2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Hanımlar merhaba,
Dün sabah 9 buçukta oğlum spinal sezeryanla dünyaya geldi. çok iyi bir süreç
yaşamadım burdan anlatmayacağım. burdan hep çok iyi şeyler okudum ama benimki öyle olmadı sizin de canınız sıkılmasın her doğum kendine özgü umarım çok iyi bir süreç yaşar herkes. oğlum solunum sıkıntısından küveze alındı süt sğaıyprum sürekli nolur Allah rızası için dua edin kucağıma alayım mis kokulu inanulmsz bişey. Allah herkesin yavrusunu bağışlasın

Hanımlar merhaba,
yaşamadım burdan anlatmayacağım. burdan hep çok iyi şeyler okudum ama benimki öyle olmadı sizin de canınız sıkılmasın her doğum kendine özgü umarım çok iyi bir süreç yaşar herkes. oğlum solunum sıkıntısından küveze alındı süt sğaıyprum sürekli nolur Allah rızası için dua edin kucağıma alayım mis kokulu inanulmsz bişey. Allah herkesin yavrusunu bağışlasın
Bende doğum yaptıktan sonra solunum sıkıntısı vardı beneğimin 9. Gün hastaneden çıktı şükür. Bende hep süt sağdım verdim ilk günler hiç çıkmadı 1/2 damla anca sonra artmaya başladıkça götürdüm. 2 cc bile çıksa enjektörle çektim. Hiç bozmayın moralinizi inş sağ Salim çıkacak geçmiş olsun hayırlı olsun

Hanımlar merhaba,
Rabbim yardımcın olsun en kısa sürede oğluşun sağlıkla kucağında olsun.

kızlar ben çok kambur oldum ya emzirirken tutarken hep eğiliyorum bugün belim omuzlarım ağrıyınca fark ettim😭
Ben yatakta oturup ayakları uzatıyorum yatağın yukarı kısmına yastık koyup belimi ona yaslıyorum,öyle süt veriyorum,belim düz olmuş oluyor yani.Sen de öyle yapa bilirsin canım.Bende uzun süre böyle oturunca kalça ağrısı oluyor,tek kötü yanı bu.

Kızlar bugün ben de doğum yaptım. 38+3 te doğduk. Normal doğum oldu 5 cm ye kadar kendi sancımla geldim sonra suni takıldı 2 saate doğurdum. Son 15 20 dk çok zordu onun dışında güzeldi. Bu sefer epidural almadım dayandım ama açıkçası zorlandım. En son kendimi topladım ıkınmam lazım dedim Allah bir kuvvet verdi çok şükür sağ salim aldım kucağıma.🙏
Gözün aydın cnm Allah analı babalı büyütsün❤️
Hanımlar merhaba,
Canım her doğumda riskler var her doğum farklı sen güzellikleri görmeye çalış pozitif ol bebeğine çabucak kavuşacaksın fazla sürmeyecek ayrılığınız ben inanıyorum bol bol sağım yap bebişe şimdi süt lazım moralini yüksek tut gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün

Hanımlar merhaba,
Allah yardımcın olsun canım.Tez vakitte bebeğini kucağına almanı diliyorum,stres yapma,sütüne odaklan,sen iyi ol ki,bebeğin de iyi olsun,çabuk gelsin kollarına.

Kızlar bugün ben de doğum yaptım. 38+3 te doğduk. Normal doğum oldu 5 cm ye kadar kendi sancımla geldim sonra suni takıldı 2 saate doğurdum. Son 15 20 dk çok zordu onun dışında güzeldi. Bu sefer epidural almadım dayandım ama açıkçası zorlandım. En son kendimi topladım ıkınmam lazım dedim Allah bir kuvvet verdi çok şükür sağ salim aldım kucağıma.🙏
Tebrikler,sağlıkla,analı-babalı büyüsün

Ayy günümüz aynıydı Allah bağışlasın gözünüz aydın ❤️❤️❤️ Nişan gelmiş miydi? Bende gelmedi böyle bir anda olur mu acaba benim de..

Merhaba kızlar , okurken gözlerim doldu bebişlerinizi sağlıkla büyütün inşallah.
Ben bir konu da araştırma yaparken konunun güncel olduğunu farkedip yazmak istedim.
38+2 yim ama kendi doktoruma göre iki hafta geri dün acile gittim oradaki doktora göre üç hafta geri ve kilosu daha az söyledi bide kanımda enfeksiyon çıktı… hiç uyuyamadım gece,çok üzüldüm ya.
birazdan kendi doktoruma gideceğim bugün belkide doğum olacak çünkü oksapar kullanıyorum dün akşam yapmamamı söyledi
Merhaba ben aynı sorunla 1 haziranda sezeryan oldum,hiss etdiklerinizi çok iyi anlıyorum,30-31 mayısta neden böyle oldu,sezeryan nasıl olacak diye düşünmekten 1-2 saat anca uyumuştum,çünki doktor küveze de konula bilir demişti.30 mayısda doktor kontrolünde sata göre 38 hafta olmalıyken 34+6 çıktı,bu yere kadar satdan 11,8,10 gün gibi geri geliyordu,geç döllenme olduğu için böyle göstermesi sorun değildi,ama artık 3 hafta olması ve bebeğin kilosunun az olması nedeniyle sezeryan oldum,normal doğum istiyordum halbuki.30,31 mayısta ciğer iynesi yapıldı.Çok şükür ameliyatım iyi geçti,oğlum da sağlamdı,2400,48 cm doğdu,küveze konulmadı,2 gün sonra da taburcu olduk.Şimdi yan odada uyuyor.Size de güzel doğum,bebeğinize sağlıkla kavuşmanızı en içten şekilde diliyorum.

Hanımlar merhaba,
çok geçmiş olsun canım allah analı babalı büyütsün bazı bebişlerde solunum problemi oluyor hayattaki aldığımız en zor nefes ilk nefesmiş 🥹 lütfen sıkma canını bir an önce bebişine kavuşmanı diliyorum ♥️

Ben yatakta oturup ayakları uzatıyorum yatağın yukarı kısmına yastık koyup belimi ona yaslıyorum,öyle süt veriyorum,belim düz olmuş oluyor yani.Sen de öyle yapa bilirsin canım.Bende uzun süre böyle oturunca kalça ağrısı oluyor,tek kötü yanı bu.
ben de her bulduğum yerde emziriyordum böylesi daha iyi olacaktır çok sağol 🥹♥️

Şimdi sağdım yine 10 ml geldi artıyor galiba
Ama bebeğim asla emmiyor ki. Meme verince kendini parçaladı kıpkırmızı oldu bayılacak neredeyse. Biberon verince de 1 yıl aç kalmış gibi emiyor.
Yeni doğduğunda hemşireye demiştim meme reddi olmasın kaşıkla mı verseniz diye, yok bu biberon anne memesine yakın yapmaz demişti. Ama öyle olmuyomuş işte 🤷🏻‍♀️
Şimdilik sütünü sağıp ver,sütüne alışsın,memeye de koy o redd etse bile.Memeye de sütünü sür öyle koy.Emzire tekniklerine bak,belki yalnışın vardır,bebek düzgün tutamadığı için de redd ediyor ola bilir.Ama asıl sorun biberondan süt daha rahat geliyor,az çaba harcıyor,memeden emmek için çok çaba gerek.Kaşık biberon kullandın mı peki?Yoksa ondan da emmek istemiyor?

O kadar çok ağlıyo ki anlatamam sanki zehir veriyorum bayılacak gibi oluyo meme gördüğü an.
Ağzını açıp katıla katıla ağlıyo sağıp verdim bugün 20 ml kadar üstüne de mama emdi.
Gece dediğiniz gibi tekrar deniyim karanlıkta. Kolay olsa sağıp vereyim hep ama ilerisi için düşünürsem dışarda falan çok sıkıntı sağıp vermek 🤷🏻‍♀️
Ah canım benim,ağlayışını tahmin etmek zor değil.İnsanın içi parçalanıyor bebek öyle ağladığında.Allah yardımcın olsun.Meme reddi ile ilgili videolara da bak canım,çözüm yolları vardır elbet.

Kanamalarınız ne alemde, benim bugün aşırı kanamam oldu öyle ki pedi değiştireli bir saat olmasına rağmen Eşofman altına bile taşmıştı. Bugüne kadar öyle çok olmuyordu, 2 3 damlaydı, hatta 3 4 gün hiç olmadı. Normal mi acaba
Benim başında beri çok kanamam olmadı.Bir gün bir az oluyor,o biri gün sabah olup,akşama kadar hiç olmaya biliyor.

Hanımlar merhaba,
Hayırlı olsun. Umarım kısa zamanda yanınıza gelir

Kızlar 40+2 yim hala bir şey yok. Salı günü yatış verildi. Fitil denenecek olmaz ise sezaryen önerecek dr kesin. Size sormak istediğim soru var. Asıl benim son adet tarihim 13 eylül.. Hamileligim başından beri erken dollenmis ultrason göre 7 Eylül gözüküyor bizde ona göre değiştiriyoruz dedi. Onun dışında 4 dr da aynı şeyi söylüyor bizde olsaydık 7 Eylül yazardık diyorlar. Onlara göre 40+2 kendi son tarihine göre 39+2 hedefim normal doğum ama hiç belirti yok. Suyum plasenta her şey normal gözüküyor. Doktoruma göre 40+5 e kadar tutmak en fazla riske girmek istemiyor. Salı gününe kadar kafana sıkışmış gibiyim. Ne önerirsiniz 😥
Bende de tam tersi 3 eylülde. Düzeltilmiş olarak 16 Eylül dediler.b3n devlete gidiyorum 41e kadar bekletilir dediler. Olmazsa biz devreye gireceğiz dediler ama .41e kadar bekletmenin anlamı ne .Bende onu anlamıyorum. Doktorunuza güvenin İçinizi ferah tutun lütfen.

X