2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben de ilk başlarda silikon uç kullandım. Wee baby markaydı. Kenarları süt ile ıslanmadıkça gayet güzel yapışıyordu. Deneyebilirsiniz tavsiye ederim
E bebekten aldım bugün. Ama sütüm biraz artınca deneyeyim diyorum. Şu an anca 10-20 ml geliyor benim kız zaten süt olmadığı an emmeyi kesiyor

Rabbim ikinize de yardım etsin kucağında saglicakla hastaneden çıkmayı nasip etsin. Çok da deşelemek istemiyorum ama niye solunum sıkıntısı yaşadınız acaba
doğduğunda bi sorun yoktu sonra hızlı hızlı soluk aldığını farkettiler böyle oluyosa ciğerlerindeki suyu tam boşaltamamış oluyomuş o yüzden aldılar yoğun bakıma

Olmadı ben de alacağım elektrikli çift sağım yapan. Çok zamanımı alıyo böyle ve benden hala süt geliyo mu bilmiyorum şu sapsarı gelen kolostrom 4-5 gün sürer sonra süt gelir denmiş ne kadar doğru bilmiyorum da
çift sağım yapıyorum her defa,15-20 dk vaktim gidiyor,tek manuel daha fazla zaman alır.Doğru,bende 5ci günümde göğüslerimden dolu-dolu süt gelmeye başladı.
Kendimi çok mutsuz hissediyorum. Bebeğimi seviyorum ama hayatım mahvoldu diyorum. Sanki bir daha eşimle bi kafede bile oturamıcam hissi var. Sürekli ağlıyorum
Ama en azından saçmaladığımın ve lohusa psikolojisinden böyle olduğumun farkındayım. Umarım şu ruh halinden bir an önce çıkarım😢
Sizin kendinizi böyle hiss etmenizi bebek anlamış ola bilir,belki de o yüzden memeyi redd ediyor.Bebeğinizi her defasında okşayın,güzel sözler söyleyin,oynatın.Memeyi redd etdiğinde bile kızmayın,üzülmeyin,ona memenizi emmesini istediğinizi söyleyin,sizin ne dediğinizi anlamasa da,mimiklerinizi anlayacaktır.Stresden uzak olmaya çalışın,sevdiğiniz pozitif şarkıları açıp finleyjn bebeğinizi kucağınıza alıp şarkıyı okuyup onunla dans edin.Siz ne kadar pozitif olirsanız bu dönemi o kadar rahat geçirirsiniz.Eşinizle ve bebeğinizle birlikte bir kafede oturduğunuzu hayal edin,hayallerinizde bebeğiniz de olsun,siz hayallerinizde de ona yer açmalısınız.Onu kenarda tutmanız doğru değil.

Kendimi çok mutsuz hissediyorum. Bebeğimi seviyorum ama hayatım mahvoldu diyorum. Sanki bir daha eşimle bi kafede bile oturamıcam hissi var. Sürekli ağlıyorum
Ama en azından saçmaladığımın ve lohusa psikolojisinden böyle olduğumun farkındayım. Umarım şu ruh halinden bir an önce çıkarım😢
Geçecek biraz daha sabır

Aynı durumdayım hatta senden çok daha karamsarım. Eşimle 20gündür ayrı yatıyoruz ve sanki bi daha eskisi gibi olamıycaz hayatım bitti artık diye ona ağlıyorum sürekli, bebeğim çok huysuz, silikonsuz emmiyo, hastane dışında hiç dışarı çıkmadım. Hatta bebeğimin ağlama sesini duyunca bile hemen sinirleniyorum sanki onun bi suçu varmış gibi.. İlk defa dün bebeği yarım saat süt sağıp anneme emanet ettim ve eşimle dışarda bi tur attık ama o kısacık basit tur bile modumu yükseltti. Normalde bebek ağlıyordu ben ağlıyordum bugün artık lohusa yatağımı kaldırdım oturuyorum, evde pijamayla gezmiyorum falan. Bunlarda modumu yükseltti sanki biraz. Yoksa halim çok kötüydü annem psikoloğa gidelim demeye başlamıştı. Ama bebeklerimizin bize ihtiyacı var o yüzden kendimizi bu depresyon halinden bir an önce kurtarmalıyız, gün günden daha iyi olucak inşallah öyle düşünelim🌸🥰

çift sağım yapıyorum her defa,15-20 dk vaktim gidiyor,tek manuel daha fazla zaman alır.Doğru,bende 5ci günümde göğüslerimden dolu-dolu süt gelmeye başladı.

Sizin kendinizi böyle hiss etmenizi bebek anlamış ola bilir,belki de o yüzden memeyi redd ediyor.Bebeğinizi her defasında okşayın,güzel sözler söyleyin,oynatın.Memeyi redd etdiğinde bile kızmayın,üzülmeyin,ona memenizi emmesini istediğinizi söyleyin,sizin ne dediğinizi anlamasa da,mimiklerinizi anlayacaktır.Stresden uzak olmaya çalışın,sevdiğiniz pozitif şarkıları açıp finleyjn bebeğinizi kucağınıza alıp şarkıyı okuyup onunla dans edin.Siz ne kadar pozitif olirsanız bu dönemi o kadar rahat geçirirsiniz.Eşinizle ve bebeğinizle birlikte bir kafede oturduğunuzu hayal edin,hayallerinizde bebeğiniz de olsun,siz hayallerinizde de ona yer açmalısınız.Onu kenarda tutmanız doğru değil.
Çok haklısınız zaten farkındayım yanlışımın. Şu an çok pozitifim mesela, ara ara gelip gidiyorlar 🙄
Eğer sizinki gibi dolu dolu süt görürsem direkt alacağım . Evde corelife var ama manüelden bile kötü

Aynı durumdayım hatta senden çok daha karamsarım. Eşimle 20gündür ayrı yatıyoruz ve sanki bi daha eskisi gibi olamıycaz hayatım bitti artık diye ona ağlıyorum sürekli, bebeğim çok huysuz, silikonsuz emmiyo, hastane dışında hiç dışarı çıkmadım. Hatta bebeğimin ağlama sesini duyunca bile hemen sinirleniyorum sanki onun bi suçu varmış gibi.. İlk defa dün bebeği yarım saat süt sağıp anneme emanet ettim ve eşimle dışarda bi tur attık ama o kısacık basit tur bile modumu yükseltti. Normalde bebek ağlıyordu ben ağlıyordum bugün artık lohusa yatağımı kaldırdım oturuyorum, evde pijamayla gezmiyorum falan. Bunlarda modumu yükseltti sanki biraz. Yoksa halim çok kötüydü annem psikoloğa gidelim demeye başlamıştı. Ama bebeklerimizin bize ihtiyacı var o yüzden kendimizi bu depresyon halinden bir an önce kurtarmalıyız, gün günden daha iyi olucak inşallah öyle düşünelim🌸🥰
Tabii ki geçecek kim aynı kalmış da biz kalalım. Biz aynı odada yatıyoruz ayrı daha kötü olurdum herhalde. Benim daha 4. Günüm 😢 aynı dediğin gibi lohusa pijamam, sürekli açıkta memelerimle evde salınıyorum 😅 şöyle biraz geçsin kuaför falan derken toplanırım inşallah

Kesinlikle hepimiz aynı durumdayız sürekli gözyaşı hazır bekliyo zaten hele bi de bebekte anlamsız ağlamalar oluyor ben mahvoluyorum doğum iznindeyim normalde sosyal biriyim eşimle aynı kurumdayız pazartesi işe başlıcak benim ödüm kopuyor tek başına evde ne yapıcam bebek daha 12 günlük allah yardımcımız olsun iç karartmaya gerek yok büyüsünler biraz daha herşey yoluna giricek inşallah

Kızlar bu süt sağma işini ne zamana kadar yapacağız? Bebeği zaten sık sık emziriyorum bi de üstüne süt Sağınca hiç derman kalmıyor. Bezlerini kontrol ediyorum 6 yı geçiyor çişli bez

Bana da hastanede destek için gelen kişi sakın mama verme demişti. Saatler geçti 4-5 saat bekledik süt gelmedi nasıl mama vermeyelim ki
Hemşireye lütfen biberonla vermeyelim dedim kaşıkla verelim dedim dinlemedi beni biberona alıştı asla beni emmiyor
Ten teması bile istemiyor. Ve asla doymuyor versem 90 ml mama içer bi öğünde
Bebekler pek anlamıyor doyduğunu emme reflekside var verdikçe içer. Kusar fazlasını.
Niyeocuk istedim ki eskisi gibi gezemeyecepim vs bir sürü şey hepimiz düşünmüşüzdür kesin. Hayatımı etkiledi birdaha çocuk yapmam diye düşündüm zamanla azalıyor. Bebeğe de tam alışamamış oluyoruz zorlanıyoruz her ağladığında yeter artık diye bunalıyordum ağlayacak duruma geliyordum hava iyiyse bebeğinizi de akıp 20 dk bile yürüseniz iyi gelir
Eşinizle neden ayrı yatıyorsunuz
Kızlar bu süt sağma işini ne zamana kadar yapacağız? Bebeği zaten sık sık emziriyorum bi de üstüne süt Sağınca hiç derman kalmıyor. Bezlerini kontrol ediyorum 6 yı geçiyor çişli bez
Eğer bebekten uzak kalma durumu işe başlama, iş için stok durumu yoksa sağmak önerilmiyor. Ben dışarı çıkacağım zaman sağıyorum oda bir öğünlük onun dışında sadece emziriyorum. İşe başlamaya yakın depolamak için Sağım yapacağım

Silikon ucu bıraktınız mı? Bırakabildiyseniz nasıl yaptınız?
Doğru emzirmeye başlayınca hemen bıraktım. Zaten 2 gün kullanmıştım. Meme ucum çok yaraydı, doğru emzirmeyi öğrenince, bebek memeyi tam kavramaya başlayınca tekrar ihtiyaç duymadım. Sadece artık bebek meme ucunu ilk tuttuğunda acı oluyor, sonra emzirirken canım yanmıyor

merak etme hislerin çok normal ve sanki beni tarif etmişsin. geçen gün kaçıp markete gittim koşarak. bu hislerden rabbim bizi korusun evladımızı sakınsın 🙏
kucağında ten teneyken (bebişin çok çıplak olmasına gerek yok çünkü çıplakken de çok ağlıyorlar) sen üst tarafı çıkar sıcaklığını hissetsin mamayı öyle ver. kendine ve bebeğine zaman ver emin ol her şey yoluna girecek dışarı da çıkacağız kafeye de gideceğiz ♥️♥️

süt sağmak sütün çoğalmasını sağlıyor. ben günde 1-2 defa sağıyorum. bebiş emerken diğerinden gelenleri topluyorum. ilk günler kaynanam ben uyurken veriyordu o gitti iki üç gündür hep ben bakıyorum kalkıp emziriyorum. topladığım sütleri ziyan olmasın diye buzluğa koymaya başladım. eylülde işe döneceğim gibi görünüyor. bu arada dışarı çıkmalar başlarsa sağdığım sütü yanımıza alırız diyorum.

süt sağmak sütün çoğalmasını sağlıyor. ben günde 1-2 defa sağıyorum. bebiş emerken diğerinden gelenleri topluyorum. ilk günler kaynanam ben uyurken veriyordu o gitti iki üç gündür hep ben bakıyorum kalkıp emziriyorum. topladığım sütleri ziyan olmasın diye buzluğa koymaya başladım. eylülde işe döneceğim gibi görünüyor. bu arada dışarı çıkmalar başlarsa sağdığım sütü yanımıza alırız diyorum.
Sağdığınzda ne kadar geliyor süt

Kesinlikle hepimiz aynı durumdayız sürekli gözyaşı hazır bekliyo zaten hele bi de bebekte anlamsız ağlamalar oluyor ben mahvoluyorum doğum iznindeyim normalde sosyal biriyim eşimle aynı kurumdayız pazartesi işe başlıcak benim ödüm kopuyor tek başına evde ne yapıcam bebek daha 12 günlük allah yardımcımız olsun iç karartmaya gerek yok büyüsünler biraz daha herşey yoluna giricek inşallah
annemler evleri yıkılacağı için bizde kalıyor. kaynanam da bebeği görmeye şehir dışından gelmişti onların da evi yok ilk günler bizdelerdi. şimdi kızlarına gittiler. tecrübeyle sabit ki kesinlikle yalnız daha rahat ediyorsun ve bebeğe daha güzel bakıyorsun. kaynanam sütümü veriyordu bebiş kusuyodu. altını değişiyodu bezi bağlayamıyordu her yer kirleniyordu. biz anneler bebişimize en iyi şekilde bakıyoruz. ben annelerden yemek ve temizlik yapmalarını istiyorum sizin de yemek temizlik halledilirse bebişe çok güzel bakarsınız ♥️

Sağdığınzda ne kadar geliyor süt
bebiş emmediğinde bu manuel pompa ile pek gelmiyor. emerken diğerinden maksimum 100 cc falan geliyor dolapta bekletiyorum bir daha sağım yapıp onu da dolaba koyuyorum ikisi soğuyunca poşetleyip buzluğa atıyorum

kızlar bu arada sütü en çok arttıran şey bence uyku.. ben 2 saatte bir bebişi uyandırıyorum ilk günler hem psikolojik çöküşüm hem yeni bir düzen uyuyamıyordum. birkaç gündür ben de alıştım uyuyorum

X