2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Canım senimle aynı duyguları paylaşıyorum. Vicdan azabından ölüyorum büyük çocuğumla vakit geçirmeyi çok özlüyorum kendime de ona da sürekli bu dönemin geçici olduğunu tekrarlıyorum. Geçecek

Kızlar bebişi 1 aylık ve üzeri olanlar gündüz alarmlı mı karnını doyuruyorsunuz uyusa bile uyandırıyomusunuz ya da kendi mi acıktıkca emiyor nasıl yapıyorsunuz?
Ben ilk doğduğundan beri alarm kurmadım. Ne zaman ağlarsa o zaman emzirdim.
36+0 doğdu bebeğim. 2. Ay aşılarını dün yaptırdım benim bebeğimde halsizlik uyku yaptı. Ateşi çıkar gibi oldu çarpık verdim. Ebe de çok huzursuzlanırsa ilaç ver dedi sizde verebilirsiniz

Kac cc mama veriyorsun? Benim kiz da artik memeyle boğuşmaya başladı almayacak diye korkuyorum ama belki gazdan da olabilir diye düşünüyorum
90 ml mama veriyorum 3 saatte bir günde 7 öğün vermiş oluyorum. ama danismanlada olmuyor bugün üçüncü gün hiç ilerleme olmadı. Ml olarak azaltalim dedi. Bu sefer azaltinca çocuk daha fazla öğün almaya başladı.Nolacak bilmiyorum.
Kızlar bebişi 1 aylık ve üzeri olanlar gündüz alarmlı mı karnını doyuruyorsunuz uyusa bile uyandırıyomusunuz ya da kendi mi acıktıkca emiyor nasıl yapıyorsunuz?
Kendisi isteyince veriyorum. Alarm kurmuyorum bende canim

Bu arada Sakarya da oturuyorum. Sabah akşam zıbın giydiyorum. Üzerine ince muslin ortuyorum akşamları. İnsaAllah hasta etmeyiz bebeklerimizi
Z
10 gün öncesinde normal goydiriyordum. Bı sabah çocuğun ateşi çıkmış gibi geldi. O kadar sıcaktı ki. Ateşini ölçtüm. 37.4 çıktı. Üzerini çıkardım hemen düştü. Ondan sonra bir daha goydirmedim. Çok sıcaktan vücut ısısı yükselmişti.

Bende 90 ml veriyorum artik yetmiyo doktor da öyle söyledi. Kurtulamicaz galiba mamadan

Canım ben sütüm için bir şey keşfettim bir dene dilersen bir kere tahmini gaz yapacak herşey için kimyon kullanıyorum ve hemen ardına kimyon çayı hem kendim içiyorum hemde iyice süzdüğüm( bezle süzme)içinde partikül kalmayan kimyon çayını çay kaşığı kadar oğluma veriyorum bunu bulgur pilavı için denedim başarılı süt artışı oldu bebekte gaz herzaman olduğu kadar ama güzel tarafı kimyonlu kolay çıkıyor rahatlıyor çabucak.diğer yaptığım dereotu yiyip üzerine su içmek.diğer yaptığım ki bu da bariz süt artırıyor ısırgan otu çayı hemen süt yapıyor artıyor 3 defa içiyorum günde ek olarak rezenede var ebe bana rezene 6 defa içebilirsin dedi.ben solgar tablette kullanıyorum fakat yazdıklarım çok daha etkili oldu belki tableti bırakırım bile.. birde malt içecek deneyeceğim şuan içiyorum bakalım gece sütüm ne derece olacak tr deki malt içeceklerden yoktu alkolsüz bira var burada malt arpa mayası onu aldım bakalım ama bulgur bence en efsane ve ısırgan otu çayı bu ikisi favorim

Kızlar süt incisi oldu bende aranızda olan varmı bir memeden gelen süt daha yağlı gibi geliyordu bana sağonca bugünde tıkanmış herhalde süt incisi dediklerinden oldu açıyor acaba nasıl çözülür

Benimde sarilik geçince 2 saatte bir uyandırmaya bıraktım. Zaten 3 saat olunca kendii uyanıyor. Gerçekten uykudan kaldırdığımız da bir daha uyutmak zor oluyordu. Beslenmesi bile oyuncak olmustu
Kesinlikle öyle, uyandirinca tekrar uyutmak mümkün değil aşırı sinirleniyor yırtına yırtına ağlıyor benimki
Ankara da yaşayan anneler var mı? Bu havada nasıl giydiriyorsunuz. Ve banyodan sonra nasıl giydiriyorsunux. Havalar ısındı. Ama pzt günü doktor altına bir atlet giydirin dedi. Bu havada iki kat giydiren var mı?
Tokatta yaşıyorum ben iklimleri benziyor, 30 derecenin üzerinde seyrediyor hava, kısa kollu veya sıfır kollu bir zibin giydiriyorum o kadar, alta da giydiriyorum, benim gibi çok sıcağa gelemiyor zaten çok terliyor kuzum, ferah ferah giyiniyor, hatta poşetine koyup bahçemizde hava bile aldırıyorum o sekilde

Ben de verdim canım calpol, ama ateşini düşüremedik hala. Havalar da çok fena, kötü denk geldi. Takip ediyoruz şimdi, teşekkürler cevabın için

koltuk alti mi olctunuz atesini kulaktan mi

Ben bu yavrumda kendime süt yapan şeyi bulamadım. Her insan bedeni farklı olduğu gibi her bebekte bile farklı tepkiler veriyor. Mesela benim ikinci yavrumda ananas bana süt yapardi. Bunda tık yok.
Coksagol tavsiyelerin için. Solgar B12 kullanıyorum. Isırgan otu hemen alayım.
Birde kimyon hiç denemedim onu da deneyeyim. Peki kimyonu süt için mi kullaniyorsun gaz için mi?
Benim oldu ginnyscim. Bebeğim 15 günlük falandı. Çok araştırdım. Canım çok yanıyordu. Tek çareyi iğne ucuyla orayı delip cikartmakla buldum. Forumda da bir bayan böyle yapmış. Bende ordan cesaretlendim. Sonra tekrar oluştu. Tekrar aldım. Bir daha olmadı. Daha sık o gogsumu emzirmistim.

Benim bebeğim eğer uyanmak istemiyorsa naparsam yapayım uyanmıyor doğduğundan beri böyle o yüzden artık kendine bıraktım kilosu da normal olunca çok takmıyorm doğduğunda ağlayacak gibi oluyordum kalkmayınca

Aaa bende Tokatliyimm ama işim gereği Rizede yaşıyorum, hemsehrimi görmek sevindirdi

Solgar aynı kullanıyoruz isırganı hazır sallama çay buldum almanyada öyle kullanıyorum işe yarıyor kimyonu sütündeki gazı alsın diye kullanıyorum ama buradaki süt yapma çaylarını içindede bir miktar var anneler içmeli düzenli olarak her gün diye biliyorum.süt incisi için bende hep onu emziriyorum daha sık emsin geçsin diye patlatmak konusunda enfeksiyon kaptırırım diye korkumdan yapamam da inşallah emerken patlar akşam küçüktü eme eme baya dışa çıktı ucu inşallah patlar da rahatlarım

Ankara da yaşayan anneler var mı? Bu havada nasıl giydiriyorsunuz. Ve banyodan sonra nasıl giydiriyorsunux. Havalar ısındı. Ama pzt günü doktor altına bir atlet giydirin dedi. Bu havada iki kat giydiren var mı?
Ben sadece zıbın giydiriyorum. İlk gün kat kattı. sıcaktan çok fazla döküntüsü oldu. Doktorunun onayıyla sadece zibinla devam ettim. Sadece misafir olursa ya da biz gidersek uzun kıyafetler giydiriyorum

Bende 90 ml veriyorum artik yetmiyo doktor da öyle söyledi. Kurtulamicaz galiba mamadan
Ben de bulaştım mamaya biberon yıkamaktan ciğerim soldu. Bi de sinirlenip bağırıyo yetiştiremiyorum elim ayağıma dolanıyor Allahım hepimize sabırlar Sütümü sağabilsem artıyor ama sağamıyorum ki. Hanım kızımız emmiyo da

Benim kizim emiyo da sanki cok bogusuyor korkuyorum bırakacak diye, sagmaya benim de vaktim olmuyor napcaz böyle bilmiyorum

Selam kızlar uzun süredir yoktum. Lahusaliğın diplerindeydim mastit oldum. Ateş titreme her yerim ağrıdı. Ölüyorum herhalde dedim. Şükürler olsun 2 gündür iyiyim. Tüm süt yapıcı şeyleri bıraktım. Onun da etkisi olabilirmiş. Göğüste fazla süt olduğunu anlarsak hemen sağmak gerekiyormuş. Umarım kimse yaşamaz çok zorlandım.

çok geçmiş olsun çok şükür atlatmışsınız. ben de çok kötü hissediyorum çok sıcak ve sürekli emzirmekten bitap düştüm eski hayatımı özlüyorum durduk yere ağlıyorum. oğlum nerdeyse saatte 1 emmek istiyor gerçekten çok zorlanıyorum gaz sancıları da oluyo üstüne sünnet ettirdik yani combo oldu herşey. Allah yardımcımız olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…