2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
kalça çıkıklığı kontrolü için hangi bölüme randevu almak lazım? burada randevular sıkıntılı özele mi götürsem bilemedim.
bir de sünnet işini ne yapacaksınız? herkes erkenden yaptır kurtul diyor

Çok haklısınız zaten farkındayım yanlışımın. Şu an çok pozitifim mesela, ara ara gelip gidiyorlar 🙄
Eğer sizinki gibi dolu dolu süt görürsem direkt alacağım . Evde corelife var ama manüelden bile kötü
Son günler benim de bebeğim memeden doyamıyor,sabahları sağım yapıyorum,doymadığında mecbur sağdığımı veriyorum,mama vermemeye çalışıyorum.Sütüm su gibi,doyurmuyor.Bebeğim elbiselerini emerek uyanıyor uykudan.Ama pozitif olmaya devam ediyoruz,annemle bu durumu şakayla karşılıyoruz.
Bir az daha sabredin,sütünüz gelecek

Hala depend kullanıyorum. Azalsa da devam ediyo benim de
40 gün devam eder biliyorum ama az az olur, 2 gün önceye kadar benimde az az oluyordu, dün bi anda çoğaldı 5 tane ped değiştim ve doluydu hepside
Benim başında beri çok kanamam olmadı.Bir gün bir az oluyor,o biri gün sabah olup,akşama kadar hiç olmaya biliyor.
2 gün önceye kadar benimde öyleydi az az, hatta 3 4 gün hiç olmadigida oldu ama dün 5 ped değiştim, adetliylen bu kadar olmadı kanama, hafta sonu girdi aksilik dr a da gidemedim, bakalım bi kaç gün nolcak

Bu arada bebislerin kilo alma durumu nasıl, benim bebiş geçen salı götürdük aile hekimine 300 gr almış, ilk hafta götürdüğümüzde hiç kilo almamışsa vermemiştir 3200 duruyordu, 1 hafta sonra 300 gr almış dedi

Doğru emzirmeye başlayınca hemen bıraktım. Zaten 2 gün kullanmıştım. Meme ucum çok yaraydı, doğru emzirmeyi öğrenince, bebek memeyi tam kavramaya başlayınca tekrar ihtiyaç duymadım. Sadece artık bebek meme ucunu ilk tuttuğunda acı oluyor, sonra emzirirken canım yanmıyor
Ben 3 haftadır kullandığım için bebeğim artık bırakmak istemiyor ve sütüm çoğaldığı için de silikonun ucuna birikiyor bebeğin boğazına kaçıyor benim çok acil bu silikon uçtan kurtulmam lazım

Ben 3 haftadır kullandığım için bebeğim artık bırakmak istemiyor ve sütüm çoğaldığı için de silikonun ucuna birikiyor bebeğin boğazına kaçıyor benim çok acil bu silikon uçtan kurtulmam lazım
Memenizi emzirmeden önce biraz elle ya da manuel bir pompayla sağın, meme ucunu enjektörle çıkarıp öyle verin bebeğin ağzına. Meme süt dolu olunca sert oluyor ucu da çok çıkık değilse bebek tutmakta zorlanıp bırakıyor,silikon uç kolay geliyor.

40 gün devam eder biliyorum ama az az olur, 2 gün önceye kadar benimde az az oluyordu, dün bi anda çoğaldı 5 tane ped değiştim ve doluydu hepside

2 gün önceye kadar benimde öyleydi az az, hatta 3 4 gün hiç olmadigida oldu ama dün 5 ped değiştim, adetliylen bu kadar olmadı kanama, hafta sonu girdi aksilik dr a da gidemedim, bakalım bi kaç gün nolcak
Bende de bu gün önceki günlere nazaran çok oldu amma adet zamanındaki gibi.Doktora gitseniz ya sorsanız bize de haber verirseniz iyi olur

Merhaba ben aynı sorunla 1 haziranda sezeryan oldum,hiss etdiklerinizi çok iyi anlıyorum,30-31 mayısta neden böyle oldu,sezeryan nasıl olacak diye düşünmekten 1-2 saat anca uyumuştum,çünki doktor küveze de konula bilir demişti.30 mayısda doktor kontrolünde sata göre 38 hafta olmalıyken 34+6 çıktı,bu yere kadar satdan 11,8,10 gün gibi geri geliyordu,geç döllenme olduğu için böyle göstermesi sorun değildi,ama artık 3 hafta olması ve bebeğin kilosunun az olması nedeniyle sezeryan oldum,normal doğum istiyordum halbuki.30,31 mayısta ciğer iynesi yapıldı.Çok şükür ameliyatım iyi geçti,oğlum da sağlamdı,2400,48 cm doğdu,küveze konulmadı,2 gün sonra da taburcu olduk.Şimdi yan odada uyuyor.Size de güzel doğum,bebeğinize sağlıkla kavuşmanızı en içten şekilde diliyorum.
ya böyle birbirinle aynı dertleri paylaşabilmek nasıl gönül rahatlığıııı🌸 ben dün sezeryan oldum bende 2500 doğum yaptım bugün taburcu olduk eve geldik çok çok şükür 🙏 korktuğum gibi olmadı 🥰
Moral veren mesajınız içinde çok teşekkür ederimmm 🫶🫠

O zaman benm süt çok az geliyor 30 cc geliyor çünkü
Hayır hayır eğer ilk beş gününse çok normal benimde aynısı oldu her öğünde 30 cc geliyodu bazen 20 ama sarı süt en faydalısı şimdi sğamıyorum emiyor ama çok daha fazlası geliyor ilk zamanlar için çok normal hatta bazen süre uzayabiliyor 40 gün sütü gelmemiş arkadaşım var sakın kendini üzme hep gelene şükrettim ben 20 yse 20 ❤️

Kesinlikle hepimiz aynı durumdayız sürekli gözyaşı hazır bekliyo zaten hele bi de bebekte anlamsız ağlamalar oluyor ben mahvoluyorum doğum iznindeyim normalde sosyal biriyim eşimle aynı kurumdayız pazartesi işe başlıcak benim ödüm kopuyor tek başına evde ne yapıcam bebek daha 12 günlük allah yardımcımız olsun iç karartmaya gerek yok büyüsünler biraz daha herşey yoluna giricek inşallah
Bende de ağlayıp susmadığı zaman oluyo bu his. Çok çaresiz hissediyorum.
Biz de eşimle bir gün evde durmazdık evlendiğimizden beri ilk kez böyle asosyal olduk :)
Benim de ödüm kopuyor bayramdan sonra işe başlayacak annem var yanımda ama eşime karşı farklı bi bağlılığım oluştu evden asla gitmesin istiyorum.
Evet mutlaka geçecek. Bunu kendime hatırlatıyorum sürekli. Şu an uyuyo mesela ben çok iyiyim ağladığı an bitiyorum

Bebekler pek anlamıyor doyduğunu emme reflekside var verdikçe içer. Kusar fazlasını.

Niyeocuk istedim ki eskisi gibi gezemeyecepim vs bir sürü şey hepimiz düşünmüşüzdür kesin. Hayatımı etkiledi birdaha çocuk yapmam diye düşündüm zamanla azalıyor. Bebeğe de tam alışamamış oluyoruz zorlanıyoruz her ağladığında yeter artık diye bunalıyordum ağlayacak duruma geliyordum hava iyiyse bebeğinizi de akıp 20 dk bile yürüseniz iyi gelir

Eşinizle neden ayrı yatıyorsunuz

Eğer bebekten uzak kalma durumu işe başlama, iş için stok durumu yoksa sağmak önerilmiyor. Ben dışarı çıkacağım zaman sağıyorum oda bir öğünlük onun dışında sadece emziriyorum. İşe başlamaya yakın depolamak için Sağım yapacağım
Başta bir tek ben böyle hissediyorum diyip kendimi çok suçlamıştım ama kimle konuşsam çok normal olduğunu söylediler. Biraz daha büyüsün eski hayatımızın aynısı olmasa da en azından eve kapanıp kalmayız. Beni sürekli evde olmak da sıkıyo sanırım

merak etme hislerin çok normal ve sanki beni tarif etmişsin. geçen gün kaçıp markete gittim koşarak. bu hislerden rabbim bizi korusun evladımızı sakınsın 🙏
kucağında ten teneyken (bebişin çok çıplak olmasına gerek yok çünkü çıplakken de çok ağlıyorlar) sen üst tarafı çıkar sıcaklığını hissetsin mamayı öyle ver. kendine ve bebeğine zaman ver emin ol her şey yoluna girecek dışarı da çıkacağız kafeye de gideceğiz ♥️♥️

Benim bebeğim benle çok temas da etmiyor. Göğsüme yatırıyorum ağlıyo sürekli biberon istiyo sanki. Her defasında meme veriyorum üstüme yatırıyorum şimdilik başaramadım ama devam ediyorum 🙄 bugün arkadaşım söyledi bebeği 45-45 dk göğsünden ayrılmazmış hep aranırmış bana çok tuhaf geldi benimki meme kısmına gelince basıyo çığlığı
Ben de e bebeğe falan girdim bugün o bile iyi geldi. Her gün iğne olmaya çıkıyorum yoksa iyice bunalırdım herhalde

Son günler benim de bebeğim memeden doyamıyor,sabahları sağım yapıyorum,doymadığında mecbur sağdığımı veriyorum,mama vermemeye çalışıyorum.Sütüm su gibi,doyurmuyor.Bebeğim elbiselerini emerek uyanıyor uykudan.Ama pozitif olmaya devam ediyoruz,annemle bu durumu şakayla karşılıyoruz.
Bir az daha sabredin,sütünüz gelecek

Sütüm 70 ml geldi bugün. Az önce hiç mama vermeden bir öğün geçirdik ilk kez. Emmiyor ama en azından anne sütü içiyor diye kendimi teselli ediyorum 🤷🏻‍♀️ 3 saatte bir 60 ml kadar besliyorum bilmiyorum az mı çok mu. Emse istediği kadar emer kendi bırakır ne güzel. Böyle ben karar vermiş gibi oluyorum o da sıkıyo canımı ya azsa ya çoksa diye
Doğduğu ilk gün ebeler 2 saatte 30 ml demişti ama 4 günlük oldu 30 yetmiyor 2 saatte de uyanmıyor zaten bıraksak sabaha kadar uyur 😬

X