2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Gunduz beni emdi memede uyudu yerine koyuyorum maksimum on dakikada uyanıyor bazisi o kadar bile surmedi aksam bi besbucuk altibucuk arasi uyudu sonrasinda bi yarim saat beni emdi doymadigini anlayınca mama yaptim sonrası felaket zaten bugün saat ona kadar sürdü aglamakli huysuzluk hali midesi artik şişti ac sanıp mama verdim çünkü ust uste ne yapacağımı şaşırdım ya bu kadar aglamak olur mu

Bizde iki gündür aksam 7 ile 9 arasi surekli agliyor gazi mi var ac mi anlamıyorum meme veriyorum almıyor aglamaktan mama veriyorum alıyor biberonu emiyor ama sonrasi yine cirim cirim ağlamak neden sizce ya
bacaklarını kendine çekip ıkınır gibi yapıyorken ağlıyorsa gaz sancısı demektir

ben boynundaki yara ve diğer pişikleri olduğundan beri akşamları yıkıyorum gece daha rahat çok şükür akşamları yıkamayı tavsiye ederim geceki uykusuna faydası olduğunu düşünüyorum

Merhaba Allah atali anali buyutsun. Bu mesaji yazdiginizda galiba bebeginiz 2 haftalikti. Benim bebegim de şu an 2 haftalik ve aynen sizin yasadiklarinizi yaşiyorum. Tek fark benim bebegim memeyi de istemiyor. Sadece sagdikca veriyorum. Ve bebek memeyi emmedikce sutum de azaliyor malesef. 45 mamayla basladik 2 saatte bir. 60a kaldirdik ama bugun 60la da doymuyor. Ilave 30 da yaptim verdim 90 cc mama yedi. 2 haftalik bebek için çok fazla oldugunu dusunuyorum. Sut olsa neyse de 90 mama biraz fazla gibi. Ama internette okuduklarimdan midesinin kapasitesi 90 100 zaten. Yani fazla degil. Siz şu an nasil devam ediyorsunuz? 60ta durdurul uyuttum resmen huzursuz uyudu. 2 saati huzursuz şekilde geçirdi. Şimdi 90 verdim çok rahatladi ve sakince uyuyor MasaAllah. Bari 2.5 saat idare etse 90
Benim oğlum 2 aylık ben daha yeni 110cclere geçtim bence ne kadar vereceğinizi doktorunuza sorun kilo başına ve günde kaç kere verdiğine göre hesaplanıyor mama miktarı
Hiç olumsuz düşünme stres yapma inş. Benim oğlumun sürekli burnu tıkalı sümüğü kıvamlı temizliyorum hemen tıkanıyor yeni doğanda görülmesi normal. İnş sonucun güzel çıkacak
ben boynundaki yara ve diğer pişikleri olduğundan beri akşamları yıkıyorum gece daha rahat çok şükür akşamları yıkamayı tavsiye ederim geceki uykusuna faydası olduğunu düşünüyorum
Ben akşam 21.00-21.30 gibi yıkıyorum siz ne zaman yıkıyorsunuz

Arkadaşlar bebğinde pamukçuk olan var mı dilinin üzeri beyaz bazen daha fazla bazen daha az önceleri süttür diyoduk ama şimdi bilemiyorum bi razhatsızlığı yok ama emin olamıyorm acaba öyleyse onu rahatsız eder mi tecrübe etmiş biri varsa yazarsa sevinirim
Bu arada nerden nereye geldik zaman çok hızlı yok kese yok kalp atışı derken

Bizde var karbonatlı suyla sil iyi geliyor bazen boğaza kadar ileryebiliyor pamukçuk işi o sıkıntı
Zaman çok çabuk geçiyor gündemimiz artık bebeklerin gelişimi sorunları durumları vs.

Pamukcuk bizde de var, kaç gündür karbonatlı su yapiyorsunuz, bir de mukostatin kullanan var mı, onu da kac gündür kullanıyorsunuz? Bizde 2 hafta oldu, doktor tavsiyesi ile bu ikisini yapıyoruz, bitecek gibi oluyor tekrar başlıyor

Bende karbonatlı su artı ilaç duymuştum ama sadece pamukçukmu değil mi ona emin olamadım o bir de nette emzik,biberon ve memedeki enfeksiyon sebep oluyomuş gibi bi yazı okudum aslında hergün kaynatıyorum memem de de yara var hala geçmedi acaba o mu sebep oldu diye vicdan yaptım ilk bebeğimde hiç böyle sorunlar olmamıştı sanki ilk defa bebeğim oldu gibiyimvalla o bu derken bi rahatça geçiremioruz bu zamanları ama çok şükür diyelim Allah beterinden korusun bütün yavrular sağlıcakla büyüsün inşallah

DIKKAT DİKKAT

Kolik anneleri size muhteşem bisey söyleyecem, Türkün son aklı benim olsun derler ya, benim işte öyle oldu, oğlum 7 yaşında olduğu için unutmuşum bugün aklıma geldi, bebisler elektrik süpürgesi sesine bayılır ve sakinleşir. Youtube dan elektrik süpürgesi sesi yazın çıkıyor zaten, hemen sakinleşip uykuya dalıyorlar, kızım tam 3 saattir ağlıyor ne emiyor, ne uyuyor, ne kucakta susuyor, şimdi aklıma geldi, o sesi açınca 1 dk önce catlarcasina ağlayan çocuk bi anda sustu ve uyudu, deneyin, denemekten zarar gelmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…