2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Gunduz de uyuyamıyoruz. Banyo yaptırdık öyle uyuyor şimdi. Umarım dediğiniz gibi bir şey yoktur.
Eger ki yanlis hatirlamiyosam yenidoganin ilk uc ayi hala anne karninda sanarak geciyomus o yuzden kucakta olmak istemesi memede kalmasi huzursuzluk uyumama (ates gaz aclik disinda) gayet normalmis dunyaya etrafindaki uyaranlara alismaya calisiyorlar 🙏🏻

Güle güle gelip gitmek nasıp olur inşallah.hayırlı yolculuklar. Ben mama hiç kullanmadim bilmiyorum ama bez olarak baby turco kullanıyorum ve kizim hiç pişik olmadi, ondan memnun kaldım.

Benim kızımda kakasini o şekilde yapıyor, karnından poposuna aşağı gurulgurul sesle yapıyor hep
Çok sagol canım rabbim herkesin yolunu açık etsin. Verdiğin bilgiler içinde teşekkürler 😘

38 günlük olduk yaklaşık 10 gündür akşamları saat 7 8 gibi bizdede uykuya direnme var gözünden uyku akıyor ama bir türlü uyutamıyoruz huzursuzlanıyor sonra
emdikten sonra kucaktan yatağına koyarsam aşırı direniyor. uyumuyor çok uzun süre. sonrası da huzursuzluk bizde de.
Bende bu konuya yazmak için geldim. İki gündür Çok az uyuyor sadece mem3 de ağlaması kesiliyor. Aç diye mama da veriyoruz ama fayda etmiyor. Göğsümde uyuyor yerine yatırdığım zaman hemen uyanıyor. 21 günlüğüZ daha. Genel olarak böyle mi ? Yoksa doktora götürsem mi
21 günlükken bizde de öyleydi, gerçi hala memede uyuma isteği var ama sağım yapıyorum, bir kaç öğününü sağdığım sütle biberondan veriyorum. diğer türlü memeye çok alışır gibi ve bende bu uzun süreli duruşları başarabileceğimi sanmıyorum açıkçası. o nedenle biberonla vermek biraz biraz memeden ayrı da uyuyabilmesini kolaylaştırdı gibi.

ayyy o beyazlar bizde de çıkıyordu ama normalmiş. benimki mahvoldu ya havalar aniden ısındı boynu önce pişik sonra yara oldu sonra etrafına sıçradı bi baktım koltuk altları olmuş kulak arkası ve poposu hatta bacaklarının arka tarafı boğum kısmı 😵‍💫😵‍💫😵‍💫 en kötüsü de boynu resmen açık yara gibi. iki gündür bi krem kullanıyorum ama perişanız geceleri yine çok ağlamaya başladı gündüz daha iyi
sen de kilo verirsin bence iyi de vermişsin zaten 🥰🥰 hele bu tempoda tekrar kilo alacağımızı hiç sanmıyorum birkaç gündür yemek yiyebildiğime şükrediyorum üstelik annem de yanımda🤣
Ben 5. Gün iki çocuğumla yanlız kaldım annem köyde duruyo bqyram onu tarla işleri iyice sıkıştı git bari dedim idare ederim dedim. Uyku desen o da yok nasi veremiyom bu kiloyu. Bu arada canım boynu yara gibi dedin ya kantiron yağı sursene boynuna çok iyi gelecektir

bugün 4 haftalık oldu oğlum. çok kısa aralıklarla emme isteği var, 2 saatte bir gibi. bazen çok geliyor ve yediğinin çoğunu daha o an çıkarıyor ama çok istiyor bir yandan da. uyanık kalma süresi de arttı. uykuya direndiği oluyor mesela. siz de durumlar nedir?
Valla kısa dediğin Aralık 2 saatse çok iyi canım. Benim bugün 21 günlük oldu 10dk 15 dkanca yarım. Saat kestiriyor

Ben 5. Gün iki çocuğumla yanlız kaldım annem köyde duruyo bqyram onu tarla işleri iyice sıkıştı git bari dedim idare ederim dedim. Uyku desen o da yok nasi veremiyom bu kiloyu. Bu arada canım boynu yara gibi dedin ya kantiron yağı sursene boynuna çok iyi gelecektir
allah yardımcımız olsun yalnız gerçekten çok zor 😵‍💫😵‍💫 uykusuzluk en kötüsü bebiş uyuyunca uyu dicem çok sık uyanıyormuş. hem biraz uyusa yine ev işlerine koşman gerekir 😣
ben dr a gitmeden onu da denedim canım. bizim galiba enfeksiyondan böyle artmış hiç anlamadım denediğim her şey herkesin önerdiği şeyler ama bize iyi gelmedi sanırım olacağı varmış

bugün 4 haftalık oldu oğlum. çok kısa aralıklarla emme isteği var, 2 saatte bir gibi. bazen çok geliyor ve yediğinin çoğunu daha o an çıkarıyor ama çok istiyor bir yandan da. uyanık kalma süresi de arttı. uykuya direndiği oluyor mesela. siz de durumlar nedir?
Geceleri güzel uyuyor genelde ben uyandırıyorum 2 saatte bir bazen sabaha karşı kendi acıkıp uyanıyor. Ama gündüzlerimiz 1 haftadır fena. Gaz sancılarımız başladı bide bana yapışık yaşıyor. Kucağımda uyutuyorum yatağına koyduğumda uyanıyor. Akşama kadar yapışığız maalesef 🥲 normalde gündüzde 1.5-2 saatte bir acıkırdı ama bu ara saat başıda emzirdiğim oluyor düzenimiz gitti maalesef

Almanyada da yok maalesef
Almanyadaki kuzenim milupa kullaniyordu, en iyisi bu bizim orda demisti
Kabin boy bebek arabası kullananlar hangi marka ve hangi modeli kullanıyırsunuz acaba? Bebeğin kırkı çıktı daha araba beğenip alamadık
Bende daha,alamadım ya zor oluyor, puset ağır oluyor elinde taşıması, ben travel sistem düşünüyorum daha pratik ve kibar gibi
Geceleri süt üreten hormon yükseliyormuş gerçekten ben de farkettim onu
Bende farkettim onu, gece 2 saat uyusa bebem iki göğsümde taş gibi oluyor
Geceleri güzel uyuyor genelde ben uyandırıyorum 2 saatte bir bazen sabaha karşı kendi acıkıp uyanıyor. Ama gündüzlerimiz 1 haftadır fena. Gaz sancılarımız başladı bide bana yapışık yaşıyor. Kucağımda uyutuyorum yatağına koyduğumda uyanıyor. Akşama kadar yapışığız maalesef 🥲 normalde gündüzde 1.5-2 saatte bir acıkırdı ama bu ara saat başıda emzirdiğim oluyor düzenimiz gitti maalesef
Ben 25 günden sonra uyandirmiyorum bazen 3 bazen 4 saat uyuyor, bundan sonra uyandırmak iyi değilmiş, uykuya ihtiyacı varmış, sarılık tehliken geçtiyse daha uyandırma bence

Hanımlar ben çok yoruldum sizde durumlar nasıl? Bebeğim 21 günlük oldu sürekli ağlıyor uykular 5 10 dk ve benim bir kızım daha var 4 yaşında onunla ilgilenemiyorum. Ev işleri yemek onları yapmaya mecalim kalmıyor. Çok bunaldım en çok da büyük kızımla ilgilenemediğim için üzülüyorum

Bizde iki gündür aksam 7 ile 9 arasi surekli agliyor gazi mi var ac mi anlamıyorum meme veriyorum almıyor aglamaktan mama veriyorum alıyor biberonu emiyor ama sonrasi yine cirim cirim ağlamak neden sizce ya

Bizde iki gündür aksam 7 ile 9 arasi surekli agliyor gazi mi var ac mi anlamıyorum meme veriyorum almıyor aglamaktan mama veriyorum alıyor biberonu emiyor ama sonrasi yine cirim cirim ağlamak neden sizce ya
Bizimde o saatlerde uyku krizlerimiz var memede kucakta uyuyor beşiğe koyuyorum 5 dk sonra hiç uyumamış gibi cin gibi uyanıyor sonrası huzursuzluk 🤦🏼‍♀️ ilk haftalar iki saatte bir zor uyandırıyodum şimdi de uyutamıyorum akşamları

Valla kısa dediğin Aralık 2 saatse çok iyi canım. Benim bugün 21 günlük oldu 10dk 15 dkanca yarım. Saat kestiriyor

Bir ara bizde de öyle oldu, emiyor uyuyor 5-10 dk sonra uyanıp tekrar sadece emince rahatlıyordu. Bir kaç güne geçti ama. Şimdi 3 saatten 2 saate, ara ara 1 saate düştüğü oluyor bu aralar. Ben hiç uyandirmiyorum artık neredeyse, iki doktor da kendisi uyansın artık dedi, bir de her istediğinde emzirme dedi sen verirsen o emer, aç olduğundan değil dedi ama kıyamıyorum ben ve oğlum doyunca rahatlayan bir bebek, ne zaman doydugunu kendim de anlayabiliyorum, ne zaman isterse o zaman emziriyorum ya da mama veriyorum o nedenle.

İki rahatlama şekli var emme ya da kucakta olma. Bazen kucakteyken hareket etmemizi istiyor, oturunca ağlıyor.

emdikten sonra kucaktan yatağına koyarsam aşırı direniyor. uyumuyor çok uzun süre. sonrası da huzursuzluk bizde de.

21 günlükken bizde de öyleydi, gerçi hala memede uyuma isteği var ama sağım yapıyorum, bir kaç öğününü sağdığım sütle biberondan veriyorum. diğer türlü memeye çok alışır gibi ve bende bu uzun süreli duruşları başarabileceğimi sanmıyorum açıkçası. o nedenle biberonla vermek biraz biraz memeden ayrı da uyuyabilmesini kolaylaştırdı
Eylülde ise baslamam gerek .göğüste uyutayim bir kaç ay .sonrası biberona dönecek 😔

X