2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Meme uçlarına benim gibi iğne batması hissi olan var mı
Günde 3-4 kere oluyo bildiğin iğne batıyo neden a acaba

Benim bebegim de kuvezde kaldı 6 gün biberona alıştı küçük doğdu birde emme refleksi gelismemisti. Eve geldiğimde silikon ucla emziriyordum.2 ay sonra silikon ucu çıkarıp normal memeyi verdim ilk başlarda almıyordu sonra bi anda kendiliğinden tuttu simdi çok şükür memeyi emiyor silikon ucu bıraktık ☺️ yani pes etme. Uykulu hâliyle vermeye çalış bana bi ebe arkadaşım öyle söylemişti uyku sersemi dene demişti
Deniyorum gün içinde ama bizde hala tık yok
Arada sabahları emdiği oldu ama gerisi gelmedi
Silikon uçla emiyo biraz ama o biberondaki gibi hızlı gelmeyince onu da bırakıyo 3-5 emip

kızlar moralim çok bozuk. eşimle olur olmadık saçma sapan şeylerden aramız bozuluyor. önceden de vardı ama sanki lohusalıkta tavan yaptı. hiç kaldıracak bir psikolojide de değilim. ne yapıyorsunuz, moralinizi nasıl yüksek tutuyorsunuz bu durumlarda? biraz müzik açıp rahatlamayı düşündüm şimdi ama tüm önerilere açığım.

** bu durumun sütümü etkilemesini de istemiyorum ama enerjim sıfıra iniyor böyle zamanlarda.

kızlar moralim çok bozuk. eşimle olur olmadık saçma sapan şeylerden aramız bozuluyor. önceden de vardı ama sanki lohusalıkta tavan yaptı. hiç kaldıracak bir psikolojide de değilim. ne yapıyorsunuz, moralinizi nasıl yüksek tutuyorsunuz bu durumlarda? biraz müzik açıp rahatlamayı düşündüm şimdi ama tüm önerilere açığım.

** bu durumun sütümü etkilemesini de istemiyorum ama enerjim sıfıra iniyor böyle zamanlarda.
Asla assssslaaa canini sıkma. Can sıkıntısı : sut azalmasi : ac bebek. Lutfen bu donemi soyle dusun sadece dunyada bir bebegin bir sen. Bizimde oyle biraz da bebekli eve adaptasyon zor geciyo tek konu bebek olunca. Dedigin gibi garip garip tartismalar olabiliyo. Normalde hayatta pesini birakmam suan he he diyip geciyorum. Moral yuksekligi icin bebemle ufak spor yapiyorum belki 5 dk 10 dk suruyo ama iyi geliyo. Sevdigim bisey yiyorum. Sevdigim dizileri acip izliyorum emzirirken. Bebek uyuduysa yatiyorum hemen kisada olsa uyuyorum. Kendimize cok iyi bakmamiz gereken bir donemdeyiz. Her sey bebeler icin 😘

Ben sürekli şu an hormonlarımdan dolayı böyleyim geçecek geçecek diye kendimi teselli ediyodum
İlk 2 hafta o kadar mutsuzdum ki anlatamam şimdi düşününce çok üzülüyorum bebeğime karşı suçluluk hissediyorum
Bi şekilde bitecek bu lohusalık, eşlerimizin de hayatı değişti bir yerde. Benim eşim de benimle birlikte asosyal oldu mesela, en sevmediği şeydi evde oturup durmak 🙃

Arkadaşlar ben 27 gün once normal doğum yaptım. Ve bende acayip gaz var . Rezene çayı içiyorum kimyon çayı içiyorum. Bir gram eksilme yok gaz. B3nim gibi olan var mı? Foruma baktım. Doğumda makat kaslarini kesmişler. Bu yüzden ameliyat oldum filan yazanlar var.
Ben aynısını yaşadım, çok gazim vardi. Ayağımın altına sıcak su torbası koydum, ayağımdan çorabı terliği eksik etmedim. Anason rezene ve nescafe içtim ama 1 ay kadar sürdü. Sıcak su geç aklıma geldi

Arkadaşlar bebeğim birkaç gündür memeye gelince kıvranıyor ıkınıyor ağlıyor ememiyor çok üzülüyorum. 29 günlük olduk. Sütüm gayet güzel geliyor. Çiş sayısı azaldı. Ya doymuyorsa diye korkuyorum. 3 saatte 2 çiş anca yapmış. Sizlerde nasıl ne kadar çiş yapıyor normal mi acaba bu kadar çiş sayısı
Tam uyanmadan yarı uykulu vermeyi deneyin, benim bebeğim de almıyordu hiç böyle deneyerek almaya başladı

ben nerdeyse 45dkda bir emziriyorum ya. uyudu mu da uyuyo 5 sast falan normal mi bilmiyorum
gündüz bazen yarım saatte bir emdiği oluyor eğer huzursuzsa daha çok emiyor. gece epeydir uyandırmıyorum. önceleri 2 saatte bir uyanırdı sonra 3 saatte bir. şimdilerde 4-4.5 saatte bir uyanıyor yani gece iki defa uyanmış oluyor.

eğer gece çok erken uyanan bebişiniz varsa bez kontrolü yapmanızı önerebilirim. benimkinin 3-3.5 saat uyumasıyla bez markasını değişmem aynı zamana denk gelmişti

çok büyük kavgalar ettim hem eşimle hem ailesiyle ilgili problemlerden dolayı. haklıyım anlaşılamıyorum içim içimi yiyor. bugün sakince kendimi ifade ettim ailesinin yaptığı yanlışları söyledim ve onun cevap vermesini engelleyerek. çünkü cevap verince konu dallanıp budaklanıyor alakasız yerlere gidiyor ben iyice sinirleniyorum. bugün kendimi daha rahat hissediyorum ama sorunları yaşadığım günler ölüm gibiydi. insan en çok bebeğine üzülüyor. bebeğimizin bu günleri geri gelmeyecek ve bizim uğraştığımız şeylere bak… ben dışarı çıkınca bir tık iyi olmuştum çıkamıyorsan pencereyi aç derin nefesler al… bunların geçici olduğunu ve sadece bebeğini düşün minik mucizeni♥️ daha sonra hesabını sorarsın 🤣 sormalıyız🤣

bu arada bana fast food yemek de iyi geliyordu sağlıksız bir öneri 🙈♥️

Arkadaşlar ben 27 gün once normal doğum yaptım. Ve bende acayip gaz var . Rezene çayı içiyorum kimyon çayı içiyorum. Bir gram eksilme yok gaz. B3nim gibi olan var mı? Foruma baktım. Doğumda makat kaslarini kesmişler. Bu yüzden ameliyat oldum filan yazanlar var.
komposto denediniz mi? metsil’in çiğneme tableti var ben uzun yıllar kullanmıştım gaz sancısı için. doktora sorabilirsiniz

Kızlar süt arttırmak için yaptığınız özel bir sey var mı veya kullandığınız her hangi bir sey ?
Bana burdaki onerilerin hiç birisut yapmadı. Son 5 gündür atletlerim sütten ıslanıyor. Sebebi 🍉 karpuz 😍🤣
Her kadın özeldir. Deneyerek bize süt yapani bulmalıyız.

Ben yarın bana yakın olan olan bir spor merkezinde pilatese basliyoeum kızlar. Hem evden çıkmak iyi gelecek hemde kilo veririm insaAllah. 11 kilo fazlam var.
Boğazıma hiç engel olamıyorum. Karbonhidrat ve şeker tuketimim fazla. Bunları kesmem gerek ama nasıl yapicam bilmiyorum.
Sizlerde durumlar nasıl. ?

İncir kuru incir mi yoksa normal incir mi?
Kuru incir çok iyi geliyor, su içmek, karpuz yemek ama en onemlisi uyumak, dun gece karpuz yesim gecede kizim uyumus ben uyumuşum çok güzel bibuyqndim sırılsıklam olmuşum ama öyle böyle değil, üzerime 1 şu barsağı su dökülmüş gibi, yani 1 şu bardagi süt ziyan olmuş, göğüslerim patlayacak noktaya gelmiş, biraz birinden, biraz diğerinden emzirip hafiflettim
Meme uçlarına benim gibi iğne batması hissi olan var mı
Günde 3-4 kere oluyo bildiğin iğne batıyo neden a acaba
Ben ben ben

Beni düşünerek lohusaligi atlatabilir hâline şükredebilirsin, kaynanam ve kayinpederle aynı evde yaşıyoruz, doya doya kızım uyusa bile uyuyamiyorum, ilaç saatleri felan diye kahvalti saatinde öğlen yemeği saatinde akşam aynı şekilde hep bir kosturmacadayim, birde yaşlı misafir var, bizim ev ikinci katta ikinci kata çıkamıyor diye yemekleri tabakları felan hep kapının önüne taşıyorum, kızım bi yandan cocugumla ilgilenemiyorum, günde 5 defa yemek hazırlayıp sofra serip bulaşık yıkıyorum, ne lohusaligimi bildim ne anneligimi, hepsini geç insanligimi bile yasayamıyorum. Şuan iki çocuğum ve eşimle yaşamak o kadar isterdimki, vaktim olursa evi temizle istediğin zaman ye iç, keyfine göre takil, yani, şuan kızımı uyutmaya çalışıyorum ve kahvaltı geç kalmak üzere birazdan modurdanirlar yarış atina döndüm

X