıyordu

benimki memeyle kavga ettiğinde (ki sebebini çoğu zaman anlayamıyorum) bir iki defa ayağa kalkıp emzirmeye çalıştım. anne için zor oluyor ama daha çok tutuyor memeyi. ayakta hafif zıplayarak. pilates topunda da aynı şekilde zıplayarak emzirmeyi önerenler olmuştu. bence denenebilir

Geçen hafta benim de sağ göğsümde aynı durum oldu. Sıcak duş aldım iki kez, duşta hafif hafif masaj yaptım. Elime sert, tıkalı gibi gelen yerlere parmaklarimla bastırıp ovalayarak açmaya, yumuşatmaya çalıştım. sonrada o göğsümden bol bol emzirdim ve kalanını sağdım. Ertesi güne geçmişti.

Ben philips emzik verdim, direk aldı. Emzik cok rahatlatıyor, hem uyanıkken hem uyurken iyi oluyor.
çeşit var canım 0-6 ay olanı almalısın damaksız oluyor

Kesinlikle aventi öneririm bebiş bi tek onu tuttu bibs falan da vardı hikaye boşuna verdim o paraları
Benimki de mamajoo yu sevdi onu tutuyor. Yuvarlak uçlulardan dene bir de bibs gibi
Annem dün bebedor yuvarlak uclu emzik almış. Onu da denedim .yok bebek istemiyor. Galiba beni emzik yerine kullanmaya devam edecek

X