2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar bende iki gündür emzirme danışmaniyla ilerliyorum. 3 saatte bir mama takviyesi alıyor. Mama öncesi emzirme yapıyorum. Ama sütüm az yeterli gelmiyordu. İki günde sütümde bir tık artış hissediyorum ama benim kızımda da meme reddi başlıyor sanirim. Memeyle boğuşuyor resmen. Süreci olumlu veya olumsuz buraya yazarım.

Saç kurutma makinası seside işe yarıyor

Saç kurutma makinası seside işe yarıyor
Aynen evet, valaha unutmuşum ben, gece o kadar çaresiz kaldımki Allah bi anda aklıma getirdi, çatlayacak gibi ağlıyordu kuzum, ne emiyor ne gezdirmemden anlıyor, piş piş ninni hic bisey kar etmedi, çocuk çatlayacak dedim bi anda aklıma geldi telefondan actigim an sustu 2 dk sonra uykuya geçti, Allah im şükürler olsun dedim ve hemen bilmeyen varsa diye guruba yazdim

Kac cc mama veriyorsun? Benim kiz da artik memeyle boğuşmaya başladı almayacak diye korkuyorum ama belki gazdan da olabilir diye düşünüyorum

Kızlar bebişi 1 aylık ve üzeri olanlar gündüz alarmlı mı karnını doyuruyorsunuz uyusa bile uyandırıyomusunuz ya da kendi mi acıktıkca emiyor nasıl yapıyorsunuz?

Benim kız çok fena 2 3 kere anca kandırdık artık pek yemiyo sadece sakinleştiriyor uyku yok

Kızlar bebişi 1 aylık ve üzeri olanlar gündüz alarmlı mı karnını doyuruyorsunuz uyusa bile uyandırıyomusunuz ya da kendi mi acıktıkca emiyor nasıl yapıyorsunuz?
Genelde kendi uyanıyor ama eğer 3 saati geçmeye duruyorsa kendim kaldırıyorum oda herzaman olmuyo

Benim kız çok fena 2 3 kere anca kandırdık artık pek yemiyo sadece sakinleştiriyor uyku yok
Çok zor canım gerçekten insan ne kadar çaresiz kalıyor, dili yokki anlatsın, bizimkinin altı hafif pişik olmuş, internetten baby turco aylık paket aldım aksilik kargo gecikti elimdeki bezde bitince bi marketten önlem bez aldım 30 lu, az olan oydu, kazık gibi yapısı var bezin çocuğumun altını pişik yaptı, biraz onada mizirdaniyor galiba havalarda sıcak yakıyor çocuğu demekki

Ben 25 günden sonra ne gece ne gündüz uyandirmiyorum, sarılık tehlikesi geçince daha uyandırmaya gerek yokki, bi çocuk dr unu dinledim, patron bebeğiniz, ne zaman meme isterse verin, ne kadar uyumak isterse bırakın uyuşun, 1 aydan sonra bebeği uykusundan uyandırmak onu huzursuz eder ve bi sonraki uykuya zor dalar. Ihtiyacı kadar uyur o zaten utandırmayın diyordu. Bende 20 günlükken kontrole görürdüm dr rengi güzel sarılık düzelmiş deyince 5 gün daha uyandırdım sonra bıraktım, 3 4 hafta 5 saat uyuduğu bile oldu bi kaç defa hiç dokunmadim

Benimde sarilik geçince 2 saatte bir uyandırmaya bıraktım. Zaten 3 saat olunca kendii uyanıyor. Gerçekten uykudan kaldırdığımız da bir daha uyutmak zor oluyordu. Beslenmesi bile oyuncak olmustu

Ankara da yaşayan anneler var mı? Bu havada nasıl giydiriyorsunuz. Ve banyodan sonra nasıl giydiriyorsunux. Havalar ısındı. Ama pzt günü doktor altına bir atlet giydirin dedi. Bu havada iki kat giydiren var mı?

Ankara da yaşayan anneler var mı? Bu havada nasıl giydiriyorsunuz. Ve banyodan sonra nasıl giydiriyorsunux. Havalar ısındı. Ama pzt günü doktor altına bir atlet giydirin dedi. Bu havada iki kat giydiren var mı?
Ben atlet giydirmiyorum tek bir kısakollu bacaksız zıbın giydiriyorum bu şekilde bile isilik oluyor. Oturduğum şehirde 30-32 derece hava

Benimki 28 günlük bu zamana kadar gündüz hep kendi isteğiyle emzirdim tabi 3 saati geçmedi hiç bi zaman. Dün itibariyle de gece alarm kurma işini de bitirdim kendisi acıktıkça uyanıyor. Bi kere 4 saat kesintisiz uyudu sonra 2 saat de bir kalktı emdi uyanmasa da uyandırmayacağım artık

Alarm kurmuyorum genel olarak 2 saat arayla ama bazen 1 buçuk saat ara oluyor zaten ağlıyo gemen saati gelince uyuyosada uyanıyo saatinde sadce gece uykusunda ilk 3 saat bazen 4 saat uyuyor uyandırmıyorum artık kendi uyanınca emdiriyorum doktor da öle dedi artık gece ıyandırmana gerek yok uyandığında emdir dedi tabi sabaha kadar bekleme dedi

Ben atlet giydirmiyorum tek bir kısakollu bacaksız zıbın giydiriyorum bu şekilde bile isilik oluyor. Oturduğum şehirde 30-32 derece hava
Bizim burda da 30 derece ve üstüne çıkmaya başladı. Doktor öyle diyince kolsuz zibin ve uzun kollu üst giydiriyorum.ama bir daha ki gittiğimde soracagim

Bizim burda da 30 derece ve üstüne çıkmaya başladı. Doktor öyle diyince kolsuz zibin ve uzun kollu üst giydiriyorum.ama bir daha ki gittiğimde soracagim
Alt falanda giydirmiyorum şahsen ben. Doktorlar 40ı cıktıktan sonra sizinle aynı giydirin artık vücut ısısını koruyabilir diyorlar ancak benim evim cok sıcak evin içide 30 derece doktorlar ideal 22-24 derece diyorlar bu yüzden 15 günlükten itibaren ben kısakollara geçtim artık isilik olduğu ve vücudu ateş gibi olmaya başladığı için. Bence bebeğine göre hareket et göğsü ve sırtı sern olmuyorsa ve evin sıcaksa sadece zıbınla tutabilirsin artık 23 günlük olmuş senin bebişte çünkü

Çorap giydiriyorum genelde bazen cıkarıyorum hava alıyor bide gece yatarken incecik müslin örtüyorum üzerne okadar. Bu arada için rahat etmiyorsa şöyle de yapabilirsin ben ilk zamanlar öyle yaptım gündüzleri sadece zıbınla durdu akşam altınıda giydiriyordum

Haklısın. Evde 26 derece . Ama dereceye güvenmiyorum yeniden tekrar alacağım. Bir de bebegimi Bir kaç gün takip edeyim

Aranızda bebişin ikinci ay aşılarını yaptıran oldu mu? Benim kadar erken dogum yapan var mı bilmiyorum ama. İnanılmaz ağrısı var sanırım çocuk asla susmuyor, ağlamaktan canı çıktı Bizde mi sorun, herkes mi öyle?

Verem aşısı dışında hangi aşılar yapıldı acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…