2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Arkadaşlar bebeğim birkaç gündür memeye gelince kıvranıyor ıkınıyor ağlıyor ememiyor çok üzülüyorum. 29 günlük olduk. Sütüm gayet güzel geliyor. Çiş sayısı azaldı. Ya doymuyorsa diye korkuyorum. 3 saatte 2 çiş anca yapmış. Sizlerde nasıl ne kadar çiş yapıyor normal mi acaba bu kadar çiş sayısı

Kizlar saglik ocagina gittim biliyorsunuz bebegimin topuk kani degeri kah yuksek cikmisti
Tekrar yapilmasini istedim ama bu degerin tekrari yokmuş oyuzden direk sevk yapildi

Kizlar saglik ocagina gittim biliyorsunuz bebegimin topuk kani degeri kah yuksek cikmisti
Tekrar yapilmasini istedim ama bu degerin tekrari yokmuş oyuzden direk sevk yapildi
Cok gecmis olsun sevk yapılınca ne oluyor ki nereye sevk verdiler tedavisi var galiba bu hastalığın inşallah en iyi şekilde atlatırsiniz 🤲

Cok gecmis olsun sevk yapılınca ne oluyor ki nereye sevk verdiler tedavisi var galiba bu hastalığın inşallah en iyi şekilde atlatırsiniz 🤲
Canim benim oturdugum yerde yok cocuk Endorokloji bolumu oyuzden sevk verdiler evet tedavisi var canim
Goglede arayinci boyle diyor
Konjenital adrenal hiperplazi (KAH) kolesterolden kortizol sentezi için gerekli beş enzimden birinin eksikliği sonucu ortaya çıkan otozomal resesif geçişli bir hastalık grubudur. KAH vakalarının % 90-95'i 21-hidroksilaz (P450c21) enzimi eksikliğine bağlıdır.

Sütün yetmediğini nerden anlıyorsunuz sağım yaparak mı yoksa bebek ağladığı için mi
Benim bebeğim genelde emmiyo hep meme reddi vardı doğduğunda biberona alıştı çünkü. Sütüm gelmed 4 gün
Yüzde 90 sağarak veriyorum
Sağlığımda 90 gelmiyo bazen o zaman mama veriyorum 60 süt-30 mama şeklinde

Canim benim oturdugum yerde yok cocuk Endorokloji bolumu oyuzden sevk verdiler evet tedavisi var canim
Goglede arayinci boyle diyor
Konjenital adrenal hiperplazi (KAH) kolesterolden kortizol sentezi için gerekli beş enzimden birinin eksikliği sonucu ortaya çıkan otozomal resesif geçişli bir hastalık grubudur. KAH vakalarının % 90-95'i 21-hidroksilaz (P450c21) enzimi eksikliğine bağlıdır.
Rabbim sifa versin insallah kolaylıkla atlatirsiniz🤲

Benim bebeğim genelde emmiyo hep meme reddi vardı doğduğunda biberona alıştı çünkü. Sütüm gelmed 4 gün
Ben sağdığımda bazen az bazen çok çıkıyor ama kilosu normal o yüzden sordum

Benim bebegim de kuvezde kaldı 6 gün biberona alıştı küçük doğdu birde emme refleksi gelismemisti. Eve geldiğimde silikon ucla emziriyordum.2 ay sonra silikon ucu çıkarıp normal memeyi verdim ilk başlarda almıyordu sonra bi anda kendiliğinden tuttu simdi çok şükür memeyi emiyor silikon ucu bıraktık ☺️ yani pes etme. Uykulu hâliyle vermeye çalış bana bi ebe arkadaşım öyle söylemişti uyku sersemi dene demişti

Kızlar süt arttırmak için yaptığınız özel bir sey var mı veya kullandığınız her hangi bir sey ?

Bu ikili çok güzel süt yaptı. Ama ben ikisi de bırakmak zorunda kaldım. Fazla süt artışı nedeniyle mastit oldum.
Kızlar süt arttırmak için yaptığınız özel bir sey var mı veya kullandığınız her hangi bir sey ?

1000023355.jpg

X