2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar bugün ben de doğum yaptım. 38+3 te doğduk. Normal doğum oldu 5 cm ye kadar kendi sancımla geldim sonra suni takıldı 2 saate doğurdum. Son 15 20 dk çok zordu onun dışında güzeldi. Bu sefer epidural almadım dayandım ama açıkçası zorlandım. En son kendimi topladım ıkınmam lazım dedim Allah bir kuvvet verdi çok şükür sağ salim aldım kucağıma.🙏
Hayırlı olsun :)

Şimdilik sütünü sağıp ver,sütüne alışsın,memeye de koy o redd etse bile.Memeye de sütünü sür öyle koy.Emzire tekniklerine bak,belki yalnışın vardır,bebek düzgün tutamadığı için de redd ediyor ola bilir.Ama asıl sorun biberondan süt daha rahat geliyor,az çaba harcıyor,memeden emmek için çok çaba gerek.Kaşık biberon kullandın mı peki?Yoksa ondan da emmek istemiyor?
Sağıyorum ama şu an sağdım mesela sadece 15 ml :KK43:
Bende lansinoh manüel var olmadı elektriklisini alacağım belki daha çok gelir
Denemediğim tek şey silikon uç kaldı. Onu da bugün alıp denicem. Ten tene temas bile istemiyor yavrum benim memeden çok soğumuş :KK43:

Ah canım benim,ağlayışını tahmin etmek zor değil.İnsanın içi parçalanıyor bebek öyle ağladığında.Allah yardımcın olsun.Meme reddi ile ilgili videolara da bak canım,çözüm yolları vardır elbet.
Çok sağolun. Bakıyorum neler neler yaptım. Çok büyük hataymış direkt biberon vermek

zytn zytn canım sağlıcakla en kısa zamanda kavuşun inşallah bence bugun yarın yanına gelir diye düşünüyorum 🤲🏻 ben de evde zor zamanlar yaşıyorum gece hiç uyumuyor süt yetmiyo mu bilmiyorum sürekli emmek istiyor ama gündüz de uyuyor 🤦🏼‍♀️ gerçekten çok zormuş bu yenidoğan dönemi Allahım hepimize sağ sağlim atlatmayı nasp etsin ağlamaktan mahvoldum bugun🤦🏼‍♀️ altını bile açınca çığlık çığlığa ağlıyor .

Şimdi sağdım yine 10 ml geldi artıyor galiba
Ama bebeğim asla emmiyor ki. Meme verince kendini parçaladı kıpkırmızı oldu bayılacak neredeyse. Biberon verince de 1 yıl aç kalmış gibi emiyor.
Yeni doğduğunda hemşireye demiştim meme reddi olmasın kaşıkla mı verseniz diye, yok bu biberon anne memesine yakın yapmaz demişti. Ama öyle olmuyomuş işte 🤷🏻‍♀️
Aynı durumdaydım bende ilk gün zaten hastanede emdi sanmışım ama hiç gelmemiş bebek açmış resmen ikinci gün eve çıkınca mecbur mama verdik o gece göğüslerim taş gibi oldu kocaman bebeğin emmesi mümkün değildi sıcak havlu ile masaj yapıp yapıp sağdım ve biberonla verdim 2 3 gün sonra kontrole gittik yavrum ellerini emiyodu doktor dedi ki bu emmeyecek bi bebek değil bizi emzirme danışmanına yönlendirdi ama gögüslerim baya normallemişti o ara evde denesekte yırtına yırtına ağlıyodu danışman doğru pozisyonu yaratınca tam 45 dk aynı memeden emdi oğluşum o gğnden sonra bi daha sağım yapmadım ama erkek çocuğuna süt yetmiyor bu kesin günde 2 3 ker max mama desteği alıyorum göğüsler doldukça da emziriryorum uyumaya yakın emzikte veriyorum valla bu iş öyle kurallara göre olmuyor malesef keşke olsaydı mamayaöcü gibi davrandıkları için çok arkadaşımın bebeği sarılık oldu gelmeyince ne yapsın anneler aç mı kalsın bebek

Bende de tam tersi 3 eylülde. Düzeltilmiş olarak 16 Eylül dediler.b3n devlete gidiyorum 41e kadar bekletilir dediler. Olmazsa biz devreye gireceğiz dediler ama .41e kadar bekletmenin anlamı ne .Bende onu anlamıyorum. Doktorunuza güvenin İçinizi ferah tutun lütfen.
Salı gününe kadar normal şekilde gelir diye dua ediyorum. Gün yaklaştıkça korku sarıyor beni 😥 Sağ salim kucağımıza alırız inşallah evlatlarimizi 🤲🏻

Benim de 37+3. Suyu az kilosu da geçen hafta 3550ydi
Benimki de dün 3508 çıkmıştı kilosu ama tabi ne kadar doğru bilmiyorum. Pazartesi salilardan alalım demişti doktor ama eşimden dolayı cuma daha uygun dedik . Suyu dyaanir mi dedim. Dayanır ama garantidi yok bu işin macera aramaya gerek yok dedi. Hareketlerini sıkı takip ederim suyu yeter diyoaan cuma olsun dedim cumaya gün aldık bakalım. Haftasına göre seninki baya iri bı bebek. Normal mi istiyorsun

3500 dan fazla ölçttü tam sayı vermedi ama normal bu haftada yani kilosu bence fazla deil beni bi de alttan muayene de ettiler yumuşama ve açılma başlamış dedi ebeler kendi sancım gelsede doğursam artık çok yoruldum😞
Hayırlısı benim sezeryan olucak plasentam doğum kanalının önünde ilk de aynıydı yine sezeryan olmuştum haftaya cumaya olacak iste nasipse benim de inşallah bu aksilik olmadan cumayı görürüm. Doktor cumayı beklemeyelim dedi pazartesi salilardan alalım dedi. Rabbim yardım etsin de sağlıkla cumaya eriseyim. Rabbim sanada kolay doğum nasip etsin inşallah

Bende yumuşama da açılma da yok 😞 egzersiz yürüyüş yapıyorum yürürken vajinadan bıçak saplanır gibi acı oluyor bilmiyorum artık
Perine masajı yapmayı dene istersen çok güzel yumuşatıyor, kendin yapamazsan başta eşinden destek alabilirsin :)

Hanımlar merhaba,
Dün sabah 9 buçukta oğlum spinal sezeryanla dünyaya geldi. çok iyi bir süreç
yaşamadım burdan anlatmayacağım. burdan hep çok iyi şeyler okudum ama benimki öyle olmadı sizin de canınız sıkılmasın her doğum kendine özgü umarım çok iyi bir süreç yaşar herkes. oğlum solunum sıkıntısından küveze alındı süt sğaıyprum sürekli nolur Allah rızası için dua edin kucağıma alayım mis kokulu inanulmsz bişey. Allah herkesin yavrusunu bağışlasın
Rabbim ikinize de yardım etsin kucağında saglicakla hastaneden çıkmayı nasip etsin. Çok da deşelemek istemiyorum ama niye solunum sıkıntısı yaşadınız acaba

Tebrikler,sağlıkla,analı-babalı büyüsün
Aminn teşekkür ederimm☺️
Kızlar 40+2 yim hala bir şey yok. Salı günü yatış verildi. Fitil denenecek olmaz ise sezaryen önerecek dr kesin. Size sormak istediğim soru var. Asıl benim son adet tarihim 13 eylül.. Hamileligim başından beri erken dollenmis ultrason göre 7 Eylül gözüküyor bizde ona göre değiştiriyoruz dedi. Onun dışında 4 dr da aynı şeyi söylüyor bizde olsaydık 7 Eylül yazardık diyorlar. Onlara göre 40+2 kendi son tarihine göre 39+2 hedefim normal doğum ama hiç belirti yok. Suyum plasenta her şey normal gözüküyor. Doktoruma göre 40+5 e kadar tutmak en fazla riske girmek istemiyor. Salı gününe kadar kafana sıkışmış gibiyim. Ne önerirsiniz 😥
Canim gec dollenme olayına bisey diyemem ama benim kizim sata göre tam 40+5 de doğdu kendi sancim da bir gece öncesi başladı. Devlet hastanelerinde 41 haftaya kadar bekletiyorlar bebegin durumu iyiyse.
maşallahhh tebrik ederim allah analı babalı büyütsün 🥹♥️♥️
Aminnn teşekkür ederim ♥️☺️

Kızlar bugün ben de doğum yaptım. 38+3 te doğduk. Normal doğum oldu 5 cm ye kadar kendi sancımla geldim sonra suni takıldı 2 saate doğurdum. Son 15 20 dk çok zordu onun dışında güzeldi. Bu sefer epidural almadım dayandım ama açıkçası zorlandım. En son kendimi topladım ıkınmam lazım dedim Allah bir kuvvet verdi çok şükür sağ salim aldım kucağıma.🙏
Allah anali babali buyutmek nasip etsin gözünüz aydin🤲
Hanımlar merhaba,
Dün sabah 9 buçukta oğlum spinal sezeryanla dünyaya geldi. çok iyi bir süreç
yaşamadım burdan anlatmayacağım. burdan hep çok iyi şeyler okudum ama benimki öyle olmadı sizin de canınız sıkılmasın her doğum kendine özgü umarım çok iyi bir süreç yaşar herkes. oğlum solunum sıkıntısından küveze alındı süt sğaıyprum sürekli nolur Allah rızası için dua edin kucağıma alayım mis kokulu inanulmsz bişey. Allah herkesin yavrusunu bağışlasın
İnşallah en kisa zamanda sağlığınıza kavusursunuz her ikinizde stres yapmamaya çalışın Rabbim yardimciniz olsun🤲

Sağıyorum ama şu an sağdım mesela sadece 15 ml :KK43:
Bende lansinoh manüel var olmadı elektriklisini alacağım belki daha çok gelir
Denemediğim tek şey silikon uç kaldı. Onu da bugün alıp denicem. Ten tene temas bile istemiyor yavrum benim memeden çok soğumuş :KK43:
Bendeki elektrikli çiift başlı diamond elmasınki.İlk sağdığımda 2 göğsüm birlikte 20 ya da 30 ml olmuştu,ilk defa 4.gün sağmıştım sanırım..Benim de oğluma ilk günler biberonla mamayla beslendi,2ci günü sütüm gelmeye başlamıştı,o günden süt ve mamayla beslendi 4-5 gen,sonra sütüm arttı ve mamayı kesdik.

Son düzenleme:
Aynı durumdaydım bende ilk gün zaten hastanede emdi sanmışım ama hiç gelmemiş bebek açmış resmen ikinci gün eve çıkınca mecbur mama verdik o gece göğüslerim taş gibi oldu kocaman bebeğin emmesi mümkün değildi sıcak havlu ile masaj yapıp yapıp sağdım ve biberonla verdim 2 3 gün sonra kontrole gittik yavrum ellerini emiyodu doktor dedi ki bu emmeyecek bi bebek değil bizi emzirme danışmanına yönlendirdi ama gögüslerim baya normallemişti o ara evde denesekte yırtına yırtına ağlıyodu danışman doğru pozisyonu yaratınca tam 45 dk aynı memeden emdi oğluşum o gğnden sonra bi daha sağım yapmadım ama erkek çocuğuna süt yetmiyor bu kesin günde 2 3 ker max mama desteği alıyorum göğüsler doldukça da emziriryorum uyumaya yakın emzikte veriyorum valla bu iş öyle kurallara göre olmuyor malesef keşke olsaydı mamayaöcü gibi davrandıkları için çok arkadaşımın bebeği sarılık oldu gelmeyince ne yapsın anneler aç mı kalsın bebek
Bana da hastanede destek için gelen kişi sakın mama verme demişti. Saatler geçti 4-5 saat bekledik süt gelmedi nasıl mama vermeyelim ki
Hemşireye lütfen biberonla vermeyelim dedim kaşıkla verelim dedim dinlemedi beni biberona alıştı asla beni emmiyor
Ten teması bile istemiyor. Ve asla doymuyor versem 90 ml mama içer bi öğünde

Bendeki elektrikli çiift başlı diamond elmasınki.İlk sağdığımda 2 göğsüm birlikte 20 ya da 30 ml olmuştu
Olmadı ben de alacağım elektrikli çift sağım yapan. Çok zamanımı alıyo böyle ve benden hala süt geliyo mu bilmiyorum şu sapsarı gelen kolostrom 4-5 gün sürer sonra süt gelir denmiş ne kadar doğru bilmiyorum da

Kendimi çok mutsuz hissediyorum. Bebeğimi seviyorum ama hayatım mahvoldu diyorum. Sanki bir daha eşimle bi kafede bile oturamıcam hissi var. Sürekli ağlıyorum
Ama en azından saçmaladığımın ve lohusa psikolojisinden böyle olduğumun farkındayım. Umarım şu ruh halinden bir an önce çıkarım😢

Kendimi çok mutsuz hissediyorum. Bebeğimi seviyorum ama hayatım mahvoldu diyorum. Sanki bir daha eşimle bi kafede bile oturamıcam hissi var. Sürekli ağlıyorum
Ama en azından saçmaladığımın ve lohusa psikolojisinden böyle olduğumun farkındayım. Umarım şu ruh halinden bir an önce çıkarım😢
Bebeğimin uymadığı, çok ağladığı her gece bende de aynı hisler var. Sonra bebeğime bakınca vicdan azabı çekiyorum böyle düşündüğüm için. Bir an önce geçse keşke

Bebeğimin uymadığı, çok ağladığı her gece bende de aynı hisler var. Sonra bebeğime bakınca vicdan azabı çekiyorum böyle düşündüğüm için. Bir an önce geçse keşke
Aynen ağlayınca oluyo bende de. Az önce eşimle dışarı çıktık iğne olmam için. Aklım hep evde kalıyo ama bi yandan ağlıyorum dışarı bile çıkıp oturamıcaz diye..
Haftaya bir akşam annem bakarken bir saat eskiden uğradığımız bi yere oturmaya karar verdik. İyi geliyomuş yoksa benim moralim düzelecek gibi değil
Bebeğimi çok da seviyorum iyi ki ona karşı bi öfkem yok oladabiliyomuş çünkü.
Tecrübeli bi kaç arkadaşım 3 aylık olunca hayatın daha düzene girer demiş ne kadar doğru bilmiyorum göreceğiz.

X