2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar sonunda sütüm geldi 🥺🥺 şimdilik çok az 10 ml anca sağdım koca gün ama bana çok moral oldu
Yalnız kızım asla asla emmiyor. Memeye geldiği an kıyamet koparıyor biberona o kadar alışmış ki anlatamam
En kötü sağıp sağıp vereceğim başaramazsam emzirmeyi
Süt arttırıcı damla, rezene çayı bir de karışık süt arttırıcı çay vs hepsini kullandım bol da su içtim
Bende bazen biberonla veriyorum meme reddi olmadı şuan. Lansinohun birde gece meme verin uykulu ve karanlıkta ayırt edemiyorlarmış. Evde dolaşarakta emziriyorlar meme reddinde. Uyurkende meme veriyorlar bazı yöntemleri deneyebilirsiniz

Şimdi sağdım yine 10 ml geldi artıyor galiba
Ama bebeğim asla emmiyor ki. Meme verince kendini parçaladı kıpkırmızı oldu bayılacak neredeyse. Biberon verince de 1 yıl aç kalmış gibi emiyor.
Yeni doğduğunda hemşireye demiştim meme reddi olmasın kaşıkla mı verseniz diye, yok bu biberon anne memesine yakın yapmaz demişti. Ama öyle olmuyomuş işte 🤷🏻‍♀️
Meme ucuna plastik taksan belki biberona benzetip alır.

Bende bazen biberonla veriyorum meme reddi olmadı şuan. Lansinohun birde gece meme verin uykulu ve karanlıkta ayırt edemiyorlarmış. Evde dolaşarakta emziriyorlar meme reddinde. Uyurkende meme veriyorlar bazı yöntemleri deneyebilirsiniz
O kadar çok ağlıyo ki anlatamam sanki zehir veriyorum bayılacak gibi oluyo meme gördüğü an.
Ağzını açıp katıla katıla ağlıyo sağıp verdim bugün 20 ml kadar üstüne de mama emdi.
Gece dediğiniz gibi tekrar deniyim karanlıkta. Kolay olsa sağıp vereyim hep ama ilerisi için düşünürsem dışarda falan çok sıkıntı sağıp vermek 🤷🏻‍♀️

O kadar çok ağlıyo ki anlatamam sanki zehir veriyorum bayılacak gibi oluyo meme gördüğü an.
Ağzını açıp katıla katıla ağlıyo sağıp verdim bugün 20 ml kadar üstüne de mama emdi.
Gece dediğiniz gibi tekrar deniyim karanlıkta. Kolay olsa sağıp vereyim hep ama ilerisi için düşünürsem dışarda falan çok sıkıntı sağıp vermek 🤷🏻‍♀️
O ağlamayı anlıyorum bebeğim altını değiştirirken banyo yaptırırken yanı öyle ağlıyor kendini atıyor geçen komşum geldi yardıma ihtiyacın var mu çok ağlıyor diye ses ne kadar yüksekse sadece altını değiştiriyordum halbuki 😂 biberonla mamanın yarısını verip sakinleşince memenizi de deneyebilirsiniz. Ben gece biberon veriyorum red olmasın diye

Kanamalarınız ne alemde, benim bugün aşırı kanamam oldu öyle ki pedi değiştireli bir saat olmasına rağmen Eşofman altına bile taşmıştı. Bugüne kadar öyle çok olmuyordu, 2 3 damlaydı, hatta 3 4 gün hiç olmadı. Normal mi acaba

Kızlar 40+2 yim hala bir şey yok. Salı günü yatış verildi. Fitil denenecek olmaz ise sezaryen önerecek dr kesin. Size sormak istediğim soru var. Asıl benim son adet tarihim 13 eylül.. Hamileligim başından beri erken dollenmis ultrason göre 7 Eylül gözüküyor bizde ona göre değiştiriyoruz dedi. Onun dışında 4 dr da aynı şeyi söylüyor bizde olsaydık 7 Eylül yazardık diyorlar. Onlara göre 40+2 kendi son tarihine göre 39+2 hedefim normal doğum ama hiç belirti yok. Suyum plasenta her şey normal gözüküyor. Doktoruma göre 40+5 e kadar tutmak en fazla riske girmek istemiyor. Salı gününe kadar kafana sıkışmış gibiyim. Ne önerirsiniz 😥

Hepinize çok çok teşekkür ederim doğumum kendi sancimla gerçekleşti 40+5 haftada 3780 kg ve 51 cm boyunda bir kızım oldu, dua eden herkesten Allah razı olsun dilegim ve duam bekleyen herkes bebeğine saglicakla kavuşsun. Arianaa Arianaa
maşallahhh tebrik ederim allah analı babalı büyütsün 🥹♥️♥️

3500 dan fazla ölçttü tam sayı vermedi ama normal bu haftada yani kilosu bence fazla deil beni bi de alttan muayene de ettiler yumuşama ve açılma başlamış dedi ebeler kendi sancım gelsede doğursam artık çok yoruldum😞
Bende yumuşama da açılma da yok 😞 egzersiz yürüyüş yapıyorum yürürken vajinadan bıçak saplanır gibi acı oluyor bilmiyorum artık

Kızlar heralde çiş işi çözüldü o bir kristal gibi bir şeymiş böbrekten gelen yeni doğduğu için normalmiş bugün baya rahat yaptı kırmızılık gittti çok şükür amA yeni bir

Kızlar bugün ben de doğum yaptım. 38+3 te doğduk. Normal doğum oldu 5 cm ye kadar kendi sancımla geldim sonra suni takıldı 2 saate doğurdum. Son 15 20 dk çok zordu onun dışında güzeldi. Bu sefer epidural almadım dayandım ama açıkçası zorlandım. En son kendimi topladım ıkınmam lazım dedim Allah bir kuvvet verdi çok şükür sağ salim aldım kucağıma.🙏

Kızlar bugün ben de doğum yaptım. 38+3 te doğduk. Normal doğum oldu 5 cm ye kadar kendi sancımla geldim sonra suni takıldı 2 saate doğurdum. Son 15 20 dk çok zordu onun dışında güzeldi. Bu sefer epidural almadım dayandım ama açıkçası zorlandım. En son kendimi topladım ıkınmam lazım dedim Allah bir kuvvet verdi çok şükür sağ salim aldım kucağıma.🙏
Allah bağışlasın maşallah

Kanamalarınız ne alemde, benim bugün aşırı kanamam oldu öyle ki pedi değiştireli bir saat olmasına rağmen Eşofman altına bile taşmıştı. Bugüne kadar öyle çok olmuyordu, 2 3 damlaydı, hatta 3 4 gün hiç olmadı. Normal mi acaba
Hala depend kullanıyorum. Azalsa da devam ediyo benim de

Kızlar benim bebeğim plesantadan ayrılmıştı ve kaka yutmaya başlamıştı. Şimdi kime desem doktor hatası olabilir deniyo
Sizce doktorun mu hatası yoksa pat diye de olabilir mi böyle şeyler. Sağlık ocağındaki ebe doktorun nasıl farketmedi dedi plesantadan ayrılma 3-4 gün öncesi falan farkedilir miydi ki? Benim doktorum nts istemişti sadece ve planlı sezaryenime 20 saat falan kalmıştı

Keşke bebeleri 2-3 saatte kaldırma olayı olmasaydı bir de. Bu saat oldu geri uyutamadık. 20 ml anne sütü üstüne 45 ml mama içti hala aç anlayamadım napıcam

tebrik ederim canım allah analı babalı büyütsün 🥹♥️

X